Panevėžyje pagerbti Rokiškio krašto ūkininkai (foto) (0)

Publikuota: 2023-02-05 Kategorija: Žemės ūkis
Panevėžyje pagerbti Rokiškio krašto ūkininkai (foto)
ŽUM nuotr. / Ant nugalėtojų pakylos – Rokiškio krašto ūkininkai.

Vasario 3 dieną, penktadienį, į Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatrą rinkosi Lietuvos pažangiausių ūkių savininkai, „Metų ūkis 2022“ dalyviai ir laimėtojai – įvairaus dydžio tvarūs, pažangūs, perspektyvūs ir puikiai besitvarkantys ūkiai. Čia pagerbti ir geriausi Rokiškio rajono ūkininkai.

Pasveikino saviškius

Panevėžyje buvo apdovanoti Rokiškio krašto ūkininkai: Marytė ir Romualdas Pagiriai, kuriems skirta pirmoji vieta, Arvydas Bražiūnas (II vieta), Nijolė ir Robertas Butėnai (III vieta). Mūsų rajono žemdirbius sveikino ir šventėje dalyvavęs Rokiškio krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Mindaugas Petkevičius.

„Reiškiu didelę pagarbą mūsų rajono ūkininkams ir drąsiai sakau, kad Rokiškio krašte jau taikomos labai pažangios technologijos tiek augalininkystėje, tiek gyvulininkystėje, tiek kitose srityse“, – sakė M. Petkevičius. 

Vyko 29 kartą

Į šventę susirinkusius ūkininkus sveikino Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, Lietuvos ūkininkų sąjungos vadovas Raimundas Juknevičius, Europos Parlamento nariai Bronis Ropė ir Juozas Olekas.

Lietuvos ūkininkų sąjunga konkursą „Metų ūkis“ surengė jau dvidešimt devintąjį kartą.

Tradicinio konkurso tikslas – skatinti ūkininkus pažangiau ūkininkauti, siekti gamybos efektyvumo ir ekologinės pusiausvyros, geriau ir gražiau tvarkytis savo ūkyje, išaiškinti pažangiausius savivaldybėje.

2022 metais konkursas įvyko 33 savivaldybėse. Joms buvo suteikta galimybė pačioms nuspręsti, ar po buvusios pandemijos šį konkursą rengti. Ūkininkus – nugalėtojus išrinko savivaldybių vertinimo komisijos, kurios rėmėsi patvirtintais konkurso nuostatais.

Šventiniame renginyje apdovanoti ir pagerbti konkurso „Metų ūkis 2022“ laimėtojais tapę 99 ūkiai –  33 pirmos, 33 antros ir 33 trečios vietos laimėtojai. Tarp 2022 m. laureatų yra 55 augalininkystės, 19 gyvulininkystės, 21 mišrus ūkis, po 2 daržininkystės ir sodininkystės bei 3 uogininkystės ūkiai.

(ŽŪM nuotr.)

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video