Minint Vasario 16-ąją prisimintos ir kitos svarbios sukaktys (0)

Publikuota: 2024-02-16 Kategorija: Aktualijos
Minint Vasario 16-ąją prisimintos ir kitos svarbios sukaktys
Kristinos Ramanauskaitės nuotr. / Vėliavos pakėlimo ceremonija prie Nepriklausomybės paminklo

Minėdami Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, vidurdienį rokiškėnai rinkosi prie Nepriklausomybės paminklo, kur vyko vėliavos pakėlimo ceremonija, skambėjo Lietuvos valstybės himnas, vėliau Rokiškio senosiose kapinėse pagerbtas Lietuvos savanorių karių atminimas.

Atskirti melą nuo tiesos

Rokiškėnus sveikinusi Rokiškio rajono vicemerė Audronė Kaupienė priminė ir kitas svarbias datas ir ragino atskirti dezinformaciją nuo tiesos. „Šiandien minime 106-ąsias nepriklausomos Lietuvos atkūrimo metines, taipogi minime kitą sukaktį. Prieš 75 metus Minaičiuose 8 partizanų apygardų vadai pasirašė Laisvės kovų sąjūdžio deklaraciją, kuri pabrėžė respublikos tęstinumą ir sukūrė tvirtus pamatus Kovo 11-osios Lietuvai. Tremta, kalinta, žudyta, 50 metų okupuota mūsų valstybė ir žmonės sugebėjo atsitiesti. Tapome pilnateisiais demokratinės Europos nariais. Tapome žinomi savo mokslo, sporto pasiekimais, kultūra, papročiais. Vasario 24 d. minėsime ir kitą sukaktį – sukaks lygiai dveji metai, kai teroristinė valstybė vieno žmogaus įsakymu užpuolė niekuo dėtą Ukrainos valstybę. Ukraina kaunasi ne tik už savo laisvę, bet taipogi ir mūsų visų laisvę. Šiandien, džiaugdamiesi mūsų nepriklausomybe, švęsdami laisvę, sugebėkime atskirti melą nuo tiesos, dezinformaciją nuo tikrovės. Būkime stiprūs, drąsūs ir kuriantys. Nes laisvi žmonės gali padaryti stebuklus ir toliau kurti Lietuvą“, – į susirinkusiuosius kreipėsi vicemerė.

Istorinė rekonstrukcija

Vasario 16-ajai skirti renginiai prasidėjo dar prieš keletą dienų. Kaip ir kasmet, rokiškėnų delegacija lankėsi Červonkos kapinėse Latvijoje ir pagerbė 1919–1920 m. žuvusius Lietuvos karius. Kapinėse 1932 metais pastatytas paminklas Lietuvos kariams savanoriams, kovojusiems su bermontininkais ir paaukojusiems gyvybes kovoje už Lietuvos nepriklausomybę. Šiemet išvyką inicijavo Laisvės kovų istorijos muziejus Obeliuose, mokiniai prie paminklo parengė įstorinę rekonstrukciją „Nežinomo kareivio likimas..."

Vasario 16-ąją  Kuodiškių kaime (Pandėlio sen.) prie paminklinio akmens pagerbtas Lietuvos nepriklausomybės akto signataro, Ministro Pirmininko, kunigo Vlado Mirono atminimas.

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video