Rokiškio rajono ligoninė žengia milijoninių investicijų link: sienoms, pacientams, personalui (0)

Publikuota: 2025-04-01 Kategorija: Aktualijos
Rokiškio rajono ligoninė žengia milijoninių investicijų link: sienoms, pacientams, personalui
Rokiškio Sirena nuotr. / R. Martinėlio teigimu, projektas dar yra paruošiamojoje stadijoje.

VšĮ Rokiškio rajono ligoninė per ateinančius ketverius metus įgyvendins naują projektą, kurio esminis pokytis – naujas skyrius įstaigoje. Kol kas, anot įstaigos vadovo Raimundo Martinėlio, ruošiamas projekto įgyvendinimo planas, tačiau džiugina mintis, kad Rokiškio rajono taryba, kaip visada, davė leidimą planams virsti realybe.

Projekto esmė

Anot R. Martinėlio, įstaigoje numatyti pokyčiai bus įgyvendinti dalyvaujant regioninės tarybos projekte, kuriame per ateinančius ketverius metus numatyta plėsti paliatyviosios pagalbos bei Alzheimerio liga ir demencija sergančių asmenų stacionarinės priežiūros paslaugas ir modernizuoti įstaigos patalpas. Projektu, kurio vertė planuojama sieks virš pusantro milijono eurų (1 mln. 743 tūkst. 944 Eur), ketinama įrengti 7 lovų paliatyviosios pagalbos skyrių bei atskirą 12 lovų skyrių, pritaikytą asmenų, sergančių Alzheimerio liga ir demencija, gydymui.

Rokiškio rajono savivaldybės tinklalapyje pateiktais duomenimis, 85 proc. projekto finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis (1 mln. 482 tūkst. 352 Eur), o likusi dalis – 15 proc. (261 tūkst. 591 Eur) bus įstaigos ir partnerių prisidėjimas.

Pasak Rokiškio ligoninės vadovo, išplėtus teikiamų paslaugų spektrą, bus poreikis didinti ir personalo komandą – numatyta priimti 8 slaugytojus bei 11 slaugytojų padėjėjų. Todėl skiriant finansavimą buvo išskaičiuota lėšų trūkstamų specialistų parengimui: įstaiga gali finansuoti norinčiųjų tapti minėtais specialistais mokslą su sąlyga, kad paskui asmuo tam tikrą laiką dirbs rajono ligoninėje.

Kuo pasikeis?

Paprašytas plačiau pakomentuoti laukiančius darbus ir pasikeitimus, R. Martinėlis šyptelėjo, kad visas projektas dar yra paruošiamojoje stadijoje – rengiamas projekto įgyvendinimo planas pagal akreditavimo tarnybos nustatytus reikalavimus, tačiau pabrėžė, kad viena iš projekto dedamųjų – atskiras skyrius – ir jau pakomentavo kur, daugmaž, jis bus.

„Kalbant apie Alzheimerio liga ir demencija sergančių asmenų skyrių, pagal Akreditavimo tarnybos reglamentą yra nustatyti reikalavimai palatų plotui, poilsio erdvėms, tad detalizuojamės, kas ir kur gali būti išdėstyta. Kadangi yra reikalavimas skyrių įkurti pirmajame aukšte, galvojam, kad jis bus ten, kur dabar veikia įstaigos buhalterija. Tačiau ploto ten bus mažai, tad dar truputėlį „užgriebsim“ konsultacijų poliklinikos patalpų. Tokiu atveju šiek tiek keisis patekimo į Geriatrijos dienos stacionarą galimybės, tad jau pratiname žmones į minėtą skyrių patekti iš lauko. Kad ateityje nebereiktų brautis per kitus skyrius“, – mintimis pasidalino įstaigos vadovas.

O paliatyviai priežiūrai, pasak pašnekovo, dabar skirta dalis III ligoninės aukšto, tad numatytos turėti 7 lovos ten ir liks.

Ne infrastruktūros klausimu

R. Martinėlio teigimu, analogiški pokyčiai bus įgyvendinti ne tik Rokiškio ligoninėje: visos šalies įstaigos, norinčios turėti akreditaciją ir teikti minėto pobūdžio paslaugas, privalo pritaikyti savo infrastruktūrą pagal išdėstytus reikalavimus: „Turime ir dabar šių ligonių, tikrai jų srautai nėra maži, bet iki šiol pacientai guli bendruose skyriuose. Buvo iškeltos kitokios sąlygos ir mes turime atitikti šių dienų reikalavimus. Tai yra regiono plėtros tarybos projektas, kuriame dalyvauja visos Panevėžio regiono savivaldybės. Visose kaimyninių rajonų ligoninėse bus daromi tokie pokyčiai. Vienur didesni, kitur – mažesni, pagal gyventojų skaičių. Čia ne apie tai, kad įstaigose ypatingai didės paslaugų atimtis, o apie tai, kad įstaiga atitiktų reikalavimus“.

Pasak vadovo, jaučiant intensyvesnį paslaugų poreikį, tuo rūpinamasi nelaukiant projektų: šiais metais Rokiškio ligoninės vadovybė „išsiderėjo“ finansavimą keturiems papildomiems pacientams priimti, ir vietoj turėtų 4 vietų dabar turi galimybę priimti 8 asmenis paliatyvios priežiūros paslaugai. R. Martinėlis šyptelėjo, kad užbaigus projektą 2029-aisiais šiuo klausimu praktiškai niekas nepasikeis.

Visapusiškas finansavimas

Projekto apraše nurodoma, kad įkūrus naują skyrių bei skyrus finansavimą papildomų pacientų priėmimui, bus poreikis didinti įstaigos personalo skaičių: numatyta priimti 8 slaugytojus bei 11 slaugytojų padėjėjų.

Direktoriaus paklausus ar nesibaimina susidurti su ilgamete visos šalies problema – specialistų trūkumu – juk projekte dalyvaus ne viena įstaiga ir ne vienai reikės „papildomų rankų“, R. Martinėlis pasidžiaugė šio projekto galimybe paruošti personalą darbui.

„Čia mes turime mokymo epizodą: šiame projekte finansuojamas specialistų mokymasis – tiek bendrosios praktikos slaugytojų, tiek slaugytojų padėjėjų. Yra dengiamas mokslo išlaidos, be abejo su sąlyga, kad po mokslų asmuo tam tikrą laiką dirbs mūsų įstaigoje. Finansavimas galioja ir persikvalifikuojant, pavyzdžiui, iš padėjėjų į slaugytojus. Jei būtų susidomėjusių, kviečiu drąsiai kreiptis į mus“, – pasikalbėti, atsakyti į rūpimus klausimus ar aptarti sutarties sąlygas pažadėjo R. Martinėlis.

Direktoriaus teigimu, svarbiausia, kad norintieji spėtų studijas užbaigti iki 2029 metų rugpjūčio 31-osios, kai baigsis projektui įgyvendinti skirtas laikas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video