Artėjant naujam sezonui neapmokėtos dar senos skolos (0)
Trumpėjančios dienos ir vėstantys vakarai signalizuoja apie nenumaldomai artėjantį rudenį. Ne vienas gyventojas vis dažniau pagalvoja ir apie artėjantį šildymo sezoną. Dalis daugiabučių namų gyventojų jam ruošiasi vasarą – taupo lėšas, deja, daliai gyventojų tenka ne taupyti, o mokėti skolas dar už praėjusį šildymo sezoną.
Šiemet – mažiausia
AB „Panevėžio energija“ atstovė spaudai Daiva Paulauskienė skaičiavo, kad vasaros viduryje (2024 m. liepos 1 d.) Rokiškio rajono vartotojų skola įmonei už tiekiamą šilumą siekė 70 tūkst. eurų.
„Visą Rokiškio rajono šilumos vartotojų skolą minėtam laikotarpiui sudaro gyventojų įsiskolinimai. Kiti vartotojai – įmonės, įstaigos ir pan. – neskolingi. Lyginant su kitais Panevėžio regiono rajonais, rokiškėnų skola – mažiausia. Skola, tenkanti vienam Rokiškio vartotojui (gyventojui), sudaro 250 Eur/ vartotojui“, – skaičiais dalinosi pašnekovė.
D. Paulauskienė pateikė ir palyginimą su kitais regiono miestais: Kėdainių rajono gyventojų skola vienam vartotojui (gyventojui) sudaro 685 Eur, Pasvalio – 557 Eur, Kupiškio – 900 Eur, Zarasų – 675 Eur, Panevėžio – 469 Eur.
PE atstovės pateiktais duomenimis, per ketverius metus, šis rokiškėnų įsiskolinimas yra mažiausias.
2023 m. liepos 1 d. Rokiškio rajono šilumos vartotojų skola buvo 83 tūkst. eurų.
2022 m. liepos 1 d. Rokiškio rajono šilumos vartotojų skola buvo 90 tūkst. eurų.
2021 m. liepos 1 d. Rokiškio rajono šilumos vartotojų skola buvo 92 tūkst. eurų.
Skolininkų yra visada
Specialistės teigimu, įprastai, baigiantis šildymo sezonui, gyventojų skola padidėja, o per vasarą – sumažėja. Visgi, ilgalaikių skolininkų yra visuomet – ar tai būtų šildymo sezonas, ar ne.
„Neapmokėjus sąskaitos už vieną mėnesį, siunčiamas priminimas, o neapmokėjus daugiau kaip vieną mėnesį – įspėjimas. Su didžiąja dalimi skolingų gyventojų stengiamės bendrauti, aiškinamės skolų grąžinimo galimybes, sudarome skolų grąžinimo grafikus, pasirašome vekselius. Ir tik tuo atveju, kai nesusitariama – teikiame medžiagą teismams“, – tikino D. Paulauskienė.