Dovanojimo iniciatyva: atneškime miestą į vienišų rajono senolių namus (0)

Publikuota: 2021-12-22 Kategorija: Gyvenimas
Dovanojimo iniciatyva: atneškime miestą į vienišų rajono senolių namus
Asociatyvi nuotr.

Dosnūs Kalėdų Seneliai po eglute padės ne vieną kompiuterį ar planšetę. Tokios dovanos labai laukia ne tik vaikai. Į margus ekranus labai norėtų žvelgti ir senoliai, kuriuos diena iš dienos prižiūri Rokiškio socialinės paramos centro darbuotojos. 50 socialinių paslaugų namuose specialisčių kasdien lanko ir prižiūri net 200 senolių. 

„Su šio centro nuostabiomis darbuotojomis susipažinau ieškodama pagalbos savo šeimai. Dabar kartu dalyvaujame „Europa piliečiams“ tarptautiniame projekte „Jaunimas – senjorams. Aktyvi senatvė“.

Sužinojusi apie slaugomus žmones, kurie keletą metų nėra buvę lauke, labai susijaudinau. Pamaniau – tuomet atnešime miestą į jų namus. Šiais laikais įrenginiai dažnai atnaujinami, į lentyną „nugula“ dar veikiantis kompiuteris ar planšetė. Jei žmonės dovanotų nenaudojamą daiktą senolius globojančioms įstaigoms, suteiktų didelį džiaugsmą. Į juos mes įkeltume filmuotų vaizdų apie Rokiškį, spektaklių, renginių įrašų.  Rokiškio krašto muziejaus direktoriaus pavaduotojas Giedrius Kujelis net pažadėjo įrašyti pilną muziejaus, miesto centro ir bažnyčios ekskursiją.

Tokių projektų sugalvosime ir daugiau, pakviesime įsijungti jaunimą.“ – pasakoja iniciatyvos autorė, Rokiškio rajono savivaldybės administracijos Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja Irena Matelienė. 

Socialinių paslaugų namuose padalinio vadovė Irma Rutkauskienė pasakoja, kad šiuo metu įstaiga turi planšetinius kompiuterius paslaugų apskaitai. Jų naudoti laisvalaikio žaidimams neleidžiama. Darbuotojos sukasi, kaip išmano – naudoja savo mobiliuosius telefonus, kad nors kiek prablaškytų senolių kasdienybę. 

„Daugelio jų sveikata ir fizinė būklė neleidžia judėti, ką jau kalbėti apie pasivaikščiojimą mieste. Stengiamės kaip galėdami pakelti ūpą. Paprasti žirniukų, burbuliukų, tetrio žaidimai senjorams yra neregėtas atradimas, o ekrano liečiamieji žaidimai mankština senjorų pirštų sąnarius. Kiek džiaugsmingų emocijų kyla!“ – su šypsena kalba moteris. 

Geros širdies žmones, galinčius dovanoti veikiančius planšetinius kompiuterius, prašome susisiekti su Rokiškio socialinės paramos centro darbuotojais telefonu +37045831275 ar parašyti žinutę el. paštu socparama@rokiskiopc.lt.  

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video