Svarbiausi svetainės baldai, kaip juos pasirinkti? (0)

Publikuota: 2022-09-23 Kategorija: Verslas
Svarbiausi svetainės baldai, kaip juos pasirinkti?
Organizatorių nuotr. / Svarbiausi svetainės baldai

Visais laikais svetainė buvo naudojama kaip kambarys, kuriame vyksta visi bendri šeimos susibūrimai. Viskas dėl specifinės jaukumo ir komforto auros, sklandančios dėl apgalvoto baldų pasirinkimo. Kokie baldai svetainėje būtini, norint suderinti komfortą ir estetiką?

Kaip nuspręsti dėl svetainės baldų pasirinkimo?

Anksčiau svetainė suburdavo šeimą dviem tikslais: pavalgyti ir pailsėti nuo kasdienių reikalų. Tačiau laikai keičiasi, o šiandieninė svetainė yra ir darbo, ir poilsio vieta.

Pasitaiko ir situacijų, kai reikia apgyvendinti netikėtai atvykusius artimuosius – į pagalbą ateis didelė sulankstoma sofa svetainėje. Yra daug detalių, kurias reikia išsiaiškinti prieš įsigyjant baldus šiam kambariui, kad jis taptų puikia vieta atsipalaiduoti.

Svarbiausias klausimas, su kuriuo susiduria atskiros namų šeimininkai įrengiant svetainę: kokius baldus čia galima pastatyti?

Kokie baldai turėtų būti svetainėje?

Deja, niekas negali tiksliai atsakyti į klausimą, kokie baldai turi būti šiame kambaryje. Juk kiekvienas svetainę pritaiko savo tikslams. Kažkam reikia turėti pufą, ant kurio galėtų padėti kojas bei atsipalaiduoti, kažkam reikia kuo daugiau skaitymo lempučių, kad būtų patogu dirbti bet kuriuo paros metu.

Renkantis baldus svetainei, reikia remtis tik savo norais ir šio kambario vizija. Tačiau dažniausiai pirkinių sąrašuose atsiranda šie svetainės baldai:

  • minkšti baldai: fotelis, sofa, pufas, kėdė;
  • moduliniai baldų elementai: stelažas, siena, lentyna;
  • stalas (dažniausiai žemi žurnaliniai staliukai);
  • spintelė televizoriui pastatyti, jei jis neįmontuotas į sieną.

Reikia atsižvelgti į dar keletą veiksnių. Pavyzdžiui, kambario dydis. Jei svetainė yra pakankamai didelė, maža sofa joje atrodys netinkama. Dideliuose kambariuose reikia pridėti kampinių detalių, taip pat porą fotelių harmoningai kompozicijai. Taip pat reikia atkreipti dėmesį į kambario apšvietimą. Jei pro langus nepatenka daug saulės spindulių, tuomet rekomenduojama rinktis šviesius baldus.

Kaip išdėstyti baldus svetainėje?

Prieš bet kokią spintelę turi būti apie 50 cm atstumas, kad būtų galima patogiai atidaryti duris. Taip pat būtina užtikrinti, kad durys nesiremtų į baldą, nesvarbu, ar tai būtų spinta, ar stelažas. Jei reikia atskirti didelį kambarį, pavyzdžiui virtuvę nuo svetainės galite naudoti spintelę arba minkštus baldus.

Svarbu suprasti, kad zonų išdėstymo procese ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas šviesai: lempoms ir natūraliai dienos šviesai Taip pat būtina prisiminti proporcingumo taisykles: mažoje patalpoje masyvios spintos ir sofos atrodo juokingai ir užima daug erdvės.

Užs.Nr. 1901

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video