Į Rokiškį pareigūnus vilios pinigine išmoka (0)

Publikuota: 2022-05-06 Kategorija: Aktualijos
Į Rokiškį pareigūnus vilios pinigine išmoka
Rokiškio Sirena nuotr. / Šiuo metu Rokiškio rajone trūksta 12 policijos pareigūnų, iš jų – patrulių.

Į Rokiškį policijos pareigūnus kvies dirbti, skiriant jiems vienkartines pinigines išmokas, siekiančias 5 tūkst. eurų „į rankas“ arba stipendijas tiems, kurie įsipareigos baigti mokslus ir bent tris metus padirbėti mūsų rajone. Tokią tvarką paskutiniame Rokiškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje patvirtino tarybos nariai. Šį sprendimą palaiko Vidaus reikalų ministerija ir Policijos departamentas.

Pasiūlė idėją

Rajono savivaldybei idėją, kaip pritraukti policijos pareigūnų, iškėlė Rokiškio rajono policijos komisariato viršininkas Rimantas Čepulis. Jis kreipėsi į savivaldybę su siūlymu pasirašyti bendradarbiavimo sutartį, pateikdamas Telšių savivaldybės pavyzdį, kaip Žemaitijoje bandoma prisivilioti policijos pareigūnų.

„Pas mus jau dabar trūksta pareigūnų, o netolimoje ateityje, jų gali sumažėti dar labiau, nes dalis policininkų yra tokio amžiaus, kai bet kurią akimirką iš darbo gali išeiti į pensiją dėl sveikatos ar kitų priežasčių. Jaunimas, pasirinkęs šią profesiją, pasilieka didmiesčiuose, kur ir atlyginimai didesni, ir gyvenimas patrauklesnis“, – kalbėjo R. Čepulis.

Trūksta dvylikos

Šiuo metu Rokiškio rajono policijos komisariate yra 68 pareigybės, iš jų statutinių pareigūnų – 65. Vidutinis pareigūnų amžius – daugiau kaip 50 metų. Komisariate dirba 18 tokio amžiaus pareigūnų.

„Dabar dar kažkaip išsiverčiame, bet ateis laikas, kai po 3-6 metų dabartiniai mūsų policininkai išeis į pensiją. Mums trūksta 12 policininkų, iš jų - net 10 pirminės grandies pareigūnų, tai yra patrulių“, – sakė R. Čepulis.

Kovo mėnesio duomenimis, rajone patrulis vidutiniškai „į rankas“ uždirbo 870 Eur.

Tyrėjas, priklausomai nuo stažo, laipsnio, naktinių budėjimų skaičiaus, „į rankas“ gauna 1 180 Eur. 

Šiuo metu būsimi policijos pareigūnai ruošiami Lietuvos policijos mokykloje ir Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakultete. Taip pat šią specialybę gali įgyti asmenys, turintys aukštąjį išsilavinimą, baigę statutinės profesinio mokymo įstaigos įvadinio mokymo kursus.

Policijos pareigūnai paprastai į pensiją išeina tada, kai jų darbo stažas siekia 20-25 metus.

„Dėl visų išvardintų faktorių bendradarbiavimo sutartis su savivaldybe mums buvo labai reikalinga. Šiuo metu jau yra susidomėjusių siūloma išmoka ir stipendija, tačiau oficialiai prašymų dar negavome“, – teigė R. Čepulis.

Įsitvirtins rajone

Rokiškio rajono mero Ramūno Godeliausko teigimu, policijos komisariatui paliekama visiška laisvė su potencialiais pretendentais susiderinti, kokia forma: išmoka ar stipendija, bus skiriama.  

„Nesvarbu, iš kur – Rokiškio ar kito rajono bus žmogus, svarbu, kad pareigūnas ateitų dirbti į mūsų komisariatą ir įsipareigotų čia atidirbti 3 metus. Tikimės, kad naujoji pareigūnų skatinimo tvarka į mūsų rajoną pritrauks jaunų žmonių, kurie sukurs šeimas ir įsitvirtins Rokiškyje“, – sakė R. Godeliauskas.

Pagal naująjį tarybos sprendimą policininkų paieška rūpinsis komisariatas, o išmokos bus skiriamos iš rajono savivaldybės biudžeto. Vienkartinė finansinė paskata pareigūnui, paskirtam dirbti į Rokiškio rajono policijos komisariatą, būtų 5 tūkst. eurų. Iš šios sumos galėtų būti mokama ir 250 Eur dydžio stipendija asmeniui, pasirinkusiam studijas Lietuvos policijos mokykloje, o likusi suma būtų išmokėta jau atvykus dirbti į Rokiškį. Abiem atvejais pareigūnas įsipareigotų dirbti Rokiškyje ne trumpiau kaip 3 metus.

Kas daroma?

Rokiškėnų sprendimą teigiamai įvertino ir Vidaus reikalų ministerija (VRM) bei Policijos departamentas.

VRM Strateginės komunikacijos skyriaus vedėjas Mindaugas Bajarūnas patvirtino, kad ministerijai pavaldžios statutinės įstaigos susiduria su pareigūnų trūkumo ir naujų darbuotojų pritraukimo problema, ypač didžiuosiuose miestuose.

Kas daroma vidaus tarnybos patrauklumo trūkumo problemai išspręsti?

VRM atsakyme teigiama, kad šiuo metu rengiamas Vidaus tarnybos statuto pakeitimo įstatymo projektas, kuriuo siekiama, kad mažėtų darbo užmokesčio netolygumai tarp statutinių įstaigų; būtų nustatyta dinamiška, lanksti bei orientuota į turimus valstybės biudžeto asignavimus darbo užmokesčio sistema; būtų užtikrintas tarnybinės veiklos vertinimo instituto objektyvumas ir siekiama, kad jis nebūtų vienintele priemone didinti darbo užmokestį; būtų nustatytos priemonės, kurios pagerintų pareigūnų socialines garantijas ir tinkamai kompensuotų tarnybos ypatumus ir kt.

Nauja praktika

„Vyriausybė pritarė VRM pasiūlymui padidinti pareigūnams, kurie neturi nuosavo būsto, mokamų butpinigių dydžius, kadangi galiojantys dydžiai visiškai neatitinka būsto nuomos rinkos kainų. Nuo šių metų liepos 1-osios pareigūnams bus mokami ženkliai didesni butpinigiai. Tikimės, kad naujos socialinės garantijos sąlygos prisidės prie pareigūnų trūkumo problemos sprendimo“, ­– rašoma „Rokiškio Sirenai“ atsiųstame laiške.

VRM Strateginės komunikacijos skyriaus vedėjo M. Bajarūno teigimu, Rokiškio rajono savivaldybės iniciatyvai labai pritariama.

Policijos departamentas patvirtino, kad tokia savivaldybių praktika pakankamai nauja, pirmoji tai pradėjo daryti Telšių savivaldybė. Policijos duomenimis, daugiausiai darbuotojų trūksta Vilniuje, tačiau trūkumas jaučiamas visoje šalyje.

2021 m. Lietuvoje policijos pareigūnų vidutinis darbo užmokestis (atskaičius mokesčius) be papildomų išmokų dėl COVID-19 padidėjo 373 eurais ir sudaro 1 154 Eur.

Pradedantysis pareigūnas, atėjęs į tarnybą, gauna beveik 900 Eur, sostinėje – beveik 1 000 Eur „į rankas“.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video