Rokiškis lyčių lygybės žemėlapyje – mažas atotrūkis tarp atlyginimų, daugiau dėmesio reikia berniukų ugdymui (0)

Publikuota: 2023-03-20 Kategorija: Aktualijos
Rokiškis lyčių lygybės žemėlapyje – mažas atotrūkis tarp atlyginimų, daugiau dėmesio reikia berniukų ugdymui
Martyno Ambrazo nuotr. / R. Juodelytę džiugina, kad Rokiškio rajono savivaldybė naudoja lyčių lygybės statistiką analizuodama demografines ir socialines vietinės bendruomenės charakteristikas.

Pirmą kartą Lietuvoje parengtas visų savivaldybių lyčių lygybės žemėlapis  parodė probleminę situaciją: net skaičiuojant pačius paprasčiausius, bazinius rodiklius, 50-tyje iš 60-ties savivaldybių vyrų ir moterų padėties skirtumai viršija 20 proc., o atskirose srityse – net 50 procentų.

 

Kur reikėtų pasitempti?

Kaip atrodo Rokiškio rajonas visame šalies kontekste „Rokiškio Sirenai“ pakomentavo Rūta Juodelytė, viešojo administravimo specialistė iš Lygių galimybių integravimo grupės Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos

„Džiugina tai, kad Rokiškio rajono savivaldybė naudoja lyčių lygybės statistiką analizuodama demografines ir socialines vietinės bendruomenės charakteristikas. Vis tik ir čia reiktų pasitempti – lyčių lygybės statistiką skatiname rinkti, analizuoti ir kitaip naudoti kasdienėje savivaldybės veikloje, pavyzdžiui, peržiūrint ir vertinant Rokiškio rajono savivaldybės strateginį veiklos planą. Taip pat galima džiaugtis nedideliu moterų ir vyrų atlyginimų atotrūkiu – beveik 2 proc.“, – sakė R. Juodelytė.

Daugiau politinės valios

Į klausimą, kaip bendrai ji vertina Rokiškio rezultatus lyčių lygybės žemėlapyje, pašnekovė atsakė, kad Rokiškio rajono savivaldybės rezultatai gana panašūs į bendras Lietuvos savivaldybių tendencijas: stokojama kokybiškų, ilgalaikių, visapusiškų priemonių lyčių lygybės srityje – bent strateginiuose savivaldybės dokumentuose jos šiuo metu minimalios.

„Taip pat, kaip minėjau, trūksta, kad savivaldybė pradėtų rinkti ir analizuoti duomenis pagal lytį skirtingose savo veiklos srityse – kultūroje, sporte, švietime, sveikatoje, sprendimų priėmime, smurto lyties pagrindu, socialinės apsaugos ir t. t. Siekiant didesnės lyčių lygybės ir pažangos ateityje Rokiškio rajono savivaldybėje skatinčiau politikus ir sprendimų priėmėjus rodyti didesnę politinę valią siekti, kad į moterų ir vyrų poreikius būtų labiau įsiklausoma ir į juos atsižvelgta. Jei stokojama žinių ir įgūdžių, kaip tai daryti, kviečiu kreiptis į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos ekspertes ir ekspertus. Esame pasirengę konsultuoti lyčių lygybės ir lygių galimybių užtikrinimo klausimais“, – kalbėjo R. Juodelytė.

Visą tekstą skaitykite kovo 21 dienos, antradienio, „Rokiškio Sirenos“ numeryje.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video