Mamų klubo iniciatyva Velykalnio bendruomenės parke bus atnaujinta vaikų žaidimų erdvė (11)

Publikuota: 2021-10-23 Kategorija: Gyvenimas
Mamų klubo iniciatyva Velykalnio bendruomenės parke bus atnaujinta vaikų žaidimų erdvė
E.Pavilonienės nuotr. / Talka Velykalnio bendruomenės parke

 

 

Eilę metų Rokiškio miesto erdvės gražėja. Tvarkomi parkai, įrenginėjamos naujos žaidimų aikštelės, daugėja erdvių, draugiškų šeimai su mažyliais. Bėgant laikui, atsiranda poreikis atnaujinti jau seniau sutvarkytus parkus. Intensyviai naudojant ar įtakojant aplinkos poveikiui įrenginiai lūžta, plyšta, tampa nebesaugu jais naudotis.

Mamų klubas parengė projektą ir gavo finansavimą

Matydamos poreikį atnaujinti, prieš keletą metų Velykalnio bendruomenės parke įrengtą vaikų žeidimų erdvę, Rokiškio mamų klubo narės parengė projektą ir gavo finansavimą idėjai įgyvendinti. Projektas buvo finansuotas pagal nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo planą.

Projekto rengimą inicijavusi Rokiškio mamų klubo valdybos narė Aušra Žėglaitienė sako, šiltuoju metų laiku dažnai besilankanti šiame parke ir pastebėjusi, jog tapo nebesaugu naudotis čiuožykla, nes ji nulūžusi, suplyšę sūpynės. Su laiku išsinešiojo ir aikštelėje esantis smėlis.

„Dažnai lankomės Velykalnio bendruomenės parke ir vaikai grįžta namo nusiminę, jog negalėjo pasisupti ar nučiuožti čiuožyne, nelikę smėlio. Suprantame, jog bendruomenė nepajėgi savo lėšomis atnaujinti visų erdvių. Taip kilo mintis, jog Mamų klubas, vienijantis virš 30 mamų galėtų inicijuoti aikštelės sutvarkymą. Pasidalinome savo idėja su bendruomene ir sulaukėme pritarimo“ - idėja atnaujinti aikštelę dalinosi Aušra Žėglaitienė.

 Pradėti projekto įgyvendinimo darbai

Šeštadienio popietę į Velykalnio bendruomenės parką susirinkusios Mamų klubo narės su šeimomis, Velykalnio bendruomenės nariai, savivaldos atstovai jau pradėjo pirmuosius darbus. Žaidimų aikštelėje buvo išskirstytas bei išlygintas kvarcinis smėlis.

„Labai džiaugiamės, jog kvietimą jungtis į talką išgirdo toks gausus pagalbininkų būrys. Nepagailėję savo laisvalaikio į darbus kibo Velykalnio bendruomenės nariai. Su grėbliais atskubėjo ir Sėlių gatvėje įsikūrusių savarankiškų gyvenimo namų gyventojai, savivaldos atstovai. Dėkingos AB „Rokiškio komunalininkui“ darbuotojams, kurių pagalba darbas tapo žymiai lengvesnis, Rokiškio miesto seniūnijai, klubo narių šeimoms“- padėkos žodžius vardino Mamų klubo narės.

Geriausi rezultatai, kai sinergiškai veikia bendruomenė, verslas, valdžia, jaunimas

Velykalnio bendruomenės pirmininkas Stasys Mekšėnas sako, jog Mamų klubo norą prisijungti prie bendruomenės parko sutvarkymo vertina tik teigiamai.

„Ši aikštelė įrengta 2018 metų liepos mėnesį, įgyvendinant „Maxima“ finansuotą projektą „100- mečio kartos“ ir tikrai jau reikėjo ją atnaujinti. Jau daugiau nei 20 metų kviečiu visus jungtis ir dirbti kartu , skatinu bendruomenišką požiūrį į mus supančią aplinką. Kuo daugiau narių įsitrauks į aplinkos kūrimą, puoselėjimą ir saugojimą, tuo mūsų aplinka bus artimesnė mums patiems. Visada sakau, jog geriausi rezultatai pasiekiami kai įsitraukia bendruomenė, valdžia, verslas ir jaunimas. „Velykalnio bendruomenės parkas“ - viso miesto ir besilankančių šiame mieste erdvė“- sako Velykalnio bendruomenės pirmininkas Stasys Mekšėnas.

Didžiąją projekto dalį sudaro kvarcinis smėlis. Jis vežamas iš Anykščių ir yra labai kokybiškas. Iš projekto lėšų parkui atnaujinti bus nupirktos sūpynės ir čiuožykla. Siekiant, jog įrenginiai ilgiau tarnautų, jos bus įrengtos pavasarį.

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video