Mobilusis darbas su jaunimu Rokiškio rajone 2021 m. (0)

Publikuota: 2021-12-17 Kategorija: Jaunimas
Mobilusis darbas su jaunimu Rokiškio rajone 2021 m.
Rokiškio Sirena nuotr. / Jaunimas

  

Rokiškio jaunimo centras nuo 2019 m. rugsėjo mėn. vykdo mobilųjį darbą su jaunimu. Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (JRD) Rokiškio jaunimo centro mobiliojo darbo su jaunimu veiklos projektui 2021 m.  skyrė 16 000 Eur, iš kurių 4401,16 Eur lėšų panaudota veikloms vykdyti. Rokiškio rajono savivaldybė nuo projektui gautos sumos veikloms įgyvendinti skyrė 10%.

Mobilusis darbas su jaunimu – tai viena iš darbo su jaunimu formų, nukreipta į kiekvieną jauną žmogų ir sudaranti sąlygas dalyvauti veiklose, kurios vykdomos jaunuolio gyvenamojoje vietovėje. Kaimiškose vietose mobilųjį darbą su jaunimu vykdo 2 jaunimo darbuotojos.

Per metus į siūlomas veiklas įsitraukė 154 unikalūs jaunuoliai. Mobiliojo darbo su jaunimu paslaugos buvo teikiamos 5 kaimiškose vietovėse: Panemunėlyje, Duokiškyje, Kazliškyje, Juodupėje ir Lašuose. Nepavykus užmegzti abejoms pusėms tinkamo bendradarbiavimo su Lašų bendruomene, metų pabaigoje teikti paslaugas atsisakyta.

Metų pradžioje paskelbus karantiną, mobiliojo darbo veiklos, jaunuolių konsultavimas ir informavimas vyko nuotoliniu būdu. Buvo sukurtos privačios Facebook grupės vietovių jaunimui, kur vyko socialinių įgūdžių ugdymo užsiėmimai. Jaunimo darbuotojos supažindino jaunus žmones su įvairių šalių virtuvėmis, įdomiais faktais apie maistą, dalinosi naudingais patarimais. Kiekvieną dieną vyko online kambariai, kur su jaunuoliais buvo dirbama ne tik grupėse, bet ir individualiai. Karantino metu, naudojant Kahoot, Fyrebox ir Actionbound  programėles buvo organizuojamos viktorinos, protmūšiai valstybinėms šventėms ir kitoms įsimintinoms datoms paminėti, užduotims atlikti. Jų metu jaunimas gilino istorijos, literatūros bei geografijos žinias.

Šiais metais vyko įvairių renginių ir akcijų, kuriose jaunimas dalyvavo kartu su bendruomenėmis.

Balandžio mėnesį Duokiškio jaunuoliai leidosi į pažintinį žygį dviračiais kartu su vietos bendruomene po savo krašto apylinkes. Žygio metu jaunimas aplankė išnykusį Nečiūnų kaimą. Pasak bendruomenės pirmininkės G. Dagienės, jame gyveno 11 žydų šeimų, todėl zylėms ir varnėnams buvo iškelta 11 inkilų. „Duokiškio baladėse“ vietos jaunuoliai kvietė bendruomenę ir svečius sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse. Spalio mėnesį jaunimas prisidėjo prie bendruomenės organizuojamos akcijos „Moliūgų žibintai prie tvenkinio“. Tolerancijos dienai paminėti Duokiškio jaunuoliai kvietė sudalyvauti viktorinoje „Atspėk miestą“. Gruodžio mėnesį jaunimas kvietė pasitikrinti žinias apie Kalėdas protų mūšyje „Proto mankšta“.

