Ugniagesiai primena: nedeginkite pernykštės žolės (0)

Publikuota: 2022-03-14 Kategorija: Gaisrai
Ugniagesiai primena: nedeginkite pernykštės žolės
Rokiškio Sirena nuotr. / Gaisras laukuose

Kiekvieną pavasarį, šylant orams, daugėja gaisrų atvirosiose teritorijose. Pernai Lietuvoje kilo 2165 tokie gaisrai. Draudžiama deginti nenupjautus, nesugrėbtus ar kitaip nesurinktus augalus ar jų dalis. Surinktų augalų ar jų dalių (išskyrus surinktus vykdant miškų ūkio veiklą), deginimo tvarka yra nustatyta Aplinkos apsaugos reikalavimuose lauko sąlygomis deginant augalus ar jų dalis. Sausą žolę, nendres, nukritusius lapus, šiaudus, laukininkystės, daržininkystės, augalinės kilmės liekanas lauko sąlygomis leidžiama deginti tik surinktas (sugrėbtas) į krūvas, kai nėra galimybių jų kompostuoti (arba kompostavimas gali lemti augalų kenkėjų plitimą) ar kitaip panaudoti, ne arčiau kaip 30 metrų nuo pastatų ir kai toks deginimas neprieštarauja savivaldybės patvirtintoms tvarkymo ir švaros taisyklėms. Beje, jų deginimas turi būti nuolat stebimas, jį baigus, smilkstančią ugniavietę privaloma užgesinti užpilant vandeniu, smėliu ir pan. Tačiau surinktus (sugrėbtus) augalus, jų dalis ar krūvas deginti draudžiama miške, aukštapelkėse, durpingose vietose ar vietovėse, esančiose arčiau kaip 50 metrų nuo miško, aukštapelkės ar durpingos vietos, taip pat miestuose ir miesteliuose.

Neatsakingas kai kurių gyventojų elgesys padaro didelės žalos ne tik gamtai, bet ir jiems patiems, nes neretai deginat žolę liepsnos išplinta į gyventojų sodybas, ūkinius pastatus. Todėl, siekdami mažinti gaisrų skaičių atvirosiose teritorijose, kovo – balandžio mėnesiais rengiama prevencinė akcija „Nedegink žolės!“. Akcijos metu nustatytiems gaisrinės saugos reikalavimų pažeidėjams bus taikomos įstatymų numatytos administracinio poveikio priemonės. Primename, kad baudos už žolės deginimą piliečiams ir atsakingiems asmenims nuo 50 iki 350 eurų.

Todėl pareigūnai įspėja gyventojus itin atsakingai elgtis su ugnimi ir nedeginti žolės miškuose, durpynuose ir kitose atvirosiose teritorijose, o pastebėjus tokius gaisrus, nebūti abejingiems –  nedelsiant skambinti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.

Be to, jie primena, kad lauke prasidėjus maisto gaminimo ant žarijų sezonui, būtina laikytis Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių, kurios numato, kad kietuoju kuru kūrenamas šašlykines, kepsnines, rūkyklas, buitines krosneles, lauko židinius, ugniakurus naudoti leidžiama ne arčiau kaip 6 m nuo pastatų.

 

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video