Žieminės padangos: kokie modeliai yra geriausi užklupus sudėtingoms oro sąlygoms? (0)

Publikuota: 2023-11-27 Kategorija: Verslas
Žieminės padangos: kokie modeliai yra geriausi užklupus sudėtingoms oro sąlygoms?
Asociatyvi nuotr.

Suprantame, kad žinote, kaip svarbu pakeisti padangas. Specialus temperatūrai atsparus mišinys, protektorius pritaikytas prie sniegu padengtų ir apledėjusių paviršių, geresnis sukibimas ir važiavimo stabilumas. Dėl savo ir kitų eismo dalyvių saugumo būtina pasikeisti padangas ir mėgautis saugiu vairavimu ekstremaliomis sąlygomis. Be to, žieminių padangų nebuvimas susidūrimo atveju lemia draudimo apsaugos praradimą, o policija šiuo klausimu pritaiko baudas

Vairuotojai, laukiantys aiškaus atsakymo į kankinantį klausimą, kokios žieminės padangos tinkamiausios žiemai, gali jaustis kiek nusivylę, nes vienu sakiniu atsakyti neįmanoma. Tačiau pasistengsime palengvinti šią užduotį ir pristatysime svarbiausius dalykus, į kuriuos reikėtų atsižvelgti ieškant pirkti tobulų padangų žiemos sezonui, kad pasirinkimas būtų teisingas ir duotų daugiausia naudos.

Kuo skiriasi žieminės padangos nuo vasarinių?

Na, o žieminės padangos daugeliu atžvilgių skiriasi nuo vasarinių. Jų dizainas, išorinė struktūra ir mišinys griežtai pritaikyti žiemos sezonui būdingoms sąlygoms. Žieminių padangų protektorius dažniausiai pasižymi agresyvesniu raštu su gilesniais grioveliais ir didesniu įpjovimų skaičiumi, todėl puikiai susidoroja su važiavimu sniegu, pažliugusiu ir ledu padengtais keliais. Gumos mišinys žieminėse padangose taip pat sudarytas taip, kad išlaikytų optimalias savybes net esant labai žemai temperatūrai. Jo sudėtyje dominuoja guma ir silicio dioksidas, užtikrinantis atitinkamą lankstumą, kuris padeda išlaikyti maksimalų sukibimą su pagrindu. Skirtingai nuo vasarinių padangų – joms gaminti naudojamas mišinys pradės kietėti esant žemesnei temperatūrai, o švelnesnės struktūros ir seklesnių griovelių protektorius neatlaikys sniego ir šalčio.

Neabejotinai lemiamą įtaką tam tikros padangos veikimui turi jos važiavimo parametrai. Ypač žiemą padangos turėtų užtikrinti ne tik puikias vairavimo savybes sudėtingomis sąlygomis, bet, svarbiausia, maksimalų saugumą.

Į kokias savybes turėtume atkreipti ypatingą dėmesį?

Pirmiausia reikėtų paminėti sukibimą su įvairaus tipo dangomis: ant sniego, ledo, bet ir ant šlapio kelio, nes lietuviškos žiemos metai iš metų būna labiau lietingos nei snieguotos. Todėl ir žieminių padangų atveju atsparumas akvaplaningui yra labai svarbus – tik efektyviai veikianti padangos džiovinimo nuo vandens, sniego ar nešvarumų sistema gali apsaugoti mus nuo nekontroliuojamo slydimo. Stabdymo kelio ilgis taip pat susijęs su sukibimu – kuo trumpesnis, tuo geriau. Taip pat verta pasidomėti parametrais, turinčiais įtakos ekonominiams klausimams, t.y. padangų susidėvėjimui ir pasipriešinimui riedėjimui. Kuo mažesnės šios vertės, tuo mažesnės degalų papildymo išlaidos. Keliamo triukšmo lygis yra šiek tiek antraeilis aspektas, nes įprastai žinoma, kad žieminių padangų atveju jis bus didesnis.

Užs. 2479.

 

Dalintis naujiena

Rekomenduojami video