Kazliškio jaunimas rinko ir rūšiavo šiukšles Lazariškio miške, prisijungdami prie kasmetinės akcijos „DAROM 2021“. Kazliškio tradicinėje šventėje „Kazlėkinė“ jaunuoliai surengė orientacines varžybas su GPS koordinatėmis po Kazliškio apylinkes. Lapkritį Kazliškio jaunuoliai suorganizavo ir kvietė vietos bendruomenės narius į protų mūšį „Pamiklink protą“, kur komandos gilino istorijos, geografijos ir literatūros žinias. Gruodžio mėnesį jaunimas kartu su bibliotekininke Zita Dilbiene pakvietė bendruomenės narius į kūrybines dirbtuves „Žibintų gamyba“.

Birželio mėnesį Juodupėje vyko Joninių šventė, kurioje jauni žmonės supažindino bendruomenę su piešimo ant gelio plokštės technika. Artėjant gražiausioms metų šventėms, Juodupės jaunimas prisidėjo prie bendruomenės eglučių alėjos puošimo.

Rugsėjo mėnesį vykusioje kasmetinėje Panemunėlio bendruomenės šventėje „Moliūginė“ jaunimas skaptavo moliūgus ir varžėsi dėl gražiausio moliūgo titulo. Gruodžio mėnesį Panemunėlio jauni žmonės kartu su bendruomenės nariais gamino atvirukus, skirtus miestelio senjorams.

Vasaros metu Rokiškio rajono jaunimas turiningai ir naudingai praleido laisvalaikį. Liepos mėnesį kaimo turizmo sodyboje „Vieversynė“ vyko savęs pažinimo mokymai, kuriuose dalyvavo 16 jaunuolių iš kaimiškųjų vietovių. Jaunuoliai gilinosi į save,  sužinojo kaip juos mato kiti, įsijautė į skirtingus socialinius vaidmenis. Dirbdami grupėse išsiaiškino, kas yra emocinis intelektas, užduočių pagalba mokėsi spręsti konfliktus. Mokymus vedė lektorė V. Bagdanavičiūtė. Rugpjūčio mėnesį jaunimas turėjo galimybę išbandyti jėgas ir ištvermę dalyvaudami 2 dienų patyriminėje stovykloje. Jaunuoliai  plaukė Kiaunos upe ir važiavo 30 km dviračiais. 

Mobiliojo darbo su jaunimu komanda dalyvavo JRD ir kitų įstaigų organizuojamuose mokymuose, seminaruose, susitikimuose, konferencijose. Svarbu paminėti keletą iš jų.

Metodininkė darbui su jaunimu Kristina Balčienė dalyvavo 5 modulių mokymuose, kurių tikslas - suteikti dirbantiems su jaunimu neformaliojo ugdymo, psichologijos, socialinio darbo žinių, supažindinti su pagrindiniais darbo su jaunimu principais ir psichologiniais dėsningumais, apibūdinti ugdomosios veiklos bei mokymo(si) galimybes skirtingose ugdymo(si) situacijose. Metodininkė darbui su jaunimu Aurelija Urbonienė dalyvavo tarptautiniuose Erasmus+ mokymuose „Coaching YOUth to success“ Varnoje, Bulgarijoje, kurių metu įgijo naujų kompetencijų, tobulino darbo komandoje įgūdžius, mokėsi išsikelti/ iškelti tikslus sėkmingam asmenybės tobulėjimui, susipažino su augimo modelio principais.

Be mokymų, seminarų ir konferencijų jaunimo darbuotojos turėjo komandines supervizijas, savaitinius susitikimus. Darbuotojos dalinosi gerąja patirtimi, iškilusiomis problemomis ir iššūkiais su Elektrėnų, Pakruojo, Ukmergės, Kupiškio mobiliosiomis komandomis bei aptarė tolimesnio bendradarbiavimo galimybes.

Rokiškio rajono jaunimas įvairių veiklų metu, padedant mobiliojo darbo komandai, labiau pasitiki savimi, tobulėja kaip asmenybės, įgyja naujų įgūdžių, tampa aktyvesni bei prisideda ir įsitraukia į bendruomenės organizuojamas veiklas.

 

Parengė metodininkė darbui su jaunimu

Aurelija Urbonienė

Užs. nr. 1584.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video