Kai mūsų tėvai sensta: apie ką verta susimąstyti? (0)

Publikuota: 2023-11-30 Kategorija: Gyvenimas
Kai mūsų tėvai sensta: apie ką verta susimąstyti?
Asociatyvi nuotr.

Tėvų senatvė ir grėsmingų ligų rizika – tema, kurios vengiame. Juk daugeliui iš mūsų senatvė siejasi su ligomis ir nuolatiniu skausmu, ribotu judėjimu ir vis prastėjančia atmintimi. O žinodami, kad tai gali patirti mūsų artimiausieji – tėvai – privalome jais pasirūpinti jau dabar. 

Tad ką turėtumėte žinoti, jeigu jūsų tėvai:

  • skundžiasi vis prastėjančia sveikata;
  • jaučiasi vieniši ir nesuprasti;
  • išreiškia norą atsiriboti ir likti namuose?

Atsižvelkite į kintančius tėvų poreikius ir būkite šalia 

Ne tik senstantys tėvai, bet ir jų vaikai susiduria su naujais iššūkiais. Senjorams susitaikant su su prastėjančia fizine sveikata, mums tampa be galo svarbu juos palaikyti ir imtis priemonių, kad palengvintume jų kasdienybę. 

Kokių poreikių ir pokyčių galime tikėtis?

1. Dažnesni apsilankymai sveikatos priežiūros įstaigose

Kad senstančių tėvų sveikata būtų tinkamai pasirūpinta, mums, vaikams, svarbu užtikrinti dažnesnę, tačiau kokybišką medicininę priežiūrą savo tėvams. Pasidomėkite, ar jūsų tėvai yra patenkinti sveikatos priežiūros paslaugomis medicinos įstaigoje, kurioje tenka lankytis, ir pasirūpinkite, kad jie turėtų visas galimybes gauti reikiamą priežiūrą. Taip pat svarbu pasidomėti, kurios medicininės paslaugos jūsų tėvams gali būti kompensuojamos ir už kurias gali tekti susimokėti. Pavyzdžiui, į kompensuojamas paslaugas įeina reabilitacija, masažai, svarbiausi kraujo tyrimai, tam tikras slaugos darbuotojų apsilankymų namuose skaičius ir dar daugiau.

2. Tėvų sveikata ir finansai

Kadangi ne visi senjorai gali sau leisti tiek, kad patenkintų net svarbiausius poreikius, rūpinimasis senstančiais tėvais turėtų prasidėti nuo finansų planavimo. Svarbu atvirai kalbėtis apie tėvų finansinę padėtį ir padėti jiems planuoti ilgalaikės priežiūros poreikius. Rekomenduojame susidėlioti planą ir aptarti, kaip finansuosite jų priežiūrą, slaugytojo vizitus, taip pat apsvarstykite, kokius pirkinius, palengvinsiančius tėvų gyvenimą, vertėtų įsigyti. 

3. Namų pritaikymas senstantiems tėvams

Ne paslaptis, kad senjorai dažnai išreiškia norą likti namuose, todėl mums, vaikams, svarbu įvertinti, ar jų namai yra saugūs ir tinkami jų poreikiams patenkinti. Kartais tėvams gali tekti persikelti į kitus namus, pavyzdžiui, vieno aukšto, tačiau erdvesnius, kuriuose jie galėtų laisviau judėti. Taip pat pasirūpinkite patogumu svetainėje ir miegamajame, o vonios kambaryje įmontuokite ranktūrius, kad jūsų tėvai savo namuose jaustųsi saugiau ir patogiau. Norėdami sužinoti daugiau apie senstančių tėvų priežiūrą, apsilankykite slaugos konsultacijų centre sidabra.

Kaip senstantiems tėvams padėti ir vėl atrasti gyvenimo džiaugsmą?

Kartais mūsų tėvai, ypač gyvenantys vieni, jaučiasi vieniši ir izoliuoti nuo visuomenės, todėl be galo svarbu rasti laiko ir reguliariai juos lankyti. Juk palaikymas ir rodomas dėmesys mūsų senstantiems tėvams patenkina jų socialinius ir emocinius poreikius. Taip pat paskatinkite savo tėvus susitikti su senais draugais ar prisijungti prie senjorų bendruomenių, veskitės juos į renginius, kad paskatintumėte jų socialinį įsitraukimą.

Galiausiai, kai tampame savo tėvų tėvais privalome ugdyti empatiją ir supratingumą, atsižvelgdami ne tik į jų, bet ir savo poreikius. Rūpinimasis senstančiais tėvais gali būti emociškai ir fiziškai sudėtingas procesas, tačiau norėdami išlaikyti gerovę šeimoje leiskite savo tėvams pasirūpinti savimi jiems svarbu jaustis nepriklausomiems ir ugdyti savarankiškumą. 

Taigi šį gyvenimo etapą pasitikime pasiruošę užtikrinkime, kad mūsų senstantys tėvai sulauktų palaikymo ir jaustųsi patogiai pereidami prie šių neišvengiamų pokyčių.

Užs. nr. 2491.

Dalintis naujiena

Rekomenduojami video