Rokiškietė pomėgį pavertė verslu - dekoruoja medines dėžutes (5)

Publikuota: 2020-11-04 Kategorija: Verslas
Rokiškietė pomėgį pavertė verslu - dekoruoja medines dėžutes
E. Pavilonienės nuotr. / Kūrėja Rasa Čypaitė

„Secret Box“ įkūrėja Rasa Čypaitė sako išbandžiusi ne vieną rankdarbių rūšį, kol atrado mėgstamą veiklą. Šiandien ji savo laisvalaikį skiria įvairios paskirties dėžučių, medinių gaminių dekoravimui ir sako tai pavertusi pajamų šaltiniu. Savo veiklą ji vadina meditacija ir neskaičiuoja laiko, praleisto prie darbo stalo.

Kaip kilo idėja dekoruoti dėžutes? Nuo ko viskas prasidėjo?

Keliaudama užsienyje, buvau mačiusi medinių, ryškiomis spalvomis dekoruotų dėžučių. Po kelionės, grįžusi namo dekoravau savo seną medinę dėžutę. Po teptuko prisilietimo jos išvaizda pasikeitė. Iki šiol turiu ją išsaugojusi atminimui. Esu išbandžiusi ir dekupažo techniką, tačiau ji man nepatiko. Kai prieš du-tris metus pažįstama paprašė dekoruoti medinę dėžutę, į kurią ji galėtų įdėti dovaną, pamaniau, kodėl šios dėžutės tiesiog neišpiešti? Atliktu darbu pažįstama liko patenkinta. Po to gavau daugiau užsakymų, taip viskas ir įsivažiavo. Kuriu ne tik pagal užsakymus, bet ir savo malonumui. Tai savotiška meditacija. Kai pasineriu į piešimą, nepastebiu kaip prabėga laikas. O kai darbas patinka ne tik man, bet ir kitiems, tai dviguba paskata nesustoti ir kurti toliau. Dekoruoju ne tik dėžutes, bet ir pakabas, pieštukines.

Savo kurtais darbais dalinatės socialiniuose tinkluose. Turit internetinę parduotuvę.

Teko dalyvauti Kaziuko mugėje, mieste vykusiose mugėse. Man labai patinka bendrauti su žmonėmis, išgirsti jų nuomonę, lūkesčius. Ne retas sako, jog mano dekoruotos dėžutės yra kitokios, nei jų matytos anksčiau. Gyvenime tiek daug niūrių spalvų, todėl dėžutes norisi dekoruoti šviesiomis spalvomis.

Šalyje įvedus karantiną, neliko daug galimybių dalyvauti mugėse, todėl šiuo metu prekyba persikėlė į internetinę erdvę. Dekoruotos dėžutės iškeliauja ir į užsienį – buvo užsakymų iš Amerikos, kelios dėžutės iškeliavę į Londoną. Esu labiau kūrėja, tad techniniais dalykais ir reklama rūpinasi mano pagalbininkė Eglė Kazinavičiūtė.

Kur semiatės įkvėpimo, idėjų kuriamiems raštams, motyvams? Kokie motyvai patinka piešti?

Labai patinka vartyti vaikiškas knygeles, skaityti knygas, mėgstu būti gamtoje. Kartais besiilsint kyla idėjų. Tuomet imu popieriaus lapą ir piešiu eskizus. Žavi mažoji liaudies architektūra – seni paminklai, bažnyčių bokštai, kryždirbystė, atskiri jų elementai. Esu karpiusi karpinius, todėl tokius elementus esu naudojusi ir popieriniams savo darbams. Patinka malūnai. Keliaujant į juos atkreipiu dėmesį. Dekoruojant dėžutes keičiasi spalvos, motyvai, raštai, todėl kiekvieną kartą gaunasi skirtingi darbai ir jie niekada nenusibosta. Rokiškis – langinių miestas, todėl esu sukūrusi kelias mūsų miestą reprezentuojančias dėžutes su langinių motyvais, bažnyčios, Rokiškio dvaro vaizdais.

Piešiat nuo vaikystės? Ar tai vėliau į jūsų gyvenimą atėjęs pomėgis?

Vaikystėje mėgdavau piešti ponaičius ir princeses. Pripiešdavau visus mokyklinius sąsiuvinius - juokiasi kūrėja Rasa Čypaitė. 2004 metais sudalyvavau dailininkų plenere. Tuomet išbandžiau tapybą aliejiniais dažais - labai sužavėjo. Laisvalaikiu tapau paveikslus. Juose vyrauja gamtos motyvai, gėlės.

Dėžučių dekoravimas, prasidėjo nuo pomėgio. Ar galima būtų sakyti, jog mėgstama veikla virto darbu?

Drąsiai galiu sakyti, jog mėgstama veikla virto darbu, kuris teikia malonumą. Dažnai neskaičiuoju valandų, praleistų prie darbo stalo. Tame matau savų pliusų ir minusų. Dirbu namuose, savoje studijoje, tad nereikia niekur eiti, jei kyla įkvėpimas ir noras piešti, tačiau retkarčiais pasiilgstu to išėjimo, bendravimo su žmonėmis. Kaip trūkumą matau ir per didelį savo laiko branginimą, kai išvykus iš namų galvoji, kiek dėžučių per tą laiką galima buvo dekoruoti. Būtina išlaikyti balansą tarp veiklos ir poilsio bei neperdegti.

Išbandėt nemažai rankdarbių rūšių. Ką patartumėt moterims, kurios neranda mėgstamos veiklos, nežino kaip save galėtų realizuoti?

Reikia nebijoti, bandyti, ieškoti. Kiekviena moteris gali piešti. Dažnai sutikti žmonės sako, kad nemoka piešti, tačiau užtenka į rankas paimti teptuką, įsijungti mėgstamą muziką ir piešti negalvojant išeina ar ne. Lavinti savo įgūdžius. Rezultatai ateina su laiku ir patirtimi. Jei piešti nesinori – galima auginti gėles ir kurti grožį aplink save, kelionių metu stebėti gamtą, ją fotografuoti ir taip meniškai save išreikšti. Svarbu nenuleisti rankų ir labiau įsiklausyti į save.

Dėkojame už pokalbį.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video