Užsukti į Juodupę kvies senosios technikos ekspozicija (0)

Publikuota: 2023-03-13 Kategorija: Gyvenimas
Užsukti į Juodupę kvies senosios technikos ekspozicija
D. Mikalajūno asmeninio archyvo nuotrauka / Dominykas Mikalajūnas su tėčiu Vytautu senąją techniką išbandė kelionės aplink Lietuvą metu

Važiuojant pro Juodupę (Rokiškio r.) neįmanoma  nepastebėti pusiau dengto statinio, po kuriuo rikiuojasi seni automobiliai, o užrašas kviečia norinčius prisijungti prie galerijos po atviru dangumi kūrimo ar turinčius viziją, kaip kitaip garsinti miestelio vardą. Juodupėnas Dominykas Mikalajūnas sako, kad idėja sukurti senos technikos ekspoziciją kilo prieš porą metų, po kelionės aplink Lietuvą, o didžiąją dalį ekspozicijos įrengimo darbų planuoja užbaigti šiais metais. 

 Sirgalių automobilis

Anot D. Mikalajūno, viskas prasidėjo nuo pirmojo įsigyto seno automobilio, kuris tapo Juodupės ledo ritulio komandos, tuomet dar žaidusios Lietuvos ledo ritulio lygoje, talismanu. Sirgaliai geltona Juodupės herbais apklijuota mašinyte važinėjo į varžybas palaikyti savo komandos.

 

 „Ekspozicija dar neužbaigta. Yra automobilių, kurie dar restauruojami, juos gėda rodyti, nes yra prastos būklės. Turime taisyklę, kad visi automobiliai, kurie patenka į pastogę (ekspoziciją), turi atvažiuoti patys. Galbūt pastatysime vieną, kuris atrodo negražiai, kad matytųsi skirtumas, kaip automobiliai atrodo prieš restauruojant ir po to“, – sakė Dominykas.

 

Seniausias turimas automobilis 1965 m. Moskvič 408 buvo dovana Vytautui jubiliejaus proga. Ilgai ieškojęs seno automobilio, Dominykas pagaliau rado jį Rokiškyje. „Pasirodo, tas automobilis taip pat iš Juodupės, taigi, sugrįžo į gimtinę“, – juokauja pašnekovas.

 

Unt kampą

„Yra daug minčių, norime, kad ten būtų eksponuojami ne tik senoviniai automobiliai, bet ir įrengti galeriją po atviru dangumi, kurioje būtų Juodupės nuotraukos prieš keliasdešimt metų ir dabar nufotografuota lygiai iš tos pačios vietos“, – savo idėjomis dalinasi D. Mikalajūnas.

Ant tento jau yra keletas nuotraukų, jomis norima išmarginti visą pastogę. Pašnekovas svarsto, galbūt ateityje nufotografuos visus Rokiškio dvarus ar bažnyčias. „Mes norime, kad turistai, kurie važiuoja iki Ilzenbergo dvarą, dar prasuktų ir pro Juodupę, aplankytų miestelį. Galerija visada bus atvira lankytojams“, – sako Dominykas. Kadangi sklypas, kuriame stovi statinys, yra ties gatvės kampu, tai dėl ekspozicijos pavadinimo ilgai galvos nesuko, tik nusprendė pavadinti ją aukštaitiškai – „Unt kampą“.

<...>

 Visą straipsnį skaitykite antradienio „Rokiškio Sirenoje“. 

 

 

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video