Pasikeitė miško kirtimo taisyklės (0)
Publikuota: 2024-07-23
Kategorija:
ELTA

Valstybinė miškų tarnyba informuoja, kad, reaguojant į susiklosčiusią sudėtingą situaciją dėl eglynuose sparčiai plintančių žievėgraužio tipografo ir besikartojančių stichinių vėjų padarytų pažeidimų, 2024 m. liepos 19 d. įsigaliojo Miško kirtimo taisyklių pakeitimas, pagal kurį padidintas labai pažeistų, džiūstančių medžių ir sausuolių arba tokių medžių grupių, leistinų kirsti atrankiniais sanitariniais miško kirtimais, plotas.
Pakeitimas leidžia miškų savininkams ir valdytojams greičiau ir paprasčiau imtis miškų tvarkymo darbų, miškus užpuolus kenkėjams arba viesulams ir audroms juos išvarčius ar išlaužius. Atrankiniais sanitariniais miško kirtimais kertamų labai pažeistų, džiūstančių medžių ir sausuolių arba tokių medžių grupių plotas padidintas iki 0,3 ha. Anksčiau šis plotas galėjo būti ne didesnis, kaip 0,1 ha.
Taip pat į taisykles įtraukta nuostata, jog atrankiniai sanitariniai miško kirtimai aplink saugomų paukščių lizdavietes vykdomi vadovaujantis Taisyklių 1 priede nustatytais reikalavimais.
Taisyklėse taip pat nustatyta, kad miško kirtimai, kai leidimai kirsti mišką išduoti, pranešimai apie ketinimą kirsti mišką suderinti arba kai dėl leidimo kirsti mišką išdavimo ar pranešimo apie ketinimą kirsti mišką suderinimo kreiptasi į Valstybinę miškų tarnybą iki pakeitimo įsigaliojimo, vykdomi pagal iki pakeitimo įsigaliojimo galiojusį teisinį reguliavimą.
Pakeitimo tekstą galima rasti čia: https://e-tar.lt/portal/lt/legalAct/1e87131045c411efbdaea558de59136c
Visą dokumento tekstą galite rasti čia: https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.364764/asr
Valstybinė miškų tarnyba yra įstaiga prie Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos, kuri įgyvendina valstybės politiką gamtos išteklių (miškų, augalų nacionalinių genetinių išteklių) valdymo srityje.
VMT inf.
Rekomenduojami video
Pristatyta ekstremalioms situacijoms skirta programėlė LT72: priedangų žemėlapis, patarimai, kaip elgtis karo grėsmės metu
(0)
Vidaus reikalų ministerija (VRM) pirmadienį pristatė pasirengimui ekstremalioms situacijoms skirtą mobiliąją programėlę LT72. Joje gyventojams pateikiami algoritmai, kaip reikėtų elgtis oro pavojaus, karo grėsmės, branduolinės avarijos, stichinių nelaimių ir kitais atvejais.
Pirmadienį VRM surengto
2025-03-10
„Microsoft“ penktadienį pranešė, kad išjungia „Skype“ – platformą, kuri buvo internetinių skambučių pradininkė.
„Microsoft“ įsigijo „Skype“ 2011 m.
„Nuo 2025 m. gegužės „Skype“ nebebus pasiekiama“, –
2025-02-28
Nacionalinis kraujo centras (NKC) skelbia, kad šalies gydymo įstaigose sparčiai senka kraujo atsargos, jo netrukus gali pradėti trūkti.
Centro duomenimis, šiuo metu labiausiai trūksta 0-, A-, A+, 0+ grupių kraujo. Sumažėjęs kraujo donorų aktyvumas labiausiai pastebimas paj
2025-02-27
Gyventojams liko vos kelios dienos atlikti būtinus telefono numerių pakeitimus. Nuo kovo 1 dienos nebebus galima prisiskambinti telefonų numeriais, prasidedančiais skaičiumi „8“.
Mobiliojo ryšio operatoriai pastebi, kad būtinų pakeitimų taip pat dar neatliko ir dalis įmonių
2025-02-24
Siūloma 3 kartus – nuo 5 iki 15 tūkst. eurų – padidinti leistiną atsiskaitymo grynaisiais pinigais sumą. Tai numatančias įstatymo pataisas įregistravo Seimo „Nemuno aušros“ frakcijos seniūnas Remigijus Žemaitaitis.
Jei parlamentas pritartų, atsiskaitymai, t
2025-02-18