TAVO BĖDOS MANO: ar vaikų darželis pavirto pirtimi? (0)
Vieni mėgsta žiemą namuose palaikyti aukštesnę temperatūrą, kitiems maloniau, kai oras yra vėsesnis. O vaikų ugdymo įstaigose patalpų temperatūrą apibrėžia higienos normos. Remiantis jomis, vaikų darželių grupėse temperatūra turi būti 22 laipsniai šilumos. Tačiau prieš šventes „Rokiškio Sirenos“ rubriką „Tavo bėdos mano“ pasiekė keletas žinučių, kuriose susirūpinusios mamos klausia, kodėl lopšelis-darželis „Nykštukas“ tapo pirtimi.
Taip visą žiemą?
Dviejų vaikų mama Deimantė (pavardė redakcijai žinoma – aut. past.) sakė klausimą pirmiausia iškėlusi grupės auklėtojoms, tačiau situacija aiškesnė pasidarė tik truputį.
Moteris rašo: „Mūsų darželis tapo pirtimi. Ir auklėtojos skundžiasi, kad temperatūra grupėse siekia 27 laipsnius. Ar tai gerai vaikams? Trečią dieną reguliuoja ir nesureguliuoja... Lyg ir sugedo kažkas: pečius ar reguliatorius, o keitimas numatomas tik pavasarį. Įdomu, ką iki to darys?“
Laiko atvirus langus?
Panašių klausimų iškilo ir šešiamečio mamai, kuri stebėjosi, kodėl žiemos metu darželio langai nuolat atidaryti – net kai vaikai yra grupėse: „Rytais vedu vaiką ir matau mažiausiai po vieną atidarytą langą grupėse. Pasiimant vaiką situacija – ta pati. Darželį renovavo, apšiltino, bet gal šildymo perreguliuoti niekas nepagalvojo? Ir auklėtojos nuolat kartoja, kad grupėje – šilta, primena neprirengti vaiko. Paklausi, kodėl čia taip karšta, tai nelabai kas ką žino. Tik tiek, kad kažkas sugedo“.
Problema sprendžiama
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Kristina Gasiūnienė paaiškino, kad maždaug prieš mėnesį sugedo kompiuteris, kuriuo reguliuojamas šildymas pastate. Anot pašnekovės, jį reikia pakeisti, tačiau ugdymo įstaigos darbuotojus konsultavę AB „Rokiškio komunalininkas“ specialistai rekomendavo keisti visą vamzdyną.
„Gegužės mėn. buvo atlikta šildymo sistemos patikra. Iš komunalininko gavome raštą, kuriame rekomenduojama keisti šildymo sistemą. Remdamiesi šiuo raštu kreipsimės į rajono savivaldybės tarybą, kad planuodami kitų metų biudžetą skirtu lėšų remontui. Deja, taip nutiko, kad temperatūrą reguliuojantis kompiuteris nebeatlaikė ir lapkričio pabaigoj sugedo. Naujas kompiuteris kainuotų apie 2 tūkstančius eurų, tačiau mums sakė, kad jo prie senų vamzdynų taip paprastai neprisijungs. Reikėtų dar papildomų investicijų“, – situaciją aiškino K. Gasiūnienė.
Pavaduotojos teigimu, preliminariais skaičiavimais šildymo sistemos keitimas kainuotų apie 14-15 tūkst. eurų.
Stebi kasdien
Anot pašnekovės, nors sugedęs kompiuteris sukelia nepatogumų, šildymą įstaigoje galima reguliuoti rankiniu būdu, ką darbuotojai ir daro: „Atėjus po šaltosios savaitės radom patalpas tikrai labai prišilusias. Bet tada šildymas buvo sumažintas, o nuo praėjusios savaitės temperatūra grupėse tikrai normali – tokia, kokia priklauso pagal higienos normas. Jau nuo 7 val. ryto mūsų darbuotojas eina į grupes ir žiūri, kokia jose temperatūra. Kai lauke pastovus oras, palaikoma ta pati temperatūra, kai pradės šalti, turėsime šildymą padidinti“.
K. Gasiūnienė dar kartą patikino, kad vaikai tikrai nepaliekami pirtyje ir priminė paprastą dalyką – kad prisukus ar padidinus šildymą, temperatūra patalpoje taip greit nepasikeičia.