Skutikai – kaip jie prisideda prie žemės ūkio gerinimo? (0)

Publikuota: 2022-08-08 Kategorija: Verslas
Skutikai – kaip jie prisideda prie žemės ūkio gerinimo?
Organizatorių nuotr. / Skutikai – kaip jie prisideda prie žemės ūkio gerinimo?

Sėja yra viena iš svarbiausių augalininkystės ūkio užduočių. Todėl šis procesas turi būti aukštos kokybės. Į sėją reikia žvelgti atidžiai, nes nuo jos priklauso viso ūkio sėkmė, juk ji atsakinga už derlių ir jo gausą. Norint pasiekti geriausių rezultatų, reikia įdėti daug pastangų, būtina paruošti dirvą sodinimui, įterpti sėklas į tą patį gylį. Tai daryti gali atrodyti ne taip svarbu, bet kiekvienas žingsnis tikrai reikalingas geram ir garantuotam derliui.

Sėjimo būdai nėra vienodi, jie keičiasi. Populiariausia – tradicinė sėja 

Pirmiausia gerai suarkite dirvą, tada vieną ar kelis kartus pagal grumstą grėbkite, tada įberkite sėklas į paruoštą dirvą. Šią techniką naudojo jau nuo senovės, tačiau gyvename technologijų amžiuje, o šis metodas jau pasenęs ir sueikvoja daug sąnaudų ir laiko, dėl to nėra tinkamiausias pasirinkimas.Todėl ūkininkai ieško sprendimų, kaip sumažinti išlaidas. Taip pat yra būdų sumažinti išlaidas, vienas iš jų – keisti tradicinius ūkininkavimo būdus. Visos šios technologijos tam tikru mastu sumažina išlaidas, tačiau turi ir kitą pusę: joms reikia brangių žemės dirbimo ir sėjos įrankių, o jas įsigyti reikia daug pinigų. Vietoj to galima naudoti kitą metodą ir sumažinti antžeminių praėjimų skaičių. Įprastose sėjamosiose naudojamos esamos jungtys su lauko kultivatoriais. Šis metodas reikalauja mažiau papildomų investicijų. Kombinuoti sodintuvai leidžia tiesiogiai sėti į ariamąją ar minimaliai įdirbtą dirvą, taip sutaupant pinigų. Kombinuoti įrenginiai sumažina: darbo laiką, techninį nusidėvėjimą ir sąnaudas, užtikrina tinkamą sėjos kokybę ir palaiko didesnį dirvožemio drėgnumą.

Diskiniai skutikai palengvinantys jūsų darbą ir sutaupantys pinigų

Diskinis kultivatorius Qualidisc Farmer yra kultivatoriaus versija, skirta silpnesniems traktoriams iki 10 cm gylio. Palyginti su senąja Qualidisc, ši yra apie 15% lengvesnė, todėl mažiau traukiama ir keliama. Kverneland Qualidisc Farmer diskinių akėčių darbinis plotis yra nuo 2 iki 6 m. Kūginis diskas užtikrina, kad diskas turi gerą griovelį ir pastovų atakos kampą, net ir sumažinus disko skersmenį. Siekdama maksimaliai prailginti šių diskų tarnavimo laiką, Kverneland padidino šių diskų kietumą nuo 160 kg/mm2 iki 200 kg/mm2. Kiekvieno disko individuali apsauga ir atrama užtikrina puikų dirvožemio reprodukciją ir apsaugo nuo kliūčių dirvoje. Darbaratis sumontuotas ant uždaros stebulės, o tai reiškia, kad sparnuotė sumontuota gamykloje ir sutepta, todėl nereikia papildomos priežiūros. Kultivatoriams, kurių darbinis plotis nuo 2,5 m iki 4,0 m, galima užsakyti važiuoklę transportavimui keliais, o tai ypač patogu vežant tolimais atstumais arba naudojant mažos galios traktorius. 

Noraginiai skutikai, kokia yra jų nauda ūkiui? 

Kultivatorius naudojamas ūkyje ir derliuje, jis palengvina darbą ir padeda dirvos darbus atlikti greičiau ir lengviau. Prietaisą galima naudoti ant visų tipų dirvožemio. Darbinis gylis gali būti iki 15 cm (su šoniniais noragėliais) arba 30 cm (be šoninių noragėlių). Standartinė komplektacija: dvi eilės noragėlių stulpelių su 35 × 35 mm spirale (APS) arba 60 × 25 mm (AP), diskinis stulpelis Ø460, vamzdinis volas Ø550 ir mechaninis darbinio gylio reguliavimas. Audrokesta elektroniniame kataloge galite įsigyti naują ir naudotą žemės ūkio techniką, tinklalapyje taip pat rasite noraginius ir diskinius skutikus. Tinklalapis pasiekiamas adresu: https://audrokesta.lt/.

Užs. Nr. 1846

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video