Raudonojo Kryžiaus tekstilės konteinerių Rokiškyje dar reiks luktelėti (0)
Praėjusią savaitę Lietuvos Raudonojo Kryžiaus (LRK) draugija pristatė naujai įgyvendinamą idėją – specialius, raudonus, LRK ženklu pažymėtus tekstilės konteinerius. Nuo sausio 11 d. šiuos konteinerius jau galima rasti Kaune, Vievyje, Panevėžyje ir Elektrėnuose. Tuo tarpu Rokiškio konteinerių žemėlapyje kol kas nėra, nors atsiradimo galimybės – labai perspektyvios.
Padiktavo poreikis
LRK komunikacijos vadovė Luka Lesauskaitė sakė, kad apie tokių konteinerių įrengimą Rokiškyje dar negalvota, nors galimybė būtų tikrai reali: „Dabar 6 tekstilės konteineriai buvo įrengti Elektrėnuose, o Rokiškis, mano žiniomis, yra didesnis miestas. Būtų tikrai tikslinga ir čia pastatyti, bet tai priklauso nuo mūsų partnerių – aplinkotvarkos bendrovės „Ecoservice“. Rūšiuojant tekstilę rokiškėnai galėtų ženkliai prisidėti ne tik prie gamtos saugojimo, tačiau ir prie pagalbos jos stokojantiems žmonėms. Artimiausiu metu planų Rokiškyje įrengti konteinerius neturėjome, tad ir kalbėti apie konkrečias datas ar dalinti pažadų – negaliu“.
Artimiausias LRK konteineris, į kurį rokiškėnams būtų galima įdėti nebenaudojamus, tačiau dar geros kokybės ir tinkamus dėvėti drabužius, yra Panevėžyje.
Pasak specialistės, šių konteinerių atsiradimą inspiravo įvykiai pasaulyje: karai Ukrainoje ir Izraelyje, emigrantų iš Baltarusijos krizė.
Aukoti – atsikratyti?
„Neretai, užklupus kažkokioms netikėtoms aplinkybėms, mes kreipiamės į visuomenę prašydami pagalbos drabužiais. O poreikis turėti drabužių vietoje – tikrai yra. Deja, žodis „aukoti“ dar kartais žmonių sąmonėje asocijuojasi su žodžiu „atsikratyti“: į punktus tada atvežami suplyšę, nešvarūs ir nebedėvimi drabužiai. Tokiu atveju mūsų centro darbuotojams būna užkraunamas papildomas krūvis viską perrūšiuoti“, – sakė L. Lesauskaitė.
Anot jos, specialūs LRK tekstilės konteineriai ženkliai palengvina centro savanorių darbą: rūšiavimas atliekamas „Ecoservice“ patalpose ir į centrą atkeliauja jau tik tinkami dėvėti drabužiai.
Pasak L. Lesauskaitės, gyventojai turėtų nepainioti – šalia daugiabučių stovinčių tekstilės konteinerių turinys nei LRK, nei „Carito“ nepasiekia. Visas minėtų konteinerių turinys yra perdirbamas ir naudojamas šilumos bei elektros energijai gaminti.