Iš atraižų pagamintas dviračio laikiklis pripažintas „Pramonės gamybai sparčiausiai pritaikomu sprendimu“ (0)

Publikuota: 2023-04-07 Kategorija: Jaunimas
Iš atraižų pagamintas dviračio laikiklis pripažintas „Pramonės gamybai sparčiausiai pritaikomu sprendimu“
RPMC archyvo nuotr. / Domantas Klasinskas ir jo mokytojas Arūnas Kairys

 

Panevėžyje vykusiame Panevėžio mokomųjų mokinių bendrovių (MMB) eXpo savo darbus pristatė gausybė meistro amato siekiančių moksleivių, tarp kurių – Rokiškio profesinio mokymo centro (RPMC) 11-okas Domantas Klasinkas, sukonstravęs dviračio laikiklį.

 Kas tai?

Panevėžio mokomųjų mokinių bendrovių eXpo – su vietos bendruomenės pastangomis vykstantys renginiai, suburiantys atsakingus vietos verslus, aktyvius visuomenės narius, geriausias miestų ir miestelių mokomąsias mokinių bendroves. Čia pristatomi mokinių kuriami verslai, sprendžiantys aplinkosaugos, socialines ar kitas problemas.

Balandžio 6 d. vykusioje kasmetinėje parodoje šiemet dalyvavo MMB „Kavoliškio medžio perdirbimo kompanija“ vadovas Domantas Klasinskas, pristatęs iš medienos atraižų pagamintus dviračių laikiklius.

Mokinį renginiui ruošęs mokytojas Arūnas Kairys pasakojo, kad šis laikiklis – paties vaikino idėja. Jos įgyvendinimas, skaičiuojant pamokomis, užtruko apie vienerius mokslo metus: idėjos analizavimas, projektavimas, brėžinių rengimas, pjaustymas, gamyba.

„Kažkada į pamoką atėjęs Domantas, tiesiog, pasakė: „Užkliuvau už dviračio, reikia kažką sugalvoti, kažkur jį padėti“. Pasakiau – galvok. Ir sugalvojo. Svarbiausia, kad šis laikiklis padarytas panaudojus medienos plokščių atraižas, likusias nuo pagamintų durų. PMC vystome tvaraus vartojimo idėjas – neišmetame, o galvojame, kur ir kaip dar galima būtų panaudoti likučius. Taip panaudojus atraižas dar ir taupomos lėšos. Mokome vaikus tvaraus verslumo. Kai Domanto parodoje paklausė, kiek jam kainavo pagaminti vieną laikiklį, jis pasakė, kad kainavo tik medvarščiai“, – mokiniu didžiavosi mokytojas.

Susidomėjo

Demonstruodamas laikiklį A. Kairys pasakojo, kad tvirtinimą galima pasirinkti: abi jo dalis galima sukti prie sienos arba taip, kaip vaizdavo parodoje – viena dalis sukama prie sienos, kita – į grindis. Ištraukus kaištį, į laikiklį įstatomas dviračio ratas ir vėl, tarp stipinų, įkišamas kaištis.

Pedagogas šypsojosi, jog šis laikiklis išlaiko daugiau, nei sveria dviratis: „Pagaminę išbandėme – pasikabinau net aš. Atlaikė“.

O pasakodamas apie Panevėžyje vykusią parodą A. Kairys patikino, kad jo mokinio darbu dalyvavę verslininkai liko nustebinti ir pažadėjo „juos stebėti“.

„Susidomėjimas Domanto kūrinių buvo tikrai nemažas. Kaip aš sakau – „rimti vyrai“ ėjo, klausinėjo, domėjosi, žiūrėjo. Domantas pasakojo. Pasakė mums, kad stebės, kaip augame, ką siūlome, ką kitą kartą atvešime. Esame vežę šaukštų, lentelių ir panašių darbų, tačiau pamačiau, kad tokie dalykai toje parodoje nedomina. Visai. To galima įsigyti mugėse ir kur tik nori. Visiems jau pabodę. Todėl norint atkreipti dėmesį, turi pasiūlyti kažką originalaus. Šį kartą buvo tikrai originalu. Parodoje Domanto idėja buvo pripažinta „Pramonės gamybai sparčiausiai pritaikomu sprendimu“. Džiaugiamės“, – kalbėjo mokytojas.

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video