Nuosavą verslą Rokiškyje kurianti Liuda Tigrūdienė: svarbu išdrįsti pradėti (10)

Publikuota: 2021-10-17 Kategorija: Žmonės
Nuosavą verslą Rokiškyje kurianti Liuda Tigrūdienė: svarbu išdrįsti pradėti
asmeninio archyvo nuotr. / "Miško Mėlynė" įkūrėja Liuda Tigrūdienė ir jos gaminami produktai

 

Išėjus motinystės atostogų, o vėliau, po dekreto, įmonei panaikinus turėtą darbo vietą, Liuda Tigrūdienė sako, jog pradėjusi galvoti, kokia veikla norėtų užsiimti. Taip gimė idėja, savo išsilavinimą susieti su nauja veikla – liofilizuotų produktų gamyba.

Įgyvendinant idėją jauna mama įkūrė mažąją bendriją „Miško Mėlynė“ ir papildomai, pusę etato darbuojasi savo ankstesnėje darbovietėje, tik naujose pareigose.

 

Papasakok, kaip gimė verslo idėja?

Išėjus į dekretą, mergaičių auginimo metu buvo panaikinta ankstesnė mano darbo vieta. Tuomet kilo mintis pačiai susikurti darbo vietą. Permąsčiau daugybę variantų, ko trūksta mūsų miestui, kuo pati norėčiau užsiimti. Kadangi mano išsilavinimas susijęs su maisto gamyba, tai ir savo veiklą norėjau vystyti šia linkme. Auginant mažyles ieškodavau joms sveikesnių maisto produktų ar saldumynų. Taip gimė mintis užsiimti vaisių ir uogų liofilizacija. Užimtumo tarnyba pasiūlė pasinaudoti parama ir taip pradėjau kurti nuosavą verslą.

 

Paminėjai Užimtumo tarnybos programą. Ar drąsiau kurti verslą, kai yra galimybė gauti paramą?

Pasinaudojus Užimtumo tarnybos programa buvo žymiai drąsiau visko imtis nuo pradžių. Bet kokiam verslui pradėti reikalinga įranga, baldai ir darbo priemonės, o tam kaip žinia, reikia nemažai investicijų. Be abejo, reikalingos ir asmeninės investicijos, nes programos nepadengia visų išlaidų.

 

Ar kurdama savo verslą naudojaisi kitomis paramos programomis?

Įsikūrimo darbus pradėjau praeitų metų pabaigoje, spalio mėnesį. Šių metų gegužį jau pasiūliau klientams pirmuosius savo produktus. Per šį laikotarpį dar du kartus pasinaudojau Smulkaus ir vidutinio verslo paramos programomis. Be pagalbos tikrai būtų sunkiau pradėti ir užtruktų žymiai ilgiau.

 

Kas yra liofilizacija ir kuo ji naudingesnė už paprastą džiovinimą ar šaldymą?

Liofilizacija, tai džiovinimas dideliu šalčiu, kai pašalinamas visas produkte esantis vanduo. Taip išsaugomos visos vertingos medžiagos. Žinoma, geriausia valgyti šviežias uogas, vaisius ar daržoves. Tik pas mus sezonas nėra toks ilgas, tad tenka ieškoti sprendimų, kaip išsaugoti jas kuo ilgiau šviežias. Džiovinant vitamino C lieka apie 40 procentų, o liofilizuojant visas 100 procentų. Be to, kad išlieka visos maistinės savybės, produktas nepakeičia savo išvaizdos, tik tampa labai lengvas. Liofilizuoti produktai puikiai tinka greitam užkandžiui ar norint pagardinti rytinę košę.

 

Kokią produkciją siūlai pirkėjui? Ar turi planų plėstis?

Pačiai labai norisi klientams pasiūlyti įvairesnį asortimentą. Perkamiausios yra braškės ir bananai. Taip pat perkamos ir avietės, mėlynės, šilauogės. Iš egzotiškesnio asortimento – ananasai, vynuogės, kiviai, persikai. Planuoju ateityje pasiūlyti ir kitokios produkcijos. Esu bandžiusi pagaminti braškių arbatos. Sulaukiau teigiamų atsiliepimų.

Pagrindiniai pardavimai kol kas vyksta socialinių tinklų pagalba. Šiomis dienomis yra kuriama ir internetinė svetainė, tad tikiuosi, jog klientams apsipirkimas taps dar patogesnis. Noriu pasidžiaugti, jog pirmą kartą dalyvavau ir mugėje. Buvo smagu sulaukti gerų atsiliepimų iš jau pirkusių mano produkciją ir sutikti naujų, susidomėjusių pirkėjų. Dalyvavimas mugėje atnešė nemažai naudos, sulaukiau ne vieno naujo sekėjo internetinėje erdvėje, bei papildomų užsakymų iš mugės lankytojų. Esant galimybei tikrai dar kartą dalyvausime ir kitose mugėse.

 

Kaip sekasi suderinti motinystę, nuosavą verslą ir darbą įmonėje?

Įkūrusi savo verslą, gavau pasiūlymą sugrįžti į ankstesnę savo darbovietę. Ten dirbu puse etato. Labai padeda tai, jog galiu dirbti nuotoliniu būdu. Tai ypač praverčia, kai mergaitės serga. Svarbu laikytis dienotvarkės, susiplanuoti darbus. Atlikusi darbines užduotis, užsiimu savo verslo reikalais. Gaminant produkciją, mergaitės taip pat būna šalia. Jos būna pagrindinės mano pagamintos produkcijos degustuotojos.

 

Ar kurdama nuosavą verslą turėjai šeimos palaikymą?

Tėtis iš pradžių reagavo skeptiškai, bet paragavęs produkcijos ją įvertino teigiamai. Yra palaikymas iš vyro ir draugų. Dar tik pati verslo pradžia ir yra visokių baimių, tačiau tikiuosi, jog su laiku bei įgyta patirtimi ateis ir pasitikėjimas.

 

Dažnai nutinka, kad išėjusios motinystės atostogų, mamos daugiau laiko pradeda skirti apmąstymams, kokia veikla joms labiau tiktų, ar darbas, kurį dirbo yra tikrai tas, kuriame norėtų likti. Pati esi jauna mama, kokią žinutę norėtum joms perduoti?

Patarčiau pasverti visus už ir prieš, kiek tai reikalinga jų savirealizacijai ir išdrįsti daryti.

 

Dėkoju už pokalbį

 

 

 

 

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video