Pagalvės istorija: įdomiausi istoriniai faktai (0)

Publikuota: 2022-08-11 Kategorija: Gyvenimas
Pagalvės istorija: įdomiausi istoriniai faktai
Rokiškio Sirena nuotr. / Pagalvės istorija: įdomiausi istoriniai faktai

Manoma, kad pirmosios pagalvės buvo naudojamos Egipte. Tuometinė pagalvės paskirtis buvo susijusi su grožio puoselėjimu: siekta, kad speciali pagalvė nesugadintų įmantrios šukuosenos. Minkštos pagalvės, užtikrinančios dar geresnę miego kokybę, pasirodė tik gerokai vėliau...

Pirmosios pagalvės Kinijoje ir Japonijoje

Šiose šalyse pirmosios pagalvės taip pat neužtikrino komforto: Kinijoje pagalvės buvo gaminamos iš akmens, metalo ar porceliano, o Japonijoje – iš medžio. Šiandien daugumai mūsų būtų sunku užmigti ant tokios pagalvės, tačiau anuomet nebuvo daug galvojama apie komfortą: pagalvės padėjo apsaugoti ausis ir akis nuo ant žemės ropojančių vabzdžių.

Minkštos pagalvės pradėtos naudoti Graikijoje

Panašu, kad graikai kur kas labiau vertino komfortą nei kinai ar japonai ,– būtent Graikijoje pasirodė pirmosios minkštos pagalvės. Niekam ne paslaptis, kad Graikijoje gyvenimo malonumai buvo ypatingai vertinami, taigi, būtent čia ir pasirodė pirmosios miego komfortą užtikrinančios pagalvės.

Specialios mažos pagalvėlės

Viduramžių laikais Europoje pradėtos naudoti ir nedidukės pagalvėlės, kurios buvo dedamos po kojomis. Dauguma žmonių miegojo ant akmeninių grindų, todėl buvo svarbu apsaugoti kojas nuo šalčio. Viduramžiais taip pat atsirado ir maldos pagalvės, kurios buvo dedamos po keliais.

Anglijoje manyta, kad pagalvės reikalingos ne visiems

Įdomu tai, kad anglai ilgą laiką nenaudojo minkštų pagalvių. Iki pat penkioliktojo amžiaus buvo manoma, kad minkštos pagalvės yra būtinos tik moterims po gimdymo ir sunkiai sergantiems vyrams. Nežinia, kas vėliau pasikeitė, tačiau dabar pagalvė yra laikoma kone svarbiausiu kokybiško miego atributu.

Šiandien daugumai mūsų būtų būtų sunku įsivaizduoti miegą be pagalvės. Visai nesvarbu, kokiai pagalvei teikiate pirmenybę, pačią tinkamiausią galite išsirinkti ir pirkti internetu. Apsipirkimas internetinėje  erdvėje padeda sutaupyti nemažai laiko, taigi, jį galite skirti saldžiam ir kokybiškam miegui...

Užs. Nr. 1849

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video