Rokiškėnų rinktą ekologinį traktorių pažins ir JAV ūkininkai (0)

Publikuota: 2024-02-19 Kategorija: Verslas
Rokiškėnų rinktą ekologinį traktorių pažins ir JAV ūkininkai
Auga group. nuotr. / Vienas pažangiausių kūrinių – biometanu ir elektra varomo traktoriaus „AUGA M1“ rėmas patentuotas už Atlanto.

Kai praėjusiais metais ekologiško maisto gamintoja, įmonė „AUGA group“ pristatė pirmąjį pasaulyje profesionaliam naudojimui skirtą biometanu ir elektra varomą traktorių „AUGA M1“, visa Lietuva didžiavosi šiuo pasiekimu. Dar labiau didžiavosi rokiškėnai, nes šio traktoriaus kūrime dalyvavo AB „Rokiškio mašinų gamykla“. Vasario pradžioje pranešta, kad „AUGA M1“ rėmo konstrukcija patentuota Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV).

Rinko vietoje

Primename, kad 2022-ųjų rugpjūčio mėn., bendradarbiaujant su „AUGA group“, „Rokiškio mašinų gamykloje“ pradėtas rinkti pirmasis pasaulyje biometanu ir elektra varomas traktorius „AUGA M1“. Tiksliau – šio modelio traktoriaus rėmas.

Gamyklos generalinis direktorius Rimgaudas Kilas „Rokiškio Sirenai“ tąkart sakė, kad kad pirmasis pokalbis su ekologiško maisto gamintojo „AUGA group“ vadovais dėl traktoriaus gamybos Rokiškyje įvyko 2021 m. lapkritį.

Bendradarbiavimas pradėtas remiantis tuo, kad rokiškėnai turi ilgametę patirtį žemės ūkio mašinų gamybos ir metalo apdirbimo srityse.

„Su „AUGA group“ pasirašėme bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią mes gaminame visą metalinę konstrukciją – traktoriaus rėmą. Po to eina komplektacija, ties kuria dabar dirba „AUGA group“ konstruktoriai ir darbuotojai“, – apie prasidėjusią traktoriaus gamybą 2022-ųjų vasarą kalbėjo R. Kilas.  

Praėjus pusantrų metų, 2024 m. vasario pradžioje, traktoriaus rėmas buvo patentuotas JAV.

Siekia patentuoti dar plačiau

Šis traktorius yra naujausių technologijų kūrinys, o technologiją patentuoti siekiama visame pasaulyje.  

„AUGA group“ valdybos pirmininkas Kęstutis Juščius „Rokiškio Sirenai“ sakė, kad iki šiol „AUGA M1“ traktoriaus rėmo konstrukcija buvo patentuota Lietuvoje ir Eurazijos patentų konvencijos valstybėse. Tačiau pridūrė, kad įmonė yra pateikusi paraiškas patentams gauti ir kitose strateginėse rinkose.

„Šiuo metu didžiausią dėmesį skiriame šios gamyklinės traktorių partijos, pagamintos „Rokiškio mašinų gamykloje“ bandymams tam, kad produktas būtų paruoštas masinei gamybai. Gautas patentas mus apsaugo nuo technologijos kopijavimo ir atveria galimybes pasaulinei komercializacijai ateityje“, – sakė K. Juščius.

Išlaikys bendrystę ir ateityje

Pasiteiravus, gal planuojami kokie nors specialistų apmokymai JAV, kuriuos vestų „Rokiškio mašinų gamyklos“ atstovai, valdybos pirmininkas patikino, jog dėl tolimesnių įmonės žingsnių šios technologijos plėtros atžvilgiu informuos ateityje, kai technologijai, kaip ir minėta, bus atlikti reikalingi bandymai.

Pasak K. Juščiaus, iki šiol „Rokiškio mašinų gamykloje“ surinkta pirmoji „AUGA M1“ gamyklinė partija, kurią sudaro 3 traktoriai: „Pas mūsų partnerius – „Rokiškio mašinų gamykloje“ – buvo surinkta pirmoji gamyklinė „AUGA M1“ partija, pagal „AUGA tech“ technologinį konceptą. Šiuo metu mes tęsiame bendradarbiavimą ir planuojame tai daryti ateityje“.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video