Tarptautinę žmonių su negalia dieną paminėjo šv. Mišiomis ir koncertu (foto) (0)

Publikuota: 2023-12-04 Kategorija: Aktualijos
Tarptautinę žmonių su negalia dieną paminėjo šv. Mišiomis ir koncertu (foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio neįgaliųjų draugijos ansamblis – daugkartinis „Vilties paukštės“ dalyvis.

Gruodžio 3-oji – neįgaliųjų žmonių diena. 1983 m. buvo pradėta aktyviai supažindinti plačiąją visuomenę su neįgaliųjų žmonių problemomis ir kovoti už tai, kad tokiems žmonėms būtų suteiktos vienodos teisės, būtų sudarytos sąlygos pritapti visuomenėje. 1992 m. pabaigoje, Jungtinių Tautų Organizacija paskelbė gruodžio 3-ąją Tarptautine žmonių su negalia diena.

Pradėjo pamaldomis

Šia proga, į būrį susirinko Rokiškio rajone gyvenantys neįgalieji. Sekmadienį, 12 val., jie dalyvavo šv. Mišiose Rokiškio Apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje, kuriose meldėsi už draugijos ir neįgaliųjų šeimos narius bei darbuotojus, užtikrinančius visapusišką gyvenimą. Po pamaldų, keliauta į Pandėlio universalų-daugiafunkcį centrą, kuriame vyko koncertas.

Požiūris pasikeitęs

Rokiškio rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkas Algis Veikšys pabrėžė, jog jie susibūrė ne švęsti, o  pabūti kartu ne tik Rokiškyje: „Nesinori visko koncentruoti tik mieste. Reikia vykti ir į kitus miestelius, kuriuose gyvena mūsų draugijos nariai. Čia susirinkome ne švęsti, o pabūti kartu, padainuoti ir pasidžiaugti, jog esame tarp žmonių, ir jų požiūris į neįgaliuosius yra labai pasikeitęs“.

A.Veikšys pasakojo, jog Rokiškyje nepamatysime daug žmonių, kurie turi akivaizdžią fizinę negalią, tačiau didesniuose miestuose pastebima, kaip žmonės padeda įsigauti į autobusą, pastumia vežimą ar padeda įveikti kokią nors kitą kliūtį. Draugija vienija apie 300 asmenų, tačiau jie išeina. Deja, ne savo noru.

Negali tik laukti

„Neįgalusis negali tik laukti pagalbos ir dejuoti. Jis pats turi stengtis įsilieti į visuomenės tarpą, dalyvaujant įvairiose veiklose, o ne tik būti užsidaręs namuose. Būtina pačiam keisti mąstymą, jog „aš esu neįgalus ir daug ko negaliu“. Jis neturi jaustis drovus ar antrarūšis. Žinoma, neįgalieji turi diskomforto, jam reikalinga pagalba, bet svarbu į šiuos žmones žiūrėti kaip į tokius pat visuomenės narius. Iš vienos ir kitos pusės padarius šiuos žingsnius – viskas bus gerai“ – priminė draugijos pirmininkas.

Pakvietė į konferenciją

Koncerte dalyvavo neįgalieji iš Rokiškio, Juodupės, Kazliškio ir Pandėlio. Savo eiles skaitė Kazliškio padalinio pirmininkė Zita Bitinienė. Ant scenos pasirodė Rokiškio rajono neįgaliųjų draugijos ansamblis (vadovas Alvydas Fijalkauskas). Šis ansamblis daugkartinis neįgaliųjų muzikos kolektyvų šventės „Vilties paukštė“ dalyvis, užėmęs prizines vietas regiono varžytuvėse. Antrieji dainas traukė Rokiškio kultūros centro (RKC) vyrų vokalinio ansamblis „Sėliai“ (vadovas Algis Bagdonas). Šventę užbaigė RKC Juodupės padalinio kapela „Jadupėla“ (vadovas Vytautas Zizirskas). Susirinkusieji pakviesti dalyvauti gruodžio 14 dieną, RKC mažojoje salėje vyksiančioje rinkiminėje-ataskaitinėje konferencijoje.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video