Prasidėjusios javapjūtės derlius, kol kas, tik 20 proc. menkesnis, nei tikėtasi sėjant (0)

Publikuota: 2023-07-26 Kategorija: Žemės ūkis
Prasidėjusios javapjūtės derlius, kol kas, tik 20 proc. menkesnis, nei tikėtasi sėjant
Miglė Dambrauskaitė / Prasidėjusi javapjūtė ūkininkų, kol kas, labai nenugąsdino.

Rajono ūkininkams prasidėjo darbymetis: horizonte vis dažniau matyti derlių „nuimantys“ kombainai, o kai kur laukai jau ir visai tušti. Vasaros pradžioje sausros alinta žemė po truputį gaivinama lietaus, tačiau jau kuliamoms kultūroms tai nebepagelbės, o nuimant vėliausią kultūrą – grikius, netgi pridarys papildomų bėdų.

Padarė savo

Pandėlio seniūnijoje, aplink Lailūnus, plyti jau ne vienas tuščias laukas, likusios tik ražienos. Rokiškio rajono ūkininkų sąjungos primininkas Mindaugas Petkevičius sakė, kad ūkininkai ėmėsi darbų: dabar pjaunami žieminiai miežiai, sekantis derlius – žieminių rapsų bei kviečių.

„Liepos pabaiga darbų pradžiai – įprastas laikas. Pradedama nuo žieminių kultūrų, toliau – rugiai, kvietrugiai. Kol kas matyti, kad derlius yra, maždaug, 20 proc. mažesnis, nei ūkininkai tikėjosi iš žieminių kultūrų. Viskas – dėl vasaros pradžioje vyravusios sausros, neleidusios vystytis ir suformuoti normalaus augalo. Nors pasėlių tręšimai buvo vykdomi taip, kaip turėjo būti, standartiškai, bet sausra padarė savo“, – pirminį derlių komentavo M. Petkevičius.

Visą straipsnį skaitykite liepos 28 d., penktadienio, „Rokiškio Sirena“ numeryje.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video