Namas vaiduoklis neramina kaimynus (0)

Publikuota: 2016-02-03 Kategorija: Gyvenimas
Namas vaiduoklis neramina kaimynus
J. Kačerausko / Šios gatvės gyventojas Valdimaras Varškevičius sakė, jog po gaisro pastatas tapo itin nesaugus ne tik šalia gyvenantiems kaimynams, bet ir praeiviams.

Daugiau kaip prieš penkerius metus viename iš Upės tako gatvėje esančiame mediniame name kilo gaisras. Tuo metu per naktinį gaisrą žuvo iškart penki asmenys. Nuo to laiko gaisro nuniokotas namas stovi niekieno neliečiamas, o šalia sudegusio vaiduoklio gyvenantys žmonės kenčia nuo nesaugaus pastato.

Nesulaukė pagalbos
Pasak šios gatvės gyventojo Valdimaro Varškevičiaus, po gaisro pastatas tapo itin nesaugus ne tik šalia gyvenantiems kaimynams, bet ir praeiviams. Esant stipriam vėjui, nuo stogo ant galvų krinta asbesto šiferio gabalai, o rajono valdžia nesiteikia ištiesti pagalbos rankos, jog šis pastatas taptų saugesnis. „Kiek esu savivaldybei prirašęs raštų – nieko. Štai žiūrėkite, kiek po stipraus vėjo mėtosi šiferio gabalų. Vieną kartą kaimynui net automobilio kabrioleto stogą pramušė. Supraskite, šiferis juk pavojinga atlieka“, - rodydamas ant gatvės išsibarsčiusius šiferio gabalus dėstė V. Varškevičius.
Upės tako gyventojas sakė, jog pagalbos kreipėsi net į patį Seimo narį Vytautą Saulį, o vėliau savivaldybės administracijos direktorių Valerijų Rancevą. Nesulaukęs pagalbos, vyras buvo priverstas kreiptis į miesto seniūniją. „Atvažiavę seniūnijos darbuotojai tepasakė, jog yra pastato šeimininkai ir reikia į juos kreiptis, viskas... Esame visiškai pamiršti ir penkti metai niekaip negalime čia prisikviesti rajono valdžios. Esu nelaimingas čia atsikraustęs, jau geriau būčiau likęs gyventi mikrorajone“ , - sakė Upės tako gyventojas.

Konkretaus atvejo dar negirdėjo
„Rokiškio Sirena“ pasidomėjo rajono savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriuje, ar jiems yra žinoma ši situacija ir kaip tokiu atveju elgtis gyventojui. Šio skyriaus vyriausiasis specialistas Romaldas Vilkas sakė, jog pirmiausia pavojingą pastatą turi susitvarkyti savininkai. „Yra nustatyta statinių priežiūros tvarka, kurią vykdo rajono savivaldybė ir už ją esu atsakingas aš. Konkrečiai apie šį atvejį nieko nesu girdėjęs. Niekas į mane nei žodžiu, nei raštu nėra kreipęsis. Žinoma, jei asmeniškai žmogus į mane kreiptųsi, aš atitinkamai reaguočiau: ieškočiau savininkų, įvertinčiau pastato būklę. Šiuo atveju, jei jis yra visiškai sudegęs, savininkai turėtų jį išregistruoti ir nugriauti“, - sakė R. Vilkas.
Anot specialisto, jei savininkai nereaguoja į raginimus susitvarkyti nesaugų pastatą, yra surašomas administracinis teisės pažeidimo protokolas. R. Vilkas sakė, jog rajono savivaldybėje yra nustatyta tvarka, kokie pareigūnai tai gali padaryti.

Justas Kačerauskas

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video