Norintiems nemokamai odontologinę pagalbą teikti gydytojams - keblumai (10)

Publikuota: 2022-03-18 Kategorija: Aktualijos
Norintiems nemokamai odontologinę pagalbą teikti gydytojams - keblumai
Asmeninio albumo nuotr. / Rokiškio odontologijos klinikos vadovas Simonas Stalionis

Pastaruoju metu ieškoma įvairiausių būdų pagelbėti į Lietuvą atvykstantiems karo pabėgėliams iš Ukrainos. Rūpinamasi suteikti gyvenamąją vietą, surasti darbą, aprūpinti būtiniausiais daiktais, maistu, o taip pat dažnam iš jų svarbi ir medicininė pagalba. Pasirodo, norintiems ją neatlygintinai teikti medikams kyla tam tikrų keblumų. Lietuvos Respublikos odontologų rūmai paskelbė, kad įstaigos, norinčios teikti nemokamą būtinąją odontologinę pagalbą, turi pasirašyti sutartį su bet kokiu labdaros ir paramos fondu. Paaiškėjo ir tai, kad pasirašyti tokias sutartis taip pat kilo sunkumų.

Teikdami nemokamą pagalbą ukrainiečiams, turėtų dar ir susimokėti valstybei

Rokiškio odontologijos klinikos vadovas, odontologas Simonas Stalionis sutiko „Rokiškio Sirenai“ papasakoti, su kokiais sunkumais susidūrė, norėdamas teikti būtinąją odontologinę pagalbą ukrainiečiams neatlygintinai. Odontologas paminėjo, kad oficialiai neatlygintinai teikti tokios pagalbos negali, nes vis tiek turėtų susimokėti 15 proc. pelno mokestį. Odontologai buvo raginami sudaryti sutartis su labdaros organizacijomis. Tokiu atveju būtų paprastesnės galimybės suteikti odontologinę pagalbą. Šiuo metu yra susidariusi absurdiška situacija, kai teikiantis paslaugas odontologas ir už tai negaunantis užmokesčio, naudojantis medikamentus, darbo priemones, gaištantis laiką, už tai dar turėtų ir susimokėti valstybei. Rokiškio odontologijos klinika dėl sutarties pasirašymo kreipėsi į Lietuvos Raudonąjį Kryžių, tačiau ką tik ši asociacija sustabdė tokių sutarčių pasirašymą. Odontologijos klinikų, galinčių teikti neatlygintiną pagalbą karo pabėgėliams, sąrašai dar nėra skelbiami, klausimas dėl pagalbos nėra išspręstas. Pasak S. Stalionio, nežiūrint į keblią įstatyminę situaciją, jo vadovaujama klinika ieškos būdų padėti atvykusiems iš Ukrainos pabėgėliams, net jeigu ir reiktų patiems susimokėti už suteiktą pagalbą valstybei pelno (kuris nebuvo gautas) mokestį. Žinomas Rokiškio odontologas sako, kad tikisi, jog artimiausiu metu situacija išsispręs ir apgailestavo, kad biurokratinis aparatas trukdo pagelbėti žmonėms tuoj pat, kada tik reikia. S. Stalionio žiniomis, su panašia problema dėl nemokamos pagalbos teikimo susiduria ir kitas paslaugas teikiančios įmonės, pavyzdžiui, apgyvendinančios pabėgėlius kaimo turizmo sodybos, viešbučiai ir pan.  

Odontologų rūmai prašo kantrybės

Lietuvos odontologų rūmai viešai paskelbė:

„Nuoširdžiai dėkojame visai mūsų bendruomenei, kuri greitai ir gausiai sureagavo į prašymą padėti nuo karo kenčiantiems Ukrainos gyventojams, suteikiant jiems nemokamą būtinąją pagalbą. Jūsų pagalba – be galo svarbi!

Tačiau mus pasiekė žinios, kad Lietuvos Raudonasis Kryžius laikinai pristabdo paramos sutarčių pasirašymą su visomis medicinos (ir odontologinėmis) įstaigomis. Raudonasis Kryžius apgailestauja, kad šis procesas šiek tiek užtruks, bet nurodė, kad jau kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją dėl aiškesnio tokių paslaugų teikimo. Todėl prašome ir Jūsų kantrybės.

Primename, kad įstaigos, norinčios teikti nemokamą būtinąją odontologinę pagalbą, turi pasirašyti sutartį su labdaros ir paramos fondu.

Odontologų rūmai ir toliau ragina visais įmanomais būdais teikti pagalbą nuo karo nukentėjusiems ukrainiečiams, todėl skubos tvarka papildomai kreipsimės į Sveikatos apsaugos ministeriją, kad ši situacija dėl pagalbos teikimo būtų kuo greičiau išspręsta ir galėtume toliau padėti mūsų broliams ir sesėms iš Ukrainos!“

Odontologams iš Ukrainos bus paprasčiau įsidarbinti

Beje, ieškoma būdų ne tik teikti nemokamą medicininę pagalbą ukrainiečiams, bet ir supaprastintos sąlygos atvykusiems iš Ukrainos specialistams įsidarbinti medicinos srityje. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) patvirtino, kad odontologams ir burnos priežiūros specialistams iš Ukrainos supaprastintos sąlygos gauti licenciją ir jiems įsidarbinti bus paprasčiau. Jiems nebereikės pateikti dokumentų, patvirtinančių teisę gyventi ir dirbti Lietuvos Respublikoje, bus paprasčiau žiūrima į medicininę praktiką patvirtinančių dokumentų pateikimą, kitoks požiūris ir į valstybinės kalbos mokėjimą.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video