Ir Rokiškio mamos eina į darželį (0)

Publikuota: 2023-02-04 Kategorija: Gyvenimas
Ir Rokiškio mamos eina į darželį
R. Pigagaitės nuotr. / Pirmasis susitikimas buvo labiau pažintinis: mamos bendravo tarpusavyje, mažieji domėjosi naujais žaislais.

Vaikučio gimimas – didžiausia šventė šeimoje. Tačiau gimus mažyliui, jei artimų draugių rate tuo metu daugiau tokių laimingų nėra, neretai mama dvejus metus namuose augina vaiką pamiršusi pabūvimus ir gyvus pokalbius su draugėmis. Suburti tokias mamas bendram pasibūvimui visai neseniai sumanė Renata Pigagaitė, pakvietusi į „Mamų darželį“.

Viskas labai paprasta

Aktyvi ir energija trykštanti R. Pigagaitė geriau žinoma „Grimerena spalvoti veidukai“ pseudonimu. Veiklų nestokojanti moteris ėmėsi dar vieno projekto – mažylius auginančioms mamoms pasiūlė susitikti „Mamų darželyje“: bendrauti, dalintis, atsipalaiduoti. Susitikimai numatomi pirmoje savaitės pusėje 10-14 val.

„Idėja kilo matant mamytes su vežimukais besibūriuojančias įvairiose miesto vietose. Deja, dažniausiai tos vietos nėra pritaikytos mamytėms su mažyliais. Kalbu apie vaikučius, kurie dar neina į darželį, o mamos juk nori paplepėti... Auginau dukrą dideliame mieste ir tokie mamyčių susitikimai ten nebuvo naujiena, o rinkdavomės tam pritaikytose vietose. Todėl pagalvojau, kad Rokiškio mamos irgi galėtų susitikti, pasikalbėti apie vaikus ar rasti kitų įdomių temų. Mieste turime erdvų, šviesų, puikiai tokiems susitikimams tinkantį žaidimų kambarį „Laimės burbulas“, todėl nusprendžiau, kad „Mamyčių darželis“ įsikurs čia.“ – idėjos gimimu dalijosi R. Pigagaitė.

Moteris tikino nenėrusi „stačia galva“, bet pirmiausia išsiaiškinusi ar mamoms tai bus įdomu: „Pasitariau su komanda – „Laimės burbulo“ merginomis: Raminta Katiniene, Roberta Vaičiulėne, sulaukiau jų pritarimo ir pradėjome organizuoti. Pirma apklausiau mamytes, auginančias mažylius, ar būtų aktualu, kokiu dienos metu būtų patogiausia ir pan. Nustebino, nes gavome didelį palaikymą. O toliau viskas vyko greitai: sukūrėme reklamą, pasidalinom socialiniame tinkle Facebook ir iš karto ėmė „plaukti“ vietų rezervacijos žinutės. Vienu metu stengsimės priimti ne daugiau nei 10 mamyčių, kad susitikimai būtų kokybiški. Jei matom, kad pageidaujamai valandai jau rezervacijų užtektinai, siūlome ateiti kitu laiku.“

Pirmieji susitikimai

Pirmieji susitikimai jau įvyko ir, pasak organizatorės, buvo sėkmingi. „Nesitikėjom tokio didelio susidomėjimo. Atvyko mamyčių ir nesirezervavusių vietos, nes išgirdo, kad, tiesiog, atidarytas žaidimų kambarys. Visos džiaugėsi galėdamos pabendrauti su kitomis mamytėmis, auginančiomis panašaus amžiaus vaikučius. Juk ir džiaugsmai, ir vargai panašūs, todėl kalbų buvo daug. Vaikučiai tuo metu tyrinėjo aplinką, žaidė su naujais žaisliukais. „Mamyčių darželis“ – puiki galimybė susipažinti mamoms, o ir mažyliai socializuojasi, žaidžia su savo amžiaus vaikais. Juk iki darželio dauguma turi ilgas atostogas.“ – sėkme džiaugėsi R. Pigagaitė.

 Pasak pašnekovės, pirmos savaitės susitikimai buvo aplinkos ir vienas kito pažinimas, bet ateityje planuojama į dienotvarkę įtraukti įvairių veiklų, edukacijų. 

Aktyvi moteris užsiminė, kad studijos komanda „rezga“ planus ką galėtų pasiūlyti vyresnio amžiaus vaikams bei tėveliams: „Nenorime pamiršti ir vyresnių vaikų, tad studija bus atidaryta ir vakarais. Kokiomis dienomis – dar nesutarėme, bus skelbiama mano ir studijos internetiniuose puslapiuose.“

Autorius – Miglė Dambrauskaitė

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video