Po žinios, kad Rokiškio rajone nebeliks dviejų pašto skyrių – pasiūlymas eksperimentuoti didmiesčiuose (0)

Publikuota: 2022-05-19 Kategorija: Aktualijos
Po žinios, kad Rokiškio rajone nebeliks dviejų pašto skyrių – pasiūlymas eksperimentuoti didmiesčiuose
Rokiškio Sirena nuotr. / Lietuvos pašto reforma palies ir Rokiškio rajoną.

Praėjusios savaitės pabaigoje Lietuvos paštas paskelbė, kad nuo birželio iki lapkričio šalies pašto skyriuose planuojama atleisti 600 darbuotojų. O šią savaitę, gegužės 18-ąją, Lietuvos pašto atstovai jau lankėsi Rokiškio rajono savivaldybėje, kur susitiko kalbėtis dėl dviejų pašto skyrių ir jų darbuotojų likimo.

Susitiko su atstovais

„Rokiškio Sirenos“ duomenimis, nuo liepos 12 dienos rajone planuojama uždaryti Juodupės ir Kamajų pašto skyrius. Jų nebelikus, mūsų krašte iš šiuo metu veikiančių keturių pašto skyrių, bedirbs tik du – Rokiškio mieste ir Obeliuose.

Dėl tos priežasties trečiadienį Lietuvos pašto atstovai lankėsi savivaldybėje, kur susitiko su rajono meru Ramūnu Godeliausku, kitais savivaldybės vadovais, Juodupės seniūnu Valdu Adomoniu, bendruomenės pirmininku Zenonu Viduoliu ir Juodupės daugiabučių namų bendrijos „Topolis“ pirmininku Mariumi Datkūnu, taip pat Kamajų seniūne Lina Zolubiene ir bendruomenės pirmininke Jolanta Vygeliene.

Rokiškėnams pristatyta Lietuvos pašto plėtra, susijusi su didesnę rajono teritoriją apimsiančiomis mobiliojo laiškininko paslaugomis.

Planas neįtikino

„Šiuo metu Lietuvos pašto planuose numatyta, kad uždaromuose Juodupės ir Kamajų pašto skyriuose nebeliks 3,5 darbuotojo etato. Kadangi susitikime dalyvavo šių gyvenviečių seniūnai, bendruomenės pirmininkai, jie tiesiogiai išgirdo, kokios permainos laukia. Lietuvos pašto atstovei išsakėme, kad mūsų netenkina toks planas ir mes nemanome, jog tai pagerins pašto paslaugų kokybę, bus patogiau gyventojams ir pagerės darbo sąlygos patiems pašto darbuotojams. Mūsų neįtikino toks Lietuvos pašto pertvarkos planas, todėl pasiūliau tiesiai šviesiai – palikti Rokiškio rajoną ramybėje, o eksperimentus ir pertvarkas daryti didžiuosiuose miestuose“, – sakė R. Godeliauskas.

Susitikime Lietuvos pašto atstovė rokiškėnams pažadėjo nuvykti į Juodupę ir Kamajus, kur susitiktų su vietos bendruomene ir pristatytų mobilaus pašto paslaugas.

Pateikė pavyzdį

Meras neslepia abejojantis būsimais teigiamais pokyčiais, nes kaip tik šiomis dienomis sulaukė pašto paslaugomis pasipiktinusios Kavoliškio gyventojos skambučio.

„Moteris pasakojo, kad susirinkę vienoje vietoje lauke gyventojai laukė mobiliojo laiškininko. Būrelį žmonių užklupo lietus, siautė stiprus vėjas, laukiantieji sušlapo ir sušalo, tačiau kantriai laukė toliau. Mobiliajai laiškininkei sunkiai sekėsi dirbti plašete, nes strigo interneto ryšis. Daug nepatogumų ir streso buvo visiems: ir laukiantiems, ir pačiai darbuotojai. Šį pavyzdį pateikėme ir Lietuvos pašto atstovei, kuri pažadėjo išsiaiškinti situaciją“, – kalbėjo R. Godeliauskas.

Varinės automobilį

Susitikime daug klausimų kelta ir dėl mobiliųjų laiškininkų darbo sąlygų, kadangi pašto darbuotojas, gyvenantis Juodupėje ar Kamajuose, anksti ryte turės vykti į Rokiškį. Čia pasiims darbinį automobilį ir važinės pas gyventojus. Pasibaigus darbo dienai, automobilį turės parvaryti atgal į rajono centrą ir tada grįžti namo.

„Tai mums visiškai nesuprantamas dalykas. Siūlėme padėti, kad pašto darbuotojai automobilius galėtų laikyti seniūnijų administracijų kiemuose ir žmonėms nereikėtų lakstyti pirmyn atgal savo lėšomis, bet šitas modelis net nebuvo svarstomas“, – stebėjosi R. Godeliauskas.

