Saulės elektrinės – ne tik ekologiškas, bet ir ekonomiškas pasirinkimas (0)

Publikuota: 2022-05-27 Kategorija: Verslas
Saulės elektrinės – ne tik ekologiškas, bet ir ekonomiškas pasirinkimas
Rokiškio Sirena nuotr. / Asociatyvi nuotr.

Paskutiniu metu itin daug dėmesio skiriama ekologijai. Todėl ir žmonės vis labiau skatinami rinktis atsinaujinančius energijos šaltinius bei taip tausoti aplinką. Keli metai iš eilės yra skiriama speciali valstybės parama, kuria gali pasinaudoti praktiškai kiekvienas ir atgauti dalį sumokėtų pinigų. Tiesa, tikrai ne tik dėl ekologinio aspekto daugelis žmonių pasirenka šiuos įrenginius. Saulės elektrinės leidžia gana nemažai sutaupyti ir gamina elektros energiją visiškai nemokamai, todėl tokia investicija leidžia mėgautis mažesnėmis išlaidomis. Pigesnė elektra dažniausiu atveju sudomina pirkėjus investuoti į šiuos atsinaujinančių šaltinių įrenginius, kurių pradinės investicijos atsiperka jau po kelerių metų. Tai yra pagrindinė priežastis, kodėl šie įrenginiai taip populiarėja.

Kiek ji kainuoja?

Tai labai priklausys nuo konkretaus pasirinkto varianto. Daugiausiai tam įtakos turės saulės elektrinės galingumas - kuo jis bus didesnis, tuo atitinkamai toks įrenginys kainuos daugiau. Tačiau būtina paminėti, kad galingesni įrenginiai elektros energijos sugeneruoja daugiau. Aišku, patys paprasčiausiai variantai gali kainuoti tik apie tūkstantį Eurų, kas tikrai nėra didelė suma. Tačiau, priklausomai nuo jūsų suvartojamo elektros kiekio, dažnu atveju gali prireikti investuoti ir kelis tūkstančius Eurų. Optimalaus galingumo įrenginio įsigijimas užtikrins greičiausiai atsiperkantį elektros šaltinį, kuris patenkins didžiąją dalį energijos poreikio. Tačiau nereikėtų pamiršti, jog šiuo metu galima pasinaudoti ir siūloma parama bei atgauti dalį išleistų pinigų - tokiu būdu sumažinsite ir bendras išlaidas šiam įrenginiui.

Ar įmanoma įsirengti gyvenant bute?

Tai gali būti labai aktualu, kadangi vis daugiau žmonių įvertina alternatyvių energijos šaltinių privalumus. Tuo labiau, kad kažkokių didesnių apribojimų, kur gali būti įrengtos saulės elektrinės kaip ir nėra. Dažniausiai jos montuojamos ant pastatų stogo arba greta jų ant žemės, tačiau yra ir dar viena alternatyva - nutolusių saulės elektrinių nuoma. Pastarasis pasirinkimas yra aktualus butuose, daugiabučiuose gyvenantiems žmonėms. Elektrinės, kurios statomos specialiuose parkuose nėra šalia namų, tačiau tai netrukdo naudotis visais jo privalumais bei sutaupyti gaunat pigesnę elektros energiją. Tiesa, gyvenant daugiabutyje dėl to reikėtų tartis ir su kitais namo gyventojais.

Užs. Nr. 1767

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video