Projektas ne dėl paukščiuko (2)

Publikuota: 2021-11-25 Kategorija: Aktualijos
Projektas ne dėl paukščiuko
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Lina Dūdaitė-Kralikienė

„Rokiškio Sirenos“ žurnalistė Lina Dūdaitė-Kralikienė garsėja savo skeptišku požiūriu į renginius „dėl paukščiuko ir projekčiuko“. Tačiau projektas „Bendradarbiavimas ir informacijos apie socialines paslaugas sklaida Rokiškio mieste“ (08.6.1-ESFA-T-927 Spartesnis vietos plėtros strategijų įgyvendinimas), kurį įgyvendina Socialinės paramos centras kartu su partneriais, pakeitė jos požiūrį. Kodėl?

Pasak pašnekovės, socialinė parama yra labai jautri sritis: čia savalaikė, tinkamai pateikta informacija yra aukso vertės. Juolab, kad ne kiekvienas nelaimės ištiktas, sergantis ar negalią turintis žmogus turi pakankamai gebėjimų, jėgų ir užsispyrimo tą informaciją rasti. „Dažniausiai, aplankęs kelis kabinetus (kartais kreipiasi, tiesą sakant, ir ne tuo adresu), žmogus numoja ranka ir sako „niekas man nepadeda“, nusivilia valstybe, jos institucijomis, socialinės srities specialistais. Arba kreipiasi į žiniasklaidą, sakydamas, kad jam niekas nepadeda. Pradėjus domėtis, rinkti informaciją, paaiškėja, kad tos pagalbos siūloma išties nemažai“, – sakė pašnekovė.

Tačiau yra kita problema: tik dabar šalies lygiu imama kurti vieninga sistema apie socialines paslaugas. „Tik dabar, trisdešimt pirmuose Nepriklausomybės metuose, centrinė valdžia atsigodojo, kad ir to, pasirodo, reikia“, – kalbėjo pašnekovė. Taigi, Rokiškio rajonas ir Socialinės paramos centras gali pagrįstai didžiuotis, esantys šios srities novatoriai, vieningą informacinę sistemą pradėję kurti anksčiau, nei centrinė valdžia.

Kodėl tai svarbu? „Pirmiausia, gyvename informaciniame amžiuje. Daugeliui tikra naujove ir atradimu tapo nuotolinis darbas. Be to, pandemija ir karantinas užraukė įprastinius informacijos gavimo būdus, vaikščiojant iš kabineto į kabinetą, iš įstaigos į įstaigą. Dabar jau ineresantas paprastai turi žinoti, ko jam konkrečiai ir pas kokį specialistą reikia“, – sakė žurnalistė.

Jai informacinė sistema www.socsketis.lt yra tiesiog nepamainoma parankinė darbo priemonė. „Jei prireikia kokio telefono, adreso, užtenka užeiti čia ir viską, ko reikia, galima rasti“, – sakė ji.

Kadangi projekte Bendradarbiavimas ir informacijos apie socialines paslaugas sklaida Rokiškio mieste“ (08.6.1-ESFA-T-927 Spartesnis vietos plėtros strategijų įgyvendinimas) „Rokiškio Sirena“ dalyvauja kaip partneris, buvo labai vertinga detaliau susipažinti su rajono socialinių paslaugų sistema, jos raidos tendencijomis, pamatyti, kaip veikia kitų miestų, o būtent Pakruojo vietos veiklos grupė, palyginti jos projektus su rokiškėnų vykdomais. „Manau, kad šis projektas vienas vertingiausių pastaruoju metu rengtų mūsų rajone, turėsiantis ilgalaikę išliekamąją vertę“, – sakė L. Dūdaitė-Kralikienė.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video