Skatinimo programa veikia: Rokiškyje darbą pradėjo nauja policininkė, dar 5 mokosi (0)

Publikuota: 2022-10-26 Kategorija: Aktualijos
Skatinimo programa veikia: Rokiškyje darbą pradėjo nauja policininkė, dar 5 mokosi
J. Kriukelės asmeninio archyvo nuotr. / Rokiškietė J. Kriukelė baigė mokymus Lietuvos policijos mokykloje.

Spalio 19 dieną Rokiškio rajono policijos komisariate Reagavimo skyriuje tarnybą pradėjo nauja pareigūnė Jarūnė Kriukelė. Ji tapo pirmąją, baigusia mokslus ir pradėjusia dirbti policininke, pagal Rokiškio rajono tarybos patvirtintą policijos pareigūnų pritraukimo programą.

Baigė mokymus

Rokiškietė J. Kriukelė, turinti aukštąjį socialinių mokslų diplomą, baigė 6 savaičių mokymus Lietuvos policijos mokykloje, įsikūrusioje Kauno rajone, ir buvo paskirta vyriausiąja pareigūne. Ji savo profesinę karjerą pradėjo kaip vyriausioji patrulė, kurios darbas bus patruliuoti Rokiškio mieste ir rajone bei reaguoti į įvykius.

„Pirmąsias tris dienas dirbau Rokiškio rajono policijos komisariate, susipažinau su kolegomis, dokumentacija. Kaip sakau, kol kas yra tik popierizmas nes, kai ateini į naują darbą turi susitvarkyti įvairiausius dokumentus, priemones“, – kalbėjo J. Kriukelė.

Nusiteiki ir sieki

Pašnekovė prisipažino, kad Lietuvos policijos mokykloje mokymai buvo įtempti ir labai intensyvūs, reikėjo fizinės ištvermės ir pasiruošimo, tačiau, kaip ji sako, kai esi suaugęs žmogus ir pats pasirinkai ko nori gyvenime, tiesiog nusiteiki ir sieki užsibrėžto tikslo.

„Šešios savaitės yra labai trumpas laiko tarpas, kai gali daug ko išmokti. Kadangi visą gyvenimą sportavau, fizinis krūvis manęs neišgąsdino, testus išlaikiau sėkmingai“, – sakė J. Kriukelė.

Į klausimą ar nauja pareigūnė jau gavo ginklą, ji šypteli, atsakydama teigiamai.

„Mus paruošė greitai ir pilnai, kad iš karto galėtume dirbti“, – teigė pašnekovė.

Duoda rezultatus

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Rokiškio rajono policijos komisariato viršininkas Rimantas Čepulis patenkintas, kad Rokiškio rajono tarybos sprendimas į rajoną pritraukti policijos pareigūnus jau duoda pirmuosius rezultatus.

„Tuo pačiu norime padėkoti Rokiškio savivaldybės merui Ramūnui Godeliauskui ir visai tarybai už sprendimus, kurie dar papildomai  remia ir motyvuoja jaunimą, ateinantį tarnauti į Rokiškio rajono policiją“, – sakė pašnekovas.

Džiaugiasi jaunimu

J. Kriukelė pasirinko policijos pareigūno profesiją, kurią įgijo baigusi įvadinius kursus, organizuojamus Lietuvos policijos mokykloje. Šiuo metu mokosi dar 5 kursantai, kurie nori dirbti policijos pareigūnais. Jie mūsų komisariate darbą turėtų pradėti kitą vasarą.

„Rokiškio policijos kolektyvas labai džiaugiasi, kad papildo jauni, energingi, motyvuoti darbuotojai, o dirbantys savo daugiametę  patirtį noriai perduos jauniesiems kolegoms. Iš jaunųjų kolegų tikimės, kad į policiją atėjo neatsitiktinai, kad jų veikla, gyvenimo būdas ir darbo rezultatas atspindės policijos  mūsų šaunų skambų šūkį „Ginti, saugoti, padėti“ ir misiją – ginti  žmonių teises ir laisves, saugoti visuomenę, padėti žmogui, šeimai ir bendruomenei“, – kalbėjo R. Čepulis.

Įsipareigoja dirbti

Primename, kad pagal Rokiškio rajono tarybos sprendimą, priimtą praėjusį pavasarį, būsimų policininkų paieška rūpinasi Rokiškio rajono policijos komisariatas, o išmokos jiems skiriamos iš rajono savivaldybės biudžeto.

Vienkartinė finansinė paskata pareigūnui, paskirtam dirbti į Rokiškio rajono policijos komisariatą, siekia 5 tūkst. eurų. Iš šios sumos gali būti mokama ir 250 Eur dydžio stipendija asmeniui, pasirinkusiam studijas Lietuvos policijos mokykloje, o likusi suma gali būti išmokama jau atvykus dirbti į Rokiškį.

Abiem atvejais pareigūnas įsipareigoja dirbti Rokiškyje ne trumpiau kaip 3 metus.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video