Trylikos ežerų ir aludarių Jūžintų kraštas išlydėjo rudenį (0)

Publikuota: 2022-11-30 Kategorija: Gyvenimas
Trylikos ežerų ir aludarių Jūžintų kraštas išlydėjo rudenį
Rokiškio Sirena nuotr. / Jūžintiškiai išlydėjo rudenį.

Šeštadienio vakarą Jūžintų bendruomenės nariai rinkosi į vakaronę „Rudenį palydint“, surengtą Jūžintų kaimo bendruomenės namuose. Nešini savo vaišėmis į šventę sugužėjo 70 gyventojų. Vakaronė buvo smagi – išdalintos padėkos, pristatytos naujovės, skambėjo sveikinimai ir muzika.

Turtingas žmonėmis

Vakaronę „Rudenį palydint“ vedė Jūžintų bendruomenės pirmininkas Jonas Rubikis ir Kamajų Antano Strazdo gimnazijos Jūžintų skyriaus mokytoja Vilmantė Mačiežienė.

„Rodos, neseniai dar buvo pavasaris, pasidžiaugėme šilta vasara, rudeniniu derliumi, o šiandien jau susirinkome į tradicinę metinę šventę palydėti rudenį. Mūsų kraštas labai turtingas dvasingais ir darbščiais žmonėmis, todėl šiandien daugiausiai prisidėjusiems bendruomenės nariams įteiksime dovanėles“, – sakė J. Rubikis, netrukus prie mikrofono pakvietęs žodį tarti ir svečius.

Kalnus nuversti

Vakaronėje dalyvavo Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas ir Jūžintų seniūnijos seniūnas Vytautas Stakys.

„Labai smagu, kad jūsų tiek daug susirinko. Šiandien yra kuo pasidžiaugti: Jūžintų krašto vertybėmis ir žmonėms. Su jumis mes galime ir kalnus nuversti, ir duobes užlopyti. Iš jūsų jaučių didžiulį palaikymą. Ačiū jums už tai, kad kartu kuriame Jūžintų kraštą ir norime, kad jis būtų gražesnis. Linkiu jums gražių artėjančių švenčių“, – kalbėjo V. Stakys.

Meras R. Godeliauskas pritarė seniūnui, kad šioje seniūnijoje gyvena darbštūs ir iniciatyvūs žmonės, didinantys Jūžintų krašto žinomumą ir kuriantys jam pridėtinę vertę.

Padėkojo ir apdovanojo

Pasibaigus sveikinimams šventės vedėjai J. Rubikis bei V. Mačiežienė padėkas ir atminimo dovanas įteikė nenuilstančiam sportinių varžybų organizatoriui Vytautui Gaigalui ir visur suspėjančiam ūkininkui Jonui Juškai, už skanėstus pastebėta Daiva Žindulienė, už gardžią žuvienę dėkota Ritai ir Vidučiui Rimiškiams, o už stalo etiketa, serviravimo subtilybes  – Danutei  Krumpliauskienei, už dalinimąsi ūkio gėrybėmis įvertinta Daina Sadauskienė , už aktyvumą – senjorė S. Aukštuolienė.

Atskirai padėkos skriejo firminio Jūžintų krašto keptinio alaus gamintojams: Janinai ir Stasiui Žylams, Linui Jakuboniui,  Reginai ir Arūnui Čeponiams, Onai Giriūnienei, Reginai ir Viliui Gabėms , Angelei Mikuckienei, Andriui Vilimui.

Keletas naujovių

Vakaro metu buvo pristatytos dvi didžiausios naujovės – kultūrino turizmo lankstinukas „Mūsų Jūžintai Jūsų“, kuriame surašyta apie čia tyvuliuojančių 13  ežerų, taip pat architektūros ir kulinarinį paveldą, ir pristatytas į Lietuvos nematerialios kultūros paveldo vertybių sąrašą įtrauktas vietos aludarių gaminamas keptinis alus.

Susirinkusieji galėjo apžiūrėti Jūžintų krašto keptinio alaus ekspoziciją ir savo akimis pamatyti šiam gėrimui įteiktą oficialų Lietuvos nematerialios kultūros paveldo vertybės statuso sertifikatą. Taip pat sužinojo, net penkios šeimos Jūžintiškių gamina tokios retos rūšies alų. Šio dokumento kopija buvo įteikta seniūnijos šeimininkui – Jūžintų seniūnui V. Stakiui. 

Išrinko originaliausią

Kadangi šventinė vakarienė buvo iš suneštinių vaišių, tad dar viena vakaro naujiena tapo originaliausio patiekalo rinkimai. Juo pripažintas Danutės Gaigalienės moliūgų su vaisiais asortį.

Vakaronėje koncertavo kaimynai – Kriaunų kaimo kapela.

Šiuo metu Jūžintų kaimo bendruomenė, gyvuojanti nuo 2014 metų, vienija apie 90 narių.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video