Ruošiamės interviu dėl darbo: ką pravartu žinoti? (0)

Publikuota: 2021-11-25 Kategorija: Gyvenimas
Ruošiamės interviu dėl darbo: ką pravartu žinoti?
Asociatyvi nuotr.

Darbo pokalbis yra etapas, kurį visi turime praeiti, norėdami gauti naują darbo vietą. Vieniems tokiuose pokalbiuose sekasi lengviau, kitiems sunkiau. Bet kokiu atveju, pasiruošti kai kuriems netikėtumams ir žinoti, kaip nustebinti darbdavį, yra labai svarbu. Ką vertėtų įsidėmėti prieš interviu dėl darbo?

Vienas svarbiausių žingsnių - pasiruošimas iš anksto

Pasidomėkite apie kompaniją

Natūralu, kad bandydami gauti darbą tam tikroje įmonėje ten einame ne veltui. Visgi, vien puikia reputacija pasikliauti nereikėtų. Patartina pasiskaityti ne tik apie jų pasiekimus, bet ir apie tai, kaip kompanijai pavyko pasiekti sėkmę. Ar tai buvo bendras darbuotojų indėlis ir ryžtas? O gal įmonė labai vadovavosi savo išsikelta misija? Išsiaiškinę tokias detales jas galėsite panaudoti savo labui. Didelė dalis klausimų darbo pokalbyje tiria, ką naujo darbuotojas gali atnešti, kuo jis vadovaujasi. Tokia darbuotojų paieška niekaip neapsieina be motyvacijos patikrinimo, tad kuo labiau įsigilinsite į įmonės vertybes, tuo lanksčiau galėsite papasakoti, ką naudingo žadate įnešti į darbo aplinką. 

Nepamirškite savo klausimų

Didelė dalis darbo ieškančių žmonių taip paskęsta informacijoje apie įmonę, kad visai pamiršta apie savo poreikius. Darbo interviu, nors ir skirtas labiau Jūsų išbandymui, yra puiki vieta išsiaiškinti kilusius neaiškumus. Žinoma, vertėtų nepersistengti ir apsistoti ties racionaliais klausimais. Pasiruoškite klausti apie darbo aplinką - komunikacijos metodus, premijas, darbo pobūdžio niuansus. Tai parodys, kad esate susidomėjęs ir aktyvus kandidatas. Visiškas pasyvumas interviu metu gali vadovui sukelti neužtikrinto darbuotojo įspūdį. Venkite klausimų lavinos apie atlyginimą ir dalykus, nesusijusius su pokalbio tema. Iš anksto sugalvotus klausimus pasistenkite suderinti su esama situacija - stebėkite vadovą ir jo kūno kalbą, žinokit, kada įsiterpti.

Pasirūpinkite savimi

Pasiruoškite tinkamą aprangą

Tai, kokią aprangą pasirinksite, bus svarbu ne tik aplinkinių žvilgsniui, bet ir Jūsų savijautai. Kuo užtikrinčiau ir geriau jaučiatės su pasirinkitas rūbais, tuo labiau spinduliuosite teigiama energija. Kai kuriose įmonėse darbuotojų paieška yra vykdoma ne tik darbo pobūdžio kompetencijos ar motyvacijos klausimais, bet ir stipriausių asmens savybių raiškos stebėjimu. Dėl šių priežasčių iš vakaro būtinai pasiruoškite savo mylimą aprangą.

Atsipalaiduokite

Vakarą prieš interviu nereikėtų panikuoti ir ieškoti papildomos informacijos apie įmonę - supraskite, kad padarėte, ką galėjote. Ieškodami neaiškių detalių tik sukursite sau iliuziją, kad nieko nebežinote ir pasimesite senų ir naujų žinių gilumoje. Puikiausia tokio vakaro išeitis - skanių ir sveikų pusryčių pasiruošimas, knygos skaitymas ar užsiėmimas kitu mėgstamu hobiu. Tinkamai išsimiegoję ir pasiruošę būsite daug žvalesni ir pailsėję, kas yra labai svarbu pokalbio metu norint išlaikyti kritinį mąstymą.

O jei ieškote specializuotų savo srities specialistų rekomenduojama negaišti savo brangaus laiko ir kreiptis į Indigroup, kurie padės atlikti personalo paiešką bei profesionalią darbuotojų atranką už Jus!

 

Užs. nr. 1560.

Dalintis naujiena

Rekomenduojami video