Rokiškio viešoji pirtis, nesulaukusi pirkėjų, išeina atostogų (0)

Publikuota: 2022-05-17 Kategorija: Aktualijos
Rokiškio viešoji pirtis, nesulaukusi pirkėjų, išeina atostogų
Rokiškio Sirena nuotr. / Trečią kartą nesėkmingai bandyto parduoti didžiulio pastato, kuriame veikia pirtis, likimas, kol kas neaiškus.

Gegužę, kaip įprastai, Rokiškio miesto viešojoje pirtyje baigiasi sezonas. Trečią kartą nesėkmingai bandyto parduoti didžiulio pastato, kuriame veikia pirtis, likimas, kol kas neaiškus. Iki šio mėnesio galo pirtis dar veiks, vasarą bus uždaryta, o kas su ja nutiks rudenį, niekas negali pasakyti.

Sumažino kainą

Akcinės bendrovės „Rokiškio komunalininkas“ direktorius Vladas Janulis patvirtino, kad ir trečias bandymas parduoti pastatą, kuriame veikia miesto viešoji pirtis, dalį patalpų nuomoja Panevėžio regioninis atliekų tvarkymo centras ir kirpykla, vėl nedavė rezultatų. Statinys ir toliau lieka „Rokiškio komunalininko“ galvos skausmu.

„Kadangi mūsų įmonės valdyba yra priėmusi sprendimą, jog nuostolingų veiklų ir pastatų neturi būti, todėl pirtį ir vėl bandėme parduoti, bet neatsirado norinčiųjų ją įsigyti. Kaskart parduodant statinį buvo mažinama jo kaina, tačiau tai nepadėjo. Kadangi nėra pirkėjų, pardavimą sustabdėme ir toliau vykdome veiklą“, – sakė V. Janulis.

Reikia remonto

Rokiškio miesto pirtis yra „Rokiškio komunalininko“ nuosavybė, kurios apie 93 proc. akcijų  portfelį valdo Rokiškio rajono savivaldybė.

„Akcininkų, kaip ir valdybos, sprendimas taip pat buvo parduoti pirtį, nes tai – nuostolį nešantis pastatas, kuriam reikalingas kapitalinė renovacija, nes keletą kartų buvo atlikti tik nedideli kosmetiniai remontai“, – kalbėjo V. Janulis.

Vieni nuostoliai

Sezono metu Rokiškio pirtis veikia penktadieniais ir šeštadieniais. Penktadieniais nuo 16 iki 21 val. – moterų diena, šeštadieniais nuo 14 iki 21 val. – vyrų diena. Kiekvienas atėjusysis čia gali būti tiek kiek panorėjęs, nes buvimo  laikas neskaičiuojamas.

Rokiškio rajono savivaldybės taryba yra patvirtinusi įkainius, pagal kuriuos ukrainiečiai pirtį gali lankyti nemokamai, kaina be nuolaidos yra 8,41 Eur, socialiai pažeidžiamoms grupėms taikoma 50 proc. nuolaida.

„Iki šiol nesulaukėme nė vieno ukrainiečio. Pirtyje moterų vidutiniškai būna iki 20, vyrų iki 40. Išlaidų daug, nes kainuoja patalpų išlaikymas, šildymas, vanduo, elektra, atlyginimas pirtininkui.  Teikiamų paslaugų kaina buvo paskaičiuota atsižvelgiant į išlaidas. Nors pirties paslaugų kaina gal ir atrodo nemaža, tačiau vis tiek mums neša nuostolį, nes būna, kad per dieną užsuka trys žmonės“, – kalbėjo V. Janulis.

Atbaido paskirtis?

Rokiškio pirtį paskutinį kartą bandyta parduoti už 166 tūkst. Eur, su sąlyga, kad po pirkimo sandorio sudarymo penkerius metus negalima keisti statinio paskirties. Tai reiškia, kad tiek metų naujasis pirkėjas turėtų išlaikyti pirtį ir teikti jos paslaugas gyventojams.

„Rokiškio Sirena“ savivaldybės administracijos direktoriaus Andriaus Burnicko pasiteiravo, ar pastatui nebūtų lengviau rasti pirkėją, jeigu nebūtų sąlygos net penkerius metus išsaugoti pirtį.

„Laikinai pristabdėme pardavimo procesą, bet šitos idėjos kol kas neatsisakom, nebent pačiai įmonei atsirastų poreikis išnaudoti likusią pastato dalį. Sutinku, kad tas įpareigojimas nepadeda privilioti investuotojų, bet čia jau politinis sprendimas atsižvelgiant į gyventojų poreikius“, – sakė A. Burnickas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video