Žalia šviesa socialinėms kortelėms: iki sausio 25 d. turite pateikti dokumentus (0)

Publikuota: 2024-01-19 Kategorija: Aktualijos
Žalia šviesa socialinėms kortelėms: iki sausio 25 d. turite pateikti dokumentus
Rokiškio Sirena nuotr. / Asociatyvi nuotr.

Vos prasidėję drakono metai jau gausūs įvairių reformų. Vienas jų – pasikeitęs nepasiturintiems asmenims teikiamos paramos ilgo galiojimo maisto produktais ir higienos prekėmis modelis, kurio dalyviai nuo šiol gaus nebe įprastus paketus, o socialinę kortelę, į kurią, kartą per ketvirtį, bus pervedama nustatyta pinigų suma.

Vietoj įprastų pagalbos paketų

Rokiškio rajono savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyriausioji specialistė Vita Kilienė sakė, kad atsirasianti socialinė kortelė yra tolygu anksčiau dalintiems maisto daviniams.

„Maisto paketų nebedalinsime. Dabar bus išduota socialinė kortelė, kuria pasinaudoję jos turėtojai galės patys, savo nuožiūra, įsigyti maisto produktus ir kitas būtinojo vartojimo prekes: higienos priemones, buities apyvokos daiktus, namų švaros prekes, kūdikių prekes ir pan. Kaip ir daugelis tokio tipo kortelių, turi apribojimų: nebus galima įsigyti alkoholinių gėrimų, tabako, loterijos bilietų, taip pat – negalima sumokėti už trečiųjų šalių teikiamas paslaugas“, – naujovės esmę trumpai pristatė specialistė.

Mažina atskirtį

Pašnekovės teigimu, socialinių kortelių iniciatyva siekiama mažinti atskirtį ir naikinti nusistovėjusias stigmas: „Ne visi žmonės, gaudami maisto paketus, jaučiasi morališkai gerai. Kai kurie, net ir turėdami galimybes gauti paramą maisto produktais, jos nesikreipia, nes jaučiasi nemaloniai. Jaučia gėdą ateiti, pasiimti. Nors mes sakome, kad tai nėra nieko blogo, kad tai – pagalba, bet, taip yra“.

Įprastai paramą maisto produktais sunkiai besiverčiantys rokiškėnai gaudavo 5-6 kartus per metus. Anot V. Kilienės, gavėjai jau žinojo, daugmaž, preliminarų paketų išdavimo laiką ir telikdavo pasitikslinti.

Socialinių kortelių nauda ta, kad nustatyta suma į jas „įplauks“ keturis kartus per metus: kartą per ketvirtį.

Dosnesnė suma

Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyriausioji specialistė sakė, kad anksčiau buvusių maisto paketų, kuriuose, dažniausiai, būdavo pirmo būtinumo produktai: aliejus, ryžiai ir kruopos, įvairūs konservai, konservuotų daržovių sriubos ar žirneliai, kaina vienam asmeniui siekdavo iki 9 eurų.

Naujosios socialinės kortelės suma – didesnė.

„Šiuo metu vyksta intensyvios diskusijos ir suma dar nėra visai tiksliai nuspręsta. Tačiau kalbama apie 100 eurų metams. Tai gaunasi po 25 eurus vienam kartui“, – geromis žiniomis dalinosi V. Kilienė.

Anot pašnekovės, Rokiškio rajone socialinėmis kortelėmis pasinaudoti bus galima 4-ose parduotuvėse: „Maxima“, „Iki“, „Lid‘l“ ir „Aibė“.

Ragina suskubti

Atsakyti, kada socialinės kortelės jau bus išdalintos žmonėms, V. Kilienė negalėjo: „Šiek tiek užtruko sutarčių su minėtais prekybos centrais derinimas ir pasirašymas. Taip pat – dar ne visai žinomas rajono poreikis. Keitėsi ir šią paramą gauti norinčių asmenų pajamų skaičiuoklė, todėl dar laukiam tikslios informacijos. Svarbu paminėti, kad dėl socialinės kortelės išdavimo pirmuoju etapu, rajono gyventojai turi kreiptis iki sausio 25 d. į savo seniūniją ir užpildyti prašymą bei pateikti reikiamas pažymas ir dokumentus“.

Dėl socialinės kortelės gali kreiptis šeimos ar vieni gyvenantys asmenys, kurių gaunamos pajamos vienam šeimos nariui neviršija 1,5 Valstybės remiamų pajamų (toliau VRP) – šiuo metu 264 eurai per mėn.

Išimties atveju, kai pajamos vienam šeimos nariui (vienam gyvenančiam asmeniui) neviršija 2,5 VRP dydžio – šiuo metu 440 eurai, kai: vienas iš bendrai gyvenančių asmenų (vienas gyvenantis asmuo) yra neįgalus ar pensinio amžiaus; bendrai gyvenantys asmenys (vienas iš tėvų) augina 3 ir daugiau vaikų; šeimoms, kuriose vaiką (vaikus) augina vienas iš tėvų; kai vaikui, Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nustatyta tvarka, nustatyta vaiko laikinoji ar nuolatinė globa (rūpyba) šeimoje.

Pašnekovė pridūrė, kad pirmasis etapas dėl socialinių kortelių išdavimo vyks iki kovo 1 d. V. Kilienė pabrėžė, kad pati kortelių iniciatyva numatyta vykdyti iki 2027 m., o jei pasiteisinus – bus pratęsta ir ilgesniam laikui.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video