Kariaujančios Ukrainos žmones šildys „beveik šventintos“ apkasų žvakės (foto) (0)

Publikuota: 2023-02-02 Kategorija: Gyvenimas
Kariaujančios Ukrainos žmones šildys „beveik šventintos“ apkasų žvakės (foto)
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškėnai gamino apkasų žvakes.

Trys vakarai – 2 000 vienetų gyvenimą keičiančių apkasų žvakių kariaujančiai Ukrainai. Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Vyčio apygardos 5-osios rinktinės Rokiškio 506-osios pėstininkų kuopos seržantas Mantas Griškevičius dar prieš Kalėdas inicijavo apkasų žvakių gamybą Rokiškyje, tačiau „prasmingas vieno vakaro praleidimas“ išaugo į dar vieną rajono gyventojus sutelkusią paramos Ukrainai akciją.

Iš vieno – trys

Metų sandūroje Rokiškyje buvo „atidarytos“ apkasų žvakių dirbtuvės. Tik dirbo čia ne licencijuoti specialistai, o savanoriai, kurių tikslas – nusiųsti šilumos nuo karo kenčiantiems ukrainiečiams.

 „Viskas prasidėjo netikėtai ir neplanuotai. Kuopoje puoselėjame tradiciją prieš Kalėdas susiorganizuoti šventinį šeimų vakarą. Taip vadinamą „Kalėdinį žiburėlį“. Tačiau praėję metai visam pasauliui buvo „kitokie“ – karas, tad kirbėjo mintis padaryti kažką prasmingo, ne tik susitikus pavakaroti. Pagalvojau, kad Rokiškyje niekas negamina apkasų žvakių, nors visoje šalyje yra grupių, kurios tikrai aktyviai tą daro. Aišku, gal yra, buvo pavienių žmonių, girdėjusių apie iniciatyvą, kurie rinko priemones (skardines, parafiną, kartoną) ir vežė į didžiuosius miestus. Bet Rokiškyje to niekas nedarė. Mintis visiems tiko, patiko, taigi neskubėdami, besišnekučiuodami ir neturėdami konkretaus skaičiaus, su šeimomis per vakarą pagaminome apie 250 vnt. apkasų žvakių. Žinia pasidalinome socialiniame tinkle, pamatė ją žurnalistai, dar paviešino ir atsirado tikrai nemažai žmonių, norinčiųjų kažkokiu būdu prisidėti: vieni norėjo daryti, kiti rinko, ieškojo namuose ir nešė mums priemones. Taip iš vieno vakaro „pasidarė“ trys, kurių metu pagaminome 2000 vnt. apkasų žvakių“, – veiklos pradžią prisiminė M. Griškevičius.

Autorius – Miglė Dambrauskaitė

Visą straipsnį skaitykite vasario 3 dienos, penktadienio, „Rokiškio Sirenos“ numeryje.  

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video