Virtuvė, kurioje gera ne tik valgyti, bet ir leisti laiką (0)

Publikuota: 2022-12-02 Kategorija: Verslas
Virtuvė, kurioje gera ne tik valgyti, bet ir leisti laiką
Organizatorių nuotr. / baldai

Virtuvė neretai vadinama namų šerdimi: juk čia po įtemptos dienos suguža visa šeima, dalijamasi įspūdžiais, džiaugsmais ir vargais. Dėl minėtos priežasties virtuvė seniai nebėra tik maisto ruošimo vieta. Veikiau priešingai – žmonės vis daugiau laiko, pinigų ir jėgų skiria patraukliam, o, svarbiausia, jaukiam virtuvės dizainui sukurti. Žinoma, kuriant ar atnaujinant virtuvės interjerą, neretai talkina interjero dizaineriai, tačiau jei biudžetas ribotas, virtuvę įsirengti galima ir patiems. Svarbiausia priimti sprendimus, kurie būtų ne tik ekonomiški, bet ir praktiški.

Funkcionalumas ir patogumas – svarbiausia 

Ko gero, kiekvienas, kuriantis ar atnaujinantis virtuvės interjerą, sutiks, kad virtuvė, visų pirma, turi būti erdvi ir patogi. Vadinasi, svarbu rinktis aukštos kokybės buitinę techniką, deramą apšvietimą ir, žinoma, virtuvės komplektus. Pavyzdžiui, virtuvinės spintelės geriau tegul būna talpesnės, iki pat lubų, o geriausia – uždaros. Kitaip sakant, sprendimu už spintelių durų paslėpti buitinę techniką (indaplovę, šaldytuvą, gartraukį) liksite patenkinti – taip virtuvės erdvė taps jaukesnė ir erdvesnė. Virtuvinės spintelės pigiau, kurias galite apžiūrėti ir įsigyti internetinėje parduotuvėje, nustebins savo įvairove: kalbant tiek apie spalvas, tiek apie modelius.

Apšvietimas – esmingas interjero akcentas

Norint suprojektuoti patrauklų ir funkcišką virtuvės apšvietimą, rekomenduotina pasitarti su specialistais. Žinoma, egzistuoja keli svarbūs kokybiško apšvietimo dėmenys: tinkama įranga ir tam tikrų taisyklių išmanymas.

Pirmiausia, derėtų atsižvelgti į virtuvės išplanavimą ir dydį. Jei virtuvė nedidukė, pakaks vieno šviestuvo, svarbu, kad jis tolygiai apšviestų kiekvieną virtuvės kampelį. Tiesa, jei šviesa atsispindi nuo lubų, galima naudoti tiek išsklaidytą, tiek atspindėtą šviesą. Jei virtuvė erdvesnė, vieno šviestuvo bus per maža. Tokiu atveju trys panašaus ar tokio pat dydžio šviestuvai gali būti įrengti vienodais atstumais, toks sprendimas bus ir praktiškas, ir stilingas. Beje, jei norite, kad šviesa tolygiai sklistų į visas kryptis, šviestuvą įrengti reikėtų su trimis lemputėmis, o ne su viena. 

Nepamirština, kad ilgalaidžiai pakabinami šviestuvai – praktiškas sprendimas, suteikiantis jaukumo buičiai ir prabangos virtuvei. Sieniniai šviestuvai tiks tuomet, jei virtuvės erdvė yra kiek apribota, tarsi suspausta, – vizualiai ją padarys erdvesnę. Kaip ir kiekvienu atveju, svarbiausia apgalvoti, kaip tinkamai išdėlioti šviestuvus, kad jie derėtų prie virtuvės interjero, būtų funkcionalūs ir skoningi.

Taigi, įrenginėjant ar atnaujinant virtuvės erdvę svarbu paisyti kelių principų: funkcionalumo, jaukumo ir estetiškumo. Kai namie, o ypač virtuvėje, praleidžiame tiek laiko, norisi, kad kiekvienas joje esantis daiktas būtų ir praktiškas buityje, ir visiems namams teiktų jaukumo, prabangos.

Užs.Nr. 2002

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video