Duobes lopantys kelininkai: kai kuriuos ruožus seniai reikia perasfaltuoti ištisai (0)

Publikuota: 2024-02-26 Kategorija: Aktualijos
Duobes lopantys kelininkai: kai kuriuos ruožus seniai reikia perasfaltuoti ištisai
„Rokiškio Sirena“ nuotr. / Asociatyvi nuotr.

Nutirpus sniegui, keliuose prasideda pavasarinis vairuotojų manevravimas tarp duobių. Kelininkai, kasmet sunaudojantys šimtus tonų asfalto duobių lopymui, sako, kad tai laikinas sprendimas, nes kai kuriuos kelio ruožus seniai reikia perasfaltuoti ištisai.

Apie planuojamus darbus Rokiškio rajono keliuose kalbėjomės su AB „Kelių priežiūra" Rokiškio kelių tarnybos vadovu Laimiu Magyla.

Būklė blogėja

„Kelių būklė vis blogėja, nes valstybinės reikšmės kelių dangos yra pasenusios, – paklaustas apie kelių asfalto dangos būklę konstatuoja L. Magyla. – Paprastuosius ir kapitalinius kelių remontus planuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija (nuo vasario – Via Lietuva), o AB „Kelių priežiūra“ vykdo tik priežiūros darbus, pavyzdžiui, taiso susidariusias išdaužas“.

Anot Rokiškio kelių tarnybos vadovo, sensta tiek rajoniniai, tiek krašto keliai, ir pastaraisiais metais  duobių skaičius juose auga.

Prasčiausi kelio ruožai

Pernai Rokiškio rajone buvo suremontuotas problematiško kelio Nr. 120 ruožas ties Kalviais, dabar ten situacija pagerėjo. L. Magyla įvardija, kad vienas iš tokių ruožų, kuriuose reikėtų ne duobes lopyti, bet ištisai atnaujinti asfalto dangą, kelio į Jūžintus, Ragelių gyvenvietėje, prastas ruožas iki Laibgalių, kai kurie Biržų kelio ruožai.

Gyventojams kliūva mieste esančios gatvės tarp „Maximos“ ir „Lidlo“ pirma juosta. L. Magyla sutinka, kad jos danga yra nelygi, bet išdaužos reguliariai taisomos. „Yra tikrai prastesnių ruožų, kuriuose važiavimo greitis didesnis. Šiuo atveju tai yra daugiau estetikos, miesto įvaizdžio klausimas“, – sako Rokiškio kelių tarnybos vadovas. 

Lopomas Biržų kelias

Pastarosiomis dienomis pavojingų išdaužų laikinas remontas vyko Biržų kelyje. „Jau antrą dieną  vežame ir sunaudojame po 8 tonas asfalto. Taisant išdaužas rajone, reikalingi didžiuliai kiekiai mišinių – vien šaltojo asfalto per sezoną sunaudojama apie 100 tonų. Tiesa, iš „Kelių priežiūros“ asfalto gamyklos Kuršėnuose vežamas ir karštasis asfaltas, kuris naudojamas kritinės būklės išdaužoms taisyti“, – teigė tarnybos vadovas. Pasak L. Magylos, pavojingų išdaužų yra visame rajone, nes vyraujant mišriems krituliams, kai temperatūra keičiasi iš neigiamos į teigiamą, dangose esantys tarpai didėja. Be temperatūros svyravimų, dangai ne mažiau kenkia didelė jos apkrova.

Pradžiuvus prasidės greideriavimas

Pavojingas duobes kelininkai privalo sutvarkyti „čia ir dabar“. Pagal galiojančią tvarką, tokios duobės gylis turi būti ne mažesnis nei 4 cm, o plotas – 0,5 kv. m. Kitos išdaužos taisomos pagal nustatytus kelių priežiūros lygius, pirmiausiai ten, kur eismo intensyvumas didžiausias – Biržų, Kupiškio, Obelių keliuose.

L. Magyla sako, kad žiemai baigiantis darbų nemažėja – vieni keičia kitus. Atšilus orams – bus tvarkomi išvartyti signaliniai stulpeliai, remontuojami kelio ženklai, prasidės šlavimas, kelkraščių tvarkymas, žvyrkelių greideriavimas. Kol pašalas neišėjęs ir danga išliks šlapia, greideriavimas žvyrkeliams tik pakenktų – atšilus orams, kelias bus ne tik duobėtas, bet visai nepravažiuojamas. Pirmiausia planuojama greideriuoti Augustinavos žvyrkelį, taip pat žvyrkelį link Žiobiškio, kelius su žvyro danga Kamajai–Neveiriai–Panemunėlio g., Salos–Gučiūnai.

Skundžiasi ir dėl kavos aparatų

Gyventojai ir vairuotojai apie pavojingas išdaužas, pažaidas ar kitas kliūtis, keliančias pavojų eismo saugumui gali informuoti AB „Kelių priežiūra“ trumpuoju tel. nr. 1871 (trumpojo tel. nr. kaina Telia, Tele2 tinkluose – 0,12 Eur/min., Bitė – 0,15 Eur/min.) arba +370 5 232 9600 (kaina pagal mob. operatoriaus planą). „Skambučių centras užregistruoja gautą informaciją, perduoda ją atitinkamai meistrijai, o „Kelių priežiūros“ specialistai vyksta patikrinti gautos informacijos į skambučio metu gyventojų nurodytą vietą“, – sako Rokiškio kelių tarnybos vadovas ir pastebi, kad gyventojų skundai būna įvairaus pobūdžio – kai kurie piktinasi, kad ant žvyrkelio yra akmenų ir  žmogus negali pravažiuoti dviračiu, taip pat yra nuolat skambinančių gyventojų, kurie dalykiškai primena, kada laikas imtis darbų ir greideriuoti žvyrkelį. Ne visada skundai yra susiję su kelių būkle – kartą į skambučių centrą paskambinęs žmogus skundėsi, jog neveikia kavos aparatas, esantis prie rajoninio kelio. Apie tai buvo informuota minėto aparato aptarnavimo įmonė.

Dėl žalos nesikreipė

Kaip informavo Rokiškio kelių tarnybos vadovas, šiais metais iš Rokiškio rajono gyventojų kol kas nesulaukta nei vieno skundo dėl išdaužų sugadintų automobilių. Tačiau jei kažkas nelaimingai įvažiavo į kelio duobę ir apgadino transporto priemonę, rekomenduojama tinkamai užfiksuoti įvykio aplinkybes ir kreiptis į draudimo bendrovę arba į „Kelių priežiūrą“ dėl žalos atlyginimo.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video