Aleksandravėlė: apie istorinį kelią, duoną ir žaidimus (foto) (0)

Publikuota: 2022-11-26 Kategorija: Gyvenimas
Aleksandravėlė: apie istorinį kelią, duoną ir žaidimus (foto)
„Rokiškio Sirena“ / Aleksandravėlės kaimo kapela „Pilenė“.

Aleksandravėlės kaimo bendruomenė nedidelė, aplinkiniuose kaimuose gyventojų statistika dar graudesnė: telikę keliolika senbuvių, tačiau užgesti kultūrinėms, edukacinėms ir kitoms veikloms bendruomenėje neleidžia vietiniai entuziastai.

 Laukė 30 metų

Vita Jonėnienė, kultūros darbuotoja ir Aleksandravėlės kaimo bendruomenės tarybos narė juokauja: „Gyvename neblogai. Kaimynai dėl vištų ar žemių nesimuša…“ 

Turbūt didžiausias ir džiugiausias šių metų įvykis Aleksandravėlės gyventojams – asfaltuojamas kelias. Gyventojai jo laukė daugiau kaip 30 metų, o susisiekimas turėtų pagerėti jeigu ne šiemet, tai kitąmet. Aleksandravėlė turi du žvyrkelius, vedančius iki asfalto. Vieną, kuris primena amerikietiškus kalnelius, vadina potyrių keliu, kitą 5 km žvyrkelį pavadino istoriniu, nes labai ilgai laukė remonto darbų. „Kiek keitėsi Seimo narių, merų, atvažiavę į susitikimus visi žadėdavo, kad kelias bus išasfaltuotas, tik vienas sąžiningai pasakė: asfalto neprašykit, aš jo nenutiesiu“, – apie istorinį kelią ir pagaliau išsipildžiusius gyventojų lūkesčius kalba Vita.

Susibūrė dėl vandentiekio

Aleksandravėlės kaimo bendruomenė susibūrė dar 2005  m., anot pašnekovės, ji buvo reikalinga tam, kad išspręstų tuo metu itin aktualią vandentiekio problemą. Vykdant projektus (šioje srityje nepralenkiama projektų rašytoja Genutė Šajaukienė), atsirado galimybė organizuoti įvairias veiklas. Viena iš jų – šakočių kepimo edukacija. Bendruomenė įsigijo šakočių kepimo krosnį, maišyklę, o pradėję rengti parodomąsias programas sulaukė nemažai smalsuolių. Šiuo metu, kol persikels į kitas patalpas, edukacijos laikinai sustabdytos, o pavasarį bus atnaujintos.

„Neturime nei parduotuvės, nei pašto, nei mokyklos. Dar liko biblioteka, kultūros centras, turime ir savo kapelą  „Pilenė“ (taip prieš 180 metų vadinosi Aleksandravėlės kaimas).  Bet žmonėms reikia duonos ir žaidimų. Kai viską uždarė, juokaudavau:  žaidimų turime savo, o  duonos  kartą per savaitę atveža Zarasų autoparduotuvė“, –  šmaikščiai nūdienos kaimo aktualijas dėsto V. Jonėnienė.

 Užkastas vynas

Ne tik kultūros, bet ir  šio krašto istorijos žinovė prasitaria – Aleksandravėlė turi daug paslapčių. Vieną išduoda ir mums. Ant kalniuko, kur stovi paminklinis akmuo Pilenei, giliai žemėse, tikėtina, paslėpta labai daug vyno. Apie tai Vita pasakoja lankytojams, o po tokio pasakojimo patikliausi susigundo atvažiuoti ir pakasinėti.

Prakalbus apie kitų metų lūkesčius, bendruomenės entuziastė linkėjo, kad augtų draugiškumo, vieni kitų palaikymo daigeliai. „Būkime visi sveiki, aktyvūs, veiklūs, mylėkime savo kaimą. Norime, kad čia apsigyventų daugiau jaunų šeimų, kai susisiekimas geresnis, gal  padaugės ir gyventojų, ir lankytojų“, – sakė P. Jonėnienė.

Po darbų

Baigiantis metams, kaip ir dauguma bendruomenių, Aleksandravėlės ir aplinkinių kaimo žmonės rinkosi  apibendrinti nuveiktų darbų. Tokia tradicija gyvuoja jau 17 metų. 

Lapkričio 19 d. Aleksandravėlėje vykusioje darbų užbaigimo šventėje skambėjo muzika, būta ir kitų linksmybių. Tačiau svarbiausia renginio dalis – padėkos bendruomenės nariams. Geri darbai fiksuojami ir išradingos nominacijos kuriamos visus metus, šįkart jų net 18, o apdovanotųjų – dar daugiau.

Už metų darbus pagerbti: „Metų šakočių kepėja“ Lina Jarmalajeva, vakaronės „Po darbų“ šeimininkė Judita Čirpuvienė, „Metų spindulėlis“ Renata Veleckaitė ir jos pagalbininkai tėveliai Dalia ir Rimantas Veleckai, už „Draugystę su knyga“  (šią nominaciją pristato bibliotekininkė Alma Mekšėnienė) – Gabrielė, Evita, Elinga ir Martynas Urbonai, Vanda Butėnienė, Milana Viršylaitė, Aisvida Čirputė, Danguolė Vaškevičienė, Indrė Mekšėnaitė, Gita Sinkevičiūtė-Araminienė, Vita Jonėnienė, Ona Araminienė. Už „Metų išmintį“  apdovanota Genovaitė Šajaukienė, už „Metų rūpestį“  – Marija Sinkevičienė, už „Metų tylią pagalbą“ – Linartas Sinkevičius, „Paslaugiu džentelmenu“ tapo Vidas Dominaitis, „Metų šnekučiu“  paskelbta Vanda Butėnienė, už „Metų operatyvią pagalbą“  dėkota Artūrui Žideliūnui, už „Metų dėmesį“ – Obelių sen. seniūnei Jūratei Šinkūnienė, seniūnės pavaduotojai Aldonai Žekienei, seniūnijos ūkvedžiui Aurimui Kiečiui.

Nominacijos „Metų rudens darbštuolis“ laimėtojai –  Jonas Surgautas, Vidmantas Šablinskas, Aušra Bukeikaitė, Birutei Juškėnienei. „Metų ištikimiausiais draugais“  paskelbta Pakriaunių kaimo bendruomenė, o „Metų naujais draugais“ tapo laikraštis „Rokiškio Sirena“. Už „Metų debiutą“ pasveikintos Viltė Blažytė, Simona Sabaliauskaitė, Evaldas Giriūnas ir Viktorija Ramanauskaitė, už „Ištikimybės vakaronei „Po darbų“ penkmetį“ – Oskaras Virbalas.  „Metų dainą“  atliko kapela „Pilenė“ (vadovė Jurgita Raugienė), o nominaciją „Metų žmogus“ laimėjo visi, esantys vakaronėje.

 

 

 

 

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video