Juodupiečiai nepritaria

Susitikime su Lietuvos pašto atstovais dalyvavęs Juodupės seniūnas Valdas Adomonis taip pat neslepia apmaudo, kad po Rokiškio miesto didžiausia gyvenvietė krašte liks be pašto skyriaus, šiuo metu turinčio tris darbuotojus.

„Pagal gyventojų skaičių, neskaitant miesto, mūsų miestelis yra didžiausias Rokiškio rajone, turime apie 1 500 gyventojų. Juodupės ir aplinkinių kaimų žmonėms tikrai buvo patogu naudotis pašto skyriumi, kur jie vietoje gaudavo visas pašto paslaugas. Todėl skeptiškai vertinu tokį pašto paslaugų optimizavimą ir nemanau, kad tai duos didesnės naudos. Mūsų žmonės tikrai nepritaria šiai reformai“, – kalbėjo V. Adomonis.

Nemaloni staigmena

Kamajuose gyvena virš 500 gyventojų, visoje Kamajų seniūnijoje – apie 1 800. Kamajų seniūnijos seniūnė Lina Zolubienė atvira, kad žinia apie pašto skyriaus uždarymą tapo nemalonia staigmena. Ji apgailestauja, jog nebeliks pašto skyriaus, kuris buvo populiarus tarp vietos gyventojų. Čia kamajiečiai ir naudodavosi pašto paslaugomis, ir būtinų prekių įsigydavo.

„Pirma mintis buvo, kad iš mažesnių regionų iškeliauja labai svarbios ir reikalingos žmonėms stacionarios paslaugos. Lietuvos pašto atstovai sako, jog paslaugos ateis į namus, nes gyventojus lankys mobilieji laiškininkai, tačiau man tai kelia abejonių. Gaila, kad žinia apie pašto skyriaus uždarymą mus pasiekė jau po sprendimo priėmimo ir informavo tik apie faktą. Manau, jog būtų buvę gražu apie tai pranešti iš anksto arba pasitarti su gyventojais, prieš priimant tokius sprendimus, o ne tada, kai jau padėtas taškas ir tik belieka įgyvendinti pertvarką“, – sakė L. Zolubienė.

Susitiks su paštininkais

Kai Kamajuose nebeliks pašto skyriaus, paslaugas teiks mobilieji laiškininkai, su kuriais vietos gyventojai asmeniškai derins atvykimo laiką, užsisakys paslaugas.

„Manau, kad nepatogumų bus ir gyventojams, ir patiems laiškininkams, kurių funkcijos išsiplečia: korespondencija, iškvietimai, siuntos, prekės. Klausėme pašto atstovų, kokio dydžio bus mobiliųjų laiškininkų automobiliai, nes jie turės vežioti prekes, pristatyti ir paimti siuntinius. Iš šono žiūrint, atrodo sudėtinga. Kaip tai veiks, nežinau“, – svarstė L. Zolubienė.

Pasak seniūnės, netolimoje ateityje planuojamas Kamajų seniūnijos gyventojų susitikimas su Lietuvos pašto atstovais, kurie ir galės detaliai papasakoti apie būsimą pašto reformą: ką gaus ir ko neteks kamajiečiai.  

Pateikti negali

„Rokiškio Sirenai“ situaciją apie pašto permainas Rokiškio rajone pakomentavo Lietuvos pašto atstovė Monika Pulokė: „2021-ieji metai bendrovei buvo nuostolingi, todėl turime taikyti dar griežtesnes veiklos efektyvinimo priemones. Klientai vis dažniau renkasi alternatyvius siuntimo būdus, mažėja pašto skyriams tenkančių klientų srautas. Sumažėjęs paslaugų poreikis tradicinėje pašto dalyje lemia, kad didžioji atleidžiamų darbuotojų dalis bus laiškininkai bei klientų aptarnavimo specialistai.

Šiuo metu vertiname Rokiškio pašto veiklą, todėl konkrečios informacijos dėl pokyčių pateikti kol kas negalime. Darbuotojų atleidimus planuojame nuo birželio iki lapkričio mėn.

Atleidžiamiems darbuotojams Lietuvos pašto personalo specialistai teiks profesines konsultacijas darbo paieškos klausimais. Taip pat bendrovė bendradarbiaus su Užimtumo tarnyba, kuri atleidžiamiems darbuotojams gali  siūlyti laisvas darbo vietas  kitose regionuose veikiančiose organizacijose, siūlyti persikvalifikavimo galimybes ar kitas užimtumo rėmimo priemones. Dalį darbo laiko atleidžiami darbuotojai galės skirti naujo darbo paieškai. Atleidžiamų darbuotojų išeitinėms išmokoms bendrovė skirs apie 800 tūkst. eurų.

Svarbu pastebėti, kad pokyčiai laiškininkų ar pašto skyrių veikloje neturės įtakos teikiamų paslaugų kokybei ar jų spektrui – visos paslaugos bus ir toliau užtikrinamos kaip ir iki šiol.“

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video