Sąskaitų už šiukšles viražai: vienais metais 5 eurai, kitąmet – 63 eurai, nes neatnaujino informacijos (0)
Ne vienas asmuo, susidūręs su „valdiškomis“ įstaigomis, užantyje turi mažiausiai po vieną neigiamą patirtį, istoriją. Į „Rokiškio Sirenos“ redakciją paskambinusi I. D. (vardas ir pavardė redakcijai žinoma – aut. past.) bėdojosi nesuprantanti Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro (PRATC) veikimo politikos ir prašė pagelbėti ją aiškinantis... Tai darant paaiškėjo, jog situacija – paprastesnė, nei paprasta.
Pateikė pažymas 6-iems metams?
Moteris pasakojo Augustinavos kaime turinti nekilnojamojo turto – namuką – tačiau jau 14 metų pati gyvenanti Pakruojyje. Pusę šio laiko namelyje gyveno buvęs sutuoktinis, bet ir jis būstą paliko, tad jau 6-erius metus ten – tuščia. Visgi, tuščia – praktiškai, bet ne faktiškai: gyvenamąją vietą tame name vis dar deklaravę trys asmenys, tad PRATC turto savininkei kasmet siunčia sąskaitas už šiukšles.
„Aš suprantu taisykles, tvarką, kad jei deklaruota gyvenamoji vieta, reikia mokėti už šiukšles. Nesvarbu, kad ir niekas ten negyvena... Bet situacija čia gavosi kažkokia neaiški: pernai metais mokėjau tik 5 eurus už tai, kad turiu konteinerį, nes pateikiau jų prašytas pažymas, kad ten niekas negyvena. Viena jų – raštas iš elektros tinklų, kad iki 2030 metų niekas tame name negyvens, elektra yra atjungta. Šiemet iš PRATC vėl gaunu sąskaitą, kad turiu sumokėti 63 eurus už visus metus (gyvenamąją vietą ten deklaravusius tris žmones). Tai kaip čia yra, ar tas pačias pažymas aš turiu pateikinėti kasmet?“, – situaciją išdėstė ir klausimą uždavė pašnekovė.
Ne tik sąskaita, bet ir grasinimas
Kraštietė sakė esanti neįgali, tad 63 eurų suma jai yra nemaža. Visgi, labiau nei išrašyta sąskaita, moterį išgąsdino kartu atėjęs grasinimas antstoliais: „Sausio ar vasario mėn. ateina laiškas-sąskaita ir ji – visiems metams. Aš gavau vieną laišką, o po trijų mėnesių – laišką su grasinimu perduoti antstoliams, jei nesumokėsiu. Bet sąskaitą apmokėti galima ketvirčiais. Pirmąjį ketvirtį nesumokėjau, o jie iš karto perduos antstoliams. Sumokėjau, juk su antstoliais – menki juokai. Bet man 63 eurai yra nemenka suma ir kai turėsiu pinigų – susimokėsiu. Tikrai neliksiu skolinga, o čia iš karto laiškai su grasinimais...“
Moteris pridūrė, kad pernai tvarkyti dokumentus reikėjo elektroniniu būdu, o atlikti visa tai jai padėjo artimieji, tad klaidų ar nesusipratimų įsivelti negalėjo.
Dokumentus prašo tikslinti kasmet
Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro (PRATC) vyr. vadybininkė Miglė Antanėlienė, išklausiusi situaciją ir patikrinusi įmonės registrą sakė, kad gyventojai pažymas ir prašymus turi tikslinti kasmet: „Matau, kad moters vardu dokumentai yra pateikti pernai. Tačiau pažymas ir prašymą reikia pateikti kasmet. Su šia tvarka klientė buvo supažindinta, bet gal įvyko nesusikalbėjimas, gal pagalvojo, kad pateikta visam laikui. Pažymoje, kurią matau sistemoje, nėra nurodytas kažkoks konkretus terminas dėl elektros tiekimo neteikimo. Tik nurodytas suvartotas kiekis nuo 2022-ųjų balandžio iki 2023-ųjų balandžio, bet nieko apie tai, kad 2024 m. elektros energija nėra tiekiama ar, kad sutartis nebus atnaujinta iki 2030 metų. Todėl klientų ir prašome informaciją atnaujinti kasmet. Juk ir gyvenimas keičiasi, niekas nestovi vietoje: per metus negyvenamame name žmonės gali pradėti gyventi“.
Specialistės pasiteiravus apie antstolius, M. Antanėlienė patikino, kad įmonės nustatyta tvarka vartotojams pirmiausia yra siunčiama priminimas, įspėjimas, o perdavimas skolų išieškantiems antstoliams vyksta jau tik kraštutiniais atvejais.
„Moteris sumokėjo jai priskaičiuotus 63 eurus, tačiau jeigu ji pateiks mano minėtas atnaujintas pažymas ir prašymą, bus apskaičiuota nauja suma, o likusi dalis taps permoka ir „kelsis“ į kitus metus“, – klientę ramino M. Antanėlienė.