Pavasarinė žiema kelininkų neužklupo netikėtai – vakare pasiruošė 4 barstytuvus (0)

Publikuota: 2024-04-23 Kategorija: Aktualijos
Pavasarinė žiema kelininkų neužklupo netikėtai – vakare pasiruošė 4 barstytuvus
Asmeninio archyvo nuotr. / Šlapias sniegas antradienio rytą apsunkino ne tik vairuotojų, bet ir medžių dieną...

Itin permainingi orai balandžio mėnesį nieko nestebina: vieną dieną sinoptikų prognozės žada šilumą, kitą – jau sniegą. Balto užkloto Rokiškyje tikėtis galima buvo jau nuo vakar – tam nuo vakar ruošėsi ir kelininkai, kurių pirmasis barstytuvas į darbą išriedėjo jau 3 valandą ryto.

Buvo pasiruošę

Snieguotą antradienio rytą AB „Kelių priežiūra“ Rytų regiono Rokiškio kelių tarnybos vadovas Laimis Magyla šypsojosi, kad sniegas jų tarnybos neužklupo netikėtai: „Viskas buvo tikėtai, juk stebėjom orų prognozes. Gal tik nesitikėjom tokio didelio kiekio, juk orų prognozės ne visada atspėja, bet buvom pasiruošę. Žinom, kad mūsų šalyje pavasaris – itin permainingas, budėjimo režimu garaže buvom pasilikę vieną barstytuvą, bet vakar dieną ant keleto sunkvežimių vėl sumontavom barstytuvus ir valymo įrangą. Šiuo metu rajono keliuose dirba 4 barstytuvai“.

Pasak vadovo, pirmasis valyti ir barstyti kelių išvyko itin anksti – 3 val. ryto. Deja, esant snygiui, o kelio dangai per naktį atšalus, anksti ryte atliktas kelininkų darbas kai kuriuose keliuose vėl „paslėptas“.

Anot L. Magylos, sniego dangos storis, skirtingose rajono vietose – nevienodas: atvirose vietose siekia ir 15 cm, uždaresnėse – apie 5 cm.

„Snigti pradėjo vakar vakare, tačiau žemė dar buvo šilta, kelio dangos temperatūra taip pat dar buvo pliusinė, tad dalis pirmojo sniego ištirpo. Tačiau per naktį danga atšalo ir sniegas jau pradėjo kauptis. Dirbam, stumdom susikaupusį sniegą ir barstom kelio dangą, bet reakcija tokia, kad sninga ant viršaus ir mūsų darbą paslepia...“, – kalbėjo specialistas ir patikino, kad barstytuvai suks ratus šiandien dar mažiausia iki pietų.

Darbams trukdo išvirtę medžiai

Tačiau kelininkių darbus dar apsunkina šlapio sniego neatlaikę ir ant važiuojamosios dalies nulūžę ar nulinkę medžiai. Tokių situacijų, anot L. Magylos, jų tarnybos prižiūrimų kelių ruožuose antradienio rytą buvo itin daug.

 „Turim prigriuvusių medžių, mano žiniomis, šalia Kavoliškio, Jūžintų kely 3 ar 4, prie viaduko, Suvainiškio kely medžiai nulinkę iki pat žemės, sudarytas lyg tunelis. Mūsų tarnybos priežiūrai priklausančiuose kelių ruožuose nulūžusius medžius turim susitvarkyti mes. Jei kelias nepravažiuojamas ar kas nors paskambina 112, medžių šalinti vyksta priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, bet jie tik atlaisvina kelią, o mes turim sutvarkyti kas pakelės griovy sudėta. Kitu atveju tai trukdo ir vasarą vykdomai pakelių priežiūrai“.    

Net 9 iškvietimai

AB „Kelių priežiūra“ Rytų regiono Rokiškio kelių tarnybos vadovo žodžius liudijo ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento paros įvykių suvestinė, kurioje – net 9 iškvietimai dėl nuvirtusių medžių. 

Pirmąjį iškvietimą tarnyba gavo jau 5 val. Nurodyta, kad Mičiūnų kaime  (Kriaunų sen.) ant kelio nuvirtęs medis. 

05:28 val. teko vykti į Varlių k. (Kamajų sen.). 

05:58 val. gautas pranešimas dėl nuvirtusio medžio Vilties g., Serapiniškio k. (Rokiškio k. sen.).

06:18 val. iškvietimas gautas iš Vengerinės g., Buteikių k. (Rokiškio k. sen.).

Apie 7 val. pasikartojo iškvietimas į Varlių kaimą. Pranešėjas nurodė, kad nuvirtę net 3 medžiai.

07:11 val. gautas pranešimas, kad Vyžuonos k. (Rokiškio k. sen.) ant važiuojamosios kelio dalies nuvirtęs medis. 

07:15 val. gautas pranešimas, kad Liepavos k. (Rokiškio k. sen.) nuvirtę medžiai. Atvykę ugniagesiai kelyje link Liepavos k. pašalino net 8 nuvirtusius medžius.

07:32 val. gautas pranešimas iš Žeimių k. (Kamajų sen.).

07:37 val. gautas pranešimas, kad Steponių g., Steponių k. (Rokiškio k. sen.) ant kelio užvirtęs medis. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video