Apsimeta gerbėjais, kad suvestų asmenines sąskaitas? (0)

Publikuota: 2023-04-20 Kategorija: Gyvenimas
Apsimeta gerbėjais, kad suvestų asmenines sąskaitas?
Rokiškio Sirena nuotr. / Netikros paskyros socialiniuose tinkluose ne vienam kelia rūpesčių.

Kur riba tarp šmaikštaus palaikymo, kritikos ir patyčių? Toks klausimas kilo, kai daugiau kaip prieš gerą pusmetį atsirado vieno gerai žinomo rajono politiko gerbėjų puslapis socialiniame tinkle. Čia sukurtoje paskyroje buvo ir tebėra dedamos jo nuotraukos ir neva šmaikštūs prierašai, sulig kiekvienu „postu“ vis labiau primenantys asmenines patyčias.

L. Slušnys sako, kad vaikai „trolintų“ aštriau.

(L. Slušnio asmeninio archyvo nuotr.)

„Rokiškio Sirena“ išsiaiškino, kas tvarko paskyrą ir ją prižiūri. Paaiškėjo kad, tai galimai – mokyklinio ir studentiško amžiaus jaunimas, nors, pasak žinomo vaikų ir paauglių psichiatro Lino Slušnio, greičiausiai už viso to stovi asmenines sąskaitas su politiku suvedinėjantis suaugęs asmuo, kuriam „talkina“ jaunimas.

Veiklai paskyroje įgaunant didėjantį pagreitį, „Rokiškio Sirenos“ duomenimis, vasario pradžioje politikas kreipėsi į socialinio tinklo administratorių ir e-policiją. Paskyra buvo užblokuota, tiesa, tik vienam mėnesiui, kuriam praėjus jos kūrėjai su džiaugsmu atgijo krykštaudami viešai, jog dėl pavyduolių negalėjo kelti „postų“.

Kas tvarko paskyrą paaiškėjo labai paprastai – mat per klaidą „autoriai“ įsidėjo savo nuotrauką. „Rokiškio Sirenai“ pavyko susisiekti su vienu iš jų. Asmuo nenustebo dėl klausimų apie paskyrą, pripažino, kad žino apie jos egzistavimą ir nuoširdžiai „laikina“ įrašus, tačiau ją „atrado“ atsitiktinai. 

„Rokiškio Sirena“ pasidomėjo, kodėl jaunimas ar tie, kas stovi už jų, taip elgiasi, kokiais motyvais ir ketinimais vedini. Žinomas vaikų ir paauglių psichiatras, Seimo narys, Linas Slušnys sutiko pakomentuoti situaciją.

„Mane stebina, jeigu įtraukia jaunimą. Manau, kad tokiam turiniui jį naudoti yra neetiška“, – pabrėžė pašnekovas.

Paklaustas ar pats jaunimas gali sukurti ir tvarkyti tokio pobūdžio paskyrą, jis atsakė, kad teoriškai gali, tačiau praktiškai, žiūrint kas ten parašyta – kai kurie tekstai joje yra visai ne paaugliški.

„Be to, paprastai žmogus, paklaustas, ar tai jo sukurtas puslapis iškart smagiai prisipažįsta – taip. O šiuo atveju tuoj pat „nusiplauna“ rankas – ne mano“, – pastebėjo L. Slušnys. – „Pirma, vaikai „trolintų“ aštriau, jeigu jie turėtų laisvę. Jie tą darytų gerokai aršiau. Antra, akivaizdu, kad ten yra santykių suvedinėjimas, bandymas apsimesti, kad „čia ne aš“. Tai matosi – žodžiai, sakiniai, ne visai vaikiški. Paaugliai kitaip daro tuos dalykus. Trečia, toks politikas jiems yra visiškai yra neįdomus. Čia – ne tas laukas reikštis vaikams ir jaunimui. Paprašyk tu savo vaikų dalyvauti kokioje nors politinėje ar rinkiminėje kampanijoje? Jie pasakys, kad man „nučiuožė“ stogas. Čia yra akivaizdžiai iš išorės suaugusiųjų veikiamas jaunimas“.

L. Slušnys pabrėžė, kad politikų – viešų asmenų, kritikos ribos yra labai plačios, daug platesnės nei eilinio piliečio. Jeigu tai būtų paprastas žmogus, tokia paskyra jau būtų traktuojama, kaip asmeninis puolimas.

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus specialistai „Rokiškio Sirenai“ atsakė, kad jei yra sukurta netikra anketa socialiniame tinkle – reiktų kreiptis į socialinio tinklo administratorių ir pranešti apie tokią paskyrą.
„Asmuo dėl neteisėto atvaizdo naudojimo turi teisę kreiptis į teismą civilinio proceso tvarka. Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 2.22 straipsnio 3 dalyje numatyta, jog fizinis asmuo, kurio teisė į atvaizdą buvo pažeista, turi teisę teismo tvarka reikalauti nutraukti tokius veiksmus bei atlyginti turtinę ir neturtinę žalą, todėl šiuo atveju turėtumėte kreiptis į teismą civiline tvarka“, – rašoma Policijos departamento atsakyme.

Pats Rokiškio politikas lakoniškai patikino nesidomintis tuo gerbėjų puslapiu.

„Kaip matau sekėjų jis taip ir nesurinko. Kreipiausi į Facebook administratorių, puslapis buvo užblokuotas. Taip pat parašiau pareiškimą e-policijai, tikiuosi, jog viskas taip ir baigsis. Juolab kad paaiškėjo, kas už to stovi“, – teigė rokiškėnas.  

Visą straipsnį skaitykite balandžio 21 dienos, penktadienio, „Rokiškio Sirenos“ numeryje.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video