Rokiškietė Julija kviečia „@besisupant“ atrasti gražiausius Lietuvos kampelius (2)

Publikuota: 2021-09-14 Kategorija: Žmonės
Rokiškietė Julija kviečia „@besisupant“ atrasti gražiausius Lietuvos kampelius
Julijos Trumpickaitės archyvo nuotr. / Julija Trumpickaitė

Iš Rokiškio kilusi Julija Trumpickaitė karantino metu sukūrė nuostabią iniciatyvą. Ji įvairiausiuose Lietuvos kampeliuose kabina sūpynes ir dalinasi jų koordinatėmis socialinio tinklo Instagram paskyroje „@besisupant“, taip kviesdama žmones atrasti gražiausias Lietuvos vietas. Kviečiame skaityti interviu su Julija ir plačiau sužinoti apie jos iniciatyvą ir pačią Juliją.

Gali papasakoti apie save?

Esu Julija Trumpickaitė (23), ką tik baigiau istorijos bakalauro studijas Vilniaus universitete, dirbu skaitmeninės komunikacijos agentūroje su socialinių tinklų projektais ir prie viso to nusprendžiau toliau tęsti istorijos studijas magistro programoje. Žinoma, svarbus viso to aspektas – esu iš Rokiškio, baigiau Juozo Tumo Vaižganto gimnaziją „Romuvos“ padalinį, dalyvavau Jaunųjų Lyderių klubo veikloje, vienus metus teko garbė stoti už jo vairo ir prezidentauti. Jei dar trumpiau – save laikau aktyviu jaunu žmogumi, kuriam įdomu viskas – labai mėgstu keliauti po Lietuvą, atrasti naujas vietas, užsiimti aktyvia veikla, arba bet kuo, ko dar nesu bandžiusi.

Projektas „Besisupant“ – kas tai?

Besisupant – tai asmeninis projektas, kurio metu važiuoju po Lietuvą ir kabinu sūpynes. Tai dažniausiai yra vietos, kurios man asmeniškai yra brangios arba kuriomis noriu pasidalinti su žmonėmis. Visas sūpynes galima rasti socialinio tinklo „Instagram“ paskyroje @besisupant. Pagal koordinates kviečiu ieškoti pakabintų sūpynių, suptis ir taip atrasti gražiausius Lietuvos kampelius.

Kaip gimė projekto idėja?

Užsidarius miestams karantino metu norėjosi atrasti naujų veiklų, kurios būtų ne tik pasivaikščiojimas miške. Tuo metu bet kokia kita veikla atrodė žavi ir čia galima prisiminti vaikystę – kai nebeturi, ką veikti, susigalvoji. Taip ir gimė „Besisupant“. Su draugu sėdome į mašiną, susirinkome visas priemones ir išvažiavome į mažai kam žinomą vietą Vilniuje prie Neries upės. Pakabinome sūpynes, mašinoje radome rašiklį ir ant kitos sūpynių pusės užrašėme @besisupant. Kuo toliau, tuo sūpynių radosi vis daugiau ir tai tapo veikla, kuri papildo pasivaikščiojamus vaizdingais maršrutais ar naujų vietų paieškas. Vietoj to, kad galime pasidžiaugti, kad atrandame gražias vietas, skiriame valandą ir sūpynių kabinimui.

Taip pat čia privalau paminėti šios iniciatyvos didžiausią palaikytoją – mano tėtį. Jis pasirūpina medžiagomis sūpynėms ir be jo šis projektas tikrai atrodytų greičiausiai kitaip :)

Kada ir kur pakabinai pirmas „Besisupant“ sūpynes?

Pirmąsias sūpynes galima rasti Vilniuje, netoli Turniškių prie Neries. Link jų keliauja gražus takelis, o vieta pamėgta vietinių žvejų, kuriuos galima sutikti kiekvienu metų laiku. Man tai vieta, kurioje galima svajoti, kiek tik širdis geidžia, nes būtent man tokiose vietose kyla pačios geriausios idėjos.

Kaip projektas vystėsi nuo pirmųjų sūpynių iki dabar?

Projektas vystosi savo tempu – niekada neturėjau konkretaus tikslo, kiek sūpynių norėčiau pakabinti ar kur. Jei jaučiu norą, kad būtent toje vietoje noriu matyti sūpynes, galiu važiuoti nors ir tą pačią dieną. Taip pat stengiuosi išnaudoti visas kelionių progas – pora kartų šiais metais atostogauti keliavau į Lietuvos pajūrį, tad net dvi sūpynes galima rasti Kuršių nerijoje. Visada norėjau ten pakabinti bent vienas sūpynes, o dabar proga pasitaikė net dvejoms! Žinoma, šiai iniciatyvai norėčiau skirti ir daugiau laiko, tačiau tarp darbų ir mokslų, laiko lieka ne tiek daug, tačiau bet kokiu atveju džiaugiuosi kiekviena pasitaikiusia proga. Bandžiau skaičiuoti pakabintas sūpynes, tai šiuo metu buvo pakabinta daugiau nei 15, tačiau karts nuo karto gaunu žinutes, kad atvykus sūpynių taip ir nerado, tad gaunasi taip, kad kažkam jų prireikė labiau :)

Ką išsineši iš šio projekto įgyvendinimo?

Turi galimybę atrasti naujas vietas – žmonės, kurie seka @besisupant noriai dalinasi vietomis, kur būtų galima pakabinti sūpynes – taip vietų sąrašas nuolat plečiasi. Taip pat aš esu labai dėkinga už galimybes veikti, mokytis, kurti ir įgyvendinti visas idėjas Lietuvoje, tad norėjau simboliškai atsidėkoti ir palikti kažką po savęs, kas kitiems padėtų atrasti tai, ko galbūt nebūtų radę. Todėl ir sūpynes dažniausiai yra mažai žinomose vietose, jų neretu atveju reikia paieškoti prasibraunant pro medžius ar paklaidžiojant bekele. Tačiau visos pastangos ieškant sūpynių tikrai atsiperka – besisupant visas pasaulis lieka po kojomis gražiausiuose Lietuvos kampeliuose.

Ar pakabinsi sūpynes Rokiškio krašte?

Žinoma! Kurį laiką sūpynes buvo galima rasti ir prie Rokiškio ežero, tačiau jų prireikė kažkam labiau :) Kadangi pastaruoju metu grįžtu į Rokiškį rečiau nei buvau įpratusi, tačiau tikrai ne vienas sūpynes esu suplanavusi būtent Rokiškio rajone. Esu visada atvira pasiūlymams, tad jei žinote vietą, kurioje jos puikiai tiktų – galima drąsiai rašyti @besisupant <3

Ačiū tau, Julija!

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video