Ukrainiečiai prašo humanitarinės pagalbos – gyventojai gali paaukoti daiktų kariams ir civiliams (0)
Prieš keletą dienų į Rokiškio rajono savivaldybę su pagalbos prašymu kreipėsi Dubno miesto, su kuriuo Rokiškis bendradarbiauja nuo 2021 metų, meras Vasil Antoniuk. Jau keletą mėnesių karo niokojamoje Ukrainoje būtiniausių daiktų, maisto produktų, tvarsliavos trūksta ir kariams, ir civiliams gyventojams.
Gali prisidėti
Dubno miesto mero atsiųstame laiške rašoma, kad daugelis Ukrainos miestų ir kaimų yra ant humanitarinės nelaimės slenksčio. Rivnės regionas taip pat kenčia nuo agresoriaus antskrydžių, dėl kurių jo gyventojai priversti slėptis rūsiuose ir kitose prieglaudose.
„Agresorius sudavė niokojančius smūgius taikiems miestų, miestelių ir kaimų kvartalams. Mūsų kariai ir teritorinė gynyba stovi iki paskutinio, bet, deja, yra daug problemų, su kuriomis negalime susidoroti patys. Mums reikia labdaros pagalbos mūsų kariams ir ypač civiliams gyventojams“, – pranešama laiške.
Rokiškėnai gali prisidėti renkant paramą – papildydami humanitarinės pagalbos siuntinį savo atneštais daiktais. Kaip sakė Rokiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Valerijus Rancevas, daiktai bus renkami porą savaičių, trūkstamus daiktus planuojama nupirkti savivaldybės biudžeto lėšomis.
Rokiškėnai daiktus gali atnešti į Savivaldybės priimamąjį, o dėl didesnių daiktų reikėtų susisiekti su ūkio specialistais tel. +370 656 62984.
Vežė keliais reisais
Pagalbos prašyme išvardintų daiktų sąraše: elektriniai virduliai, mikrobangų krosnelės, elektros generatoriai, dozimetrai, termovizoriai, žieminiai miegmaišiai, čiužiniai, žieminiai batai kariškiams, vyriškos, moteriškos, kojinės, termo rūbai kariškiams, kuprinės kariškiams, asmeninės higienos priemonės (skutimosi priemonės, šampūnai, dušo želė, rankų kremas), maisto produktai, skirti ilgalaikiam saugojimui (miltai, cukrus, įvairūs dribsniai, makaronai, aliejus), mėsos, žuvies, daržovių konservai, vaistai: (raminamieji, priešuždegiminiai, analgetikai, karščiavimą mažinantys preparatai) ir kiti daiktai.
„Manau, kad po geros savaitės pamatysime rezultatą, bendruomenės, kolektyvai gal dar nori tarpusavy pasikalbėti, pasitarti. Per trumpas laikas spręsti“, – apie būsimą pagalbą ir jos kiekį kalbėjo V. Rancevas.
Anot pašnekovo, iniciatyvų surinkti daiktų yra ir tarp savivaldybės darbuotojų – susimetus pinigų nupirkti termo rūbus ar kitą daiktą.
Panaši humanitarinė pagalba Dubno miestui buvo organizuojama pavasarį, tuomet rokiškėnai itin aktyviai prisidėjo renkant paramą. Paaukoti daiktai: rūbai, miegmaišiai, palapinės, tvarsliava, kilimėliai, prožektoriai, generatoriai, patalynės buvo išvežti keliais reisais. Į karo niokojamą šalį iš Rokiškio taip pat iškeliavo vienas greitosios medicininės pagalbos automobilis bei du gaisriniai automobiliai.
Atvykstančių nepadaugėjo
Šiuo metu Rokiškyje gyvena apie 200–220 ukrainiečių, iš jų 60 vaikų, kurie lanko rajono švietimo įstaigas.
Pasak Rokiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo V. Rancevo, mieste gyvenančių ukrainiečių skaičius keičiasi, dalis jų išvyksta gyventi į didmiesčius ar kitas šalis. Dėl intensyvių karo veiksmų į miestą atvykstančių ukrainiečių kol kas nepadaugėjo. Karo pabėgėliams, kurie patys negali išsinuomoti būsto, savivaldybė skyrė apgyvendinimo patalpas buvusiuose Obelių buvę vaikų globos namuose (dabar – socialinių paslaugų namai) ir nebeveikiančioje Panemunėlio mokykloje. Šiuo metu Obeliuose gyvena 38 ukrainiečiai, Panemunėlyje yra 30 apgyvendinimo vietų, dabar užimta 12.
Rokiškio rajono savivaldybė jau anksčiau yra priėmusi sprendimą atvykusiems ukrainiečiams, kol jie forminasi dokumentus dėl pabėgėlių statuso ir leidimo gyventi Lietuvoje, ir negali gauti valstybės pašalpos, skirti vienkartines išmokas 200 Eur, o jeigu atvyksta šeima, kurioje daugiau nei vienas žmogus visiems kitiems asmenims – po 50 Eur.