Muziejus kviečia rokiškėnus palepinti danielius gilėmis (0)

Publikuota: 2023-09-21 Kategorija: Gyvenimas
Muziejus kviečia rokiškėnus palepinti danielius gilėmis
Kristinos Ramanauskaitės nuotr. / Šalia muziejaus aptvare ganosi 11 danielių

Aptvare šalia Rokiškio krašto muziejus ganosi 11 danielių. Vasarą aptvare gausu žolės, daržovėmis, obuoliais gyvūnus palepina ir lankytojai. Ąžuolams barstant giles, muziejininkai kviečia rokiškėnus pririnkti šių skanėstų danieliams, kad gyvūnai galėtų jais pasimėgauti žiemą.

Pastatys talpas

Rokiškio krašto muziejaus Ūkio skyriaus vedėjas Valentinas Skeirys sakė, kad netrukus bus įrengtos talpyklos gilėms. Greičiausiai viena statinė su stovės šalia danielių aptvaro, kita – netoli gulbių. „Reikia apgalvoti, kaip įrengti talpyklas, kad nesikauptų vanduo, kad gražiai atrodytų ir pan. Atneštas giles paimtume ir sandėliuotume pas save, svarbu jas apsaugoti nuo graužikų, pelėsio. Statinės būtų skirtos tik gilėms, nes jeigu bus dedami ir kiti produktai, maistas gali pradėti gesti“, – aiškino V. Skeirys. Danieliai labai mėgsta giles, jomis gyvūnų racioną planuojama papildyti žiemą.

Banda gali mažėti

Atvežę obuolių, morkų, kopūstlapių, lankytojai juos gali sumesti tiesiai į aptvarą, tačiau darbuotojai įspėja pašaro nemesti su maišeliais ar kita pakuote. „Nepastebėjome, kad duotų netinkamą maistą, žmonės sąmoningi, kartais tiesiog paskina lapų, žolės, kurios nepasiekia danieliai, paduoda iš rankų“, – pasakojo pašnekovas. Žiemą danieliai šeriami žaliąja mase. Vasarą papildomai duodama avižų, nes teritorija nėra tokia didelė, kad gyvūnai pramistų iš to, ką randa.

Danieliai šalia muziejaus laikomi beveik 10 metų, jų banda didėjo. Tačiau ateityje danielių gali likti mažiau. Pasak V. Skeirio, pagal reikalavimus, tokio dydžio aptvaras tinkamas mažesniame gyvūnų skaičiui.

 

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video