Patikrinta, kaip tvarkomos buitinės nuotekos Rokiškio rajono kaime (10)
Aplinkos apsaugos departamento Kupiškio aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai per reidą Rokiškio r. Laibgalių kaime tikrino, kaip gyventojai, neprisijungę prie centralizuotų tinklų, tvarko buitines nuotekas. Aplankius 36 kiemus buvo nustatytas vienas pažeidimas.
Laibgalių kaimo Rokiškio rajone gyventojai gali atsikvėpti – šį pavasarį buvo pastatyti ir pradėjo veikti nauji nuotekų biologinio valymo įrenginiai. Galimybė prisijungti prie centralizuotos nuotekų sistemos suteikta 150 vartotojų. Tačiau, kaip informavo UAB „Rokiškio vandenys“ direktorius, prisijungusių yra apie 80. Todėl Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio valdybos Kupiškio aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai su „Rokiškio vandenų“ vadovu rugpjūčio viduryje tikrino, kaip Laibgalių kaimo gyventojai, neprisijungę prie centralizuotų tinklų, tvarko buitines nuotekas.
Per reidą buvo aplankyti 36 laibgaliečių kiemai, namuose rasti 22 vartotojai. Dešimt vartotojų nuotekas išveža patys, 4 jau turi pasistatę mažuosius biologinio valymo įrenginius, artimiausiu metu jungtis ketina 5 vartotojai, 3 neplanuoja jungtis iš viso, nes neturi tam lėšų.
AAD pareigūnai nustatė 1 pažeidimą – buitinės nuotekos iš namo buvo leidžiamos tiesiai į aplinką. Gyventojui bus taikoma administracinė atsakomybė. Už aplinkos teršimą nuotekomis, kai jų išleidimui nereikalingas leidimas, asmenims numatytos baudos nuo 60 iki 300 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 170 iki 1170 eurų.
AAD primena, jog labai svarbu rasti galimybių, kad nuotekos patektų į biologinio valymo įrenginius. Prisijungus prie centralizuotos nuotekų sistemos, gyventojams nebereikės sukti galvos, kada užsipildys nuotekų kaupimo rezervuarai ir kas jas išveš. Tikrai neverta (ir neatsakinga!) ieškoti vietinių vežėjų su „bačka“, nuotekas nugabenančių ne ten, kur reikia.
Aplinkos apsaugos departamento inform.