Rokiškio elevatoriaus vadovas K. Šimas: šių metų derlius nėra išskirtinis (0)

Publikuota: 2023-08-30 Kategorija: Žemės ūkis
Rokiškio elevatoriaus vadovas K. Šimas: šių metų derlius nėra išskirtinis
Rokiškio Sirena nuotr. / Sulyg vasara baigėsi ir javapjūtė.

Javapjūtės derlius Lietuvoje, lyginant su praėjusiu sezonu, yra labai panašus, sako UAB „Agrokoncerno grūdai“ direktorius Karolis Šimas.

Prognozuojama, kad šių metų pagrindinių 8 kultūrų: kviečių, rugių, kvietrugių, miežių, avižų, pupų, žirnių ir rapso derlius sieks apie 7 milijonus tonų. Šis sezonas, vertinant bendrai, nėra kažkuo išskirtinis.

K. Šimas sako, kad javapjūtė Rokiškyje, kaip ir visoje Lietuvoje, jau beveik baigta. („Agrokoncerno grūdai“ nuotr.)

Beveik baigta

„Javapjūtė Rokiškyje, kaip ir visoje Lietuvoje, jau yra beveik baigta, liko tik pavienės kultūros, daugiausiai pupos. Tikėtina, kad ir rokiškėnų derlius bus panašus kaip ir pernai. Darbymetis ir jo pikas, mūsų vertinimu, praėjo sklandžiai. Po atliktų Rokiškio elevatoriaus atnaujinimo darbų, sunkiasvorių transporto priemonių eilės liko praeityje. Nuo šio sezono esame pilnai pasiruošę maksimalioms apkrovoms“, – apie Rokiškio elevatoriaus darbą kalbėjo K. Šimas.

Didžiausias Lietuvoje

Šiemet užbaigtas Rokiškio elevatoriaus pastatų hermetizavimas, perdažytos ir atnaujintos išorės sienos.

„Ši investicija mums leido maksimaliai padidinti grūdų saugojimo talpas. Šiuo metu Rokiškio elevatorius yra didžiausias Lietuvoje, kuriame galima sandėliuoti daugiau nei 150 tūkst. tonų grūdų. Į jį grūdai atvežami ne tik iš vietinių ūkių, bet ir iš kaimyninių regionų elevatorių – Anykščių, Ignalinos, Kupiškio, Biržų“, – sakė K. Šimas. 

Rokiškyje veikia didžiausias elevatorius šalyje. 

Naudoja žaliąją energiją

Pašnekovo teigimu, taip pat pilnai užbaigtos su ekologija ir atsinaujinančia energetika susijusios investicijos. Šį sezoną Rokiškio elevatorius jau naudojo saulės kolektorių sugeneruotą žaliąją energiją.

„Įdiegus aspiracinę dulkių surinkimo sistemą buvo maksimaliai sumažintas dulkėtumas tiek elevatoriaus viduje, tiek išorėje. Sumontuoti specialūs surinktuvai užtikrina kad, atliekant grūdų valymo darbus, dulkės nenusėstų ir neišeitų per ventiliacines angas“, – vardijo pašnekovas. 

Atliktos investicijos padidino ne tik elevatoriaus našumą, bet ir pagerino šio pramoninio rajono išorinį vaizdą. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video