„Regitra“: sveikatą iki metų pabaigos turės pasitikrinti per 300 tūkst. vairuotojų (0)

Publikuota: 2024-03-06 Kategorija: Aktualijos
„Regitra“: sveikatą iki metų pabaigos turės pasitikrinti per 300 tūkst. vairuotojų
Rokiškio Sirena nuotr. / Automobiliai

Per 300 tūkst. sveikatos nepasitikrinusių vairuotojų nuo kitų metų sausio praras teisę vairuoti, skelbia „Regitra“. Tuo metu saugaus eismo ekspertai pastebi, kad dėl šios tvarkos vis dar yra daug neaiškumų.

„Tiems asmenims, kurie nebus pasitikrinę sveikatos ir jų medicininės pažymos galiojimas bus pasibaigęs, tam laikotarpiui, kol medicininė pažyma bus atnaujinta, vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus sustabdytas“, – LRT radijui trečiadienį sakė „Regitros“ atstovas Lukas Vosylius.

„Nukėlus įstatymo įsigaliojimo datą jau Lietuvoje yra per 200 tūkst. vairuotojų, kurių sveikatos medicininė pažyma yra pasibaigusi, vairuotojams pradėjome siųsti informacinius pranešimus su raginimais pasitikrinti sveikatą“, – sakė jis.

Tuo metu saugaus eismo ekspertas Saulius Šuminas sako, kad dėl šios tvarkos kyla neaiškumų, nes kai kurie vairuotojai, pavyzdžiui, vilkikų, turi daug skirtingų kategorijų.

„Pagrinde kalbame apie verslą, vežėjus, vilkikų, autobusų vairuotojus. Pati pažyma kaip dokumentas nėra vientisa, yra skirtingos kategorijos, skirtingi kategorijų galiojimo laikai ir sveikatos pažymos galiojimo laikas skiriasi“, – teigė S. Šuminas. 

Be to, jis pabrėžė, kad sukuriama administracinė našta, nes vežėjai dalyvauja tarptautiniame eisme, bendroje Europos Sąjungoje rinkoje, tačiau tik Lietuvoje vežėjai turės tokią naštą ir jų pažymėjimo galiojimas gali būti sustabdytas.

Nuo 2025 metų sausio vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus susietas su jo sveikatos pažyma – šiai nustojus galioti bus stabdomas ir pažymėjimo galiojimas. Tokias Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas praėjusių metų pabaigoje priėmė Seimas.

Neprofesionaliems vairuotojams iki 65 metų sveikatos pažyma galioja 10 metų, nuo 66-erių iki 79-erių – penkerius metus, o vyresniems nei 80 metų – dvejus metus. Dirbantiems pagal darbo sutartis – krovininių automobilių, taksi, greitosios pagalbos, specialiųjų tarnybų ir kitiems vairuotojams – iki 80 metų – dvejus metus, nuo 80 metų – vienerius metus. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video