Stovykla „Pažinimo vasara“ 2022 (foto) (0)

Publikuota: 2022-08-01 Kategorija: Jaunimas
Stovykla „Pažinimo vasara“ 2022 (foto)
Organizatorių nuotr. / Stovyklautojai

Stovykloje laikas bėga labai greitai. Nepastebėjome kaip baigėsi  edukacinės programos „Pažinimo vasara“  2 pamaina Žiobiškio turistinėje bazėje. Oras palankus, visų nuotaika gera, veiklų daug įvairių. Šioje pamainoje  stovyklavo 12- 16 metų vaikai, todėl ir veiklos buvo sudėtingesnės, sulaukta netikėtų svečių.          

Stovyklautojus aplankė ir „Profesijų dirbtuves“ vedė  „Euroguidance“ projekto ambasadorė Virginija Jaruševičiūtė. Vaikams buvo įdomu sužinoti apie profesijas, jų pasirinkimą. Stovykloje dirbusios savanorės  organizavo protmūšį „Ką aš žinau apie Lietuvą“, kuriame vaikai pasitikrino savo turimas žinias bei įgijo naujų. Eurodesk regioninio partnerio Rokiškyje atstovė  vedė informacinį renginį apie savanorystę, jos plačias galimybes.

Įdomiai vyko talentų diena. Vakarinį renginį pradėjo Žiobiškio bendruomenės  jaunieji atlikėjai Liepa ir Motiejus Ulevičiai, prie jų jungėsi stovyklautojai su savo pasirodymais demonstruodami turimus talentus

Organizuotos  orientacinės varžybos vyko „aukštesne pavara“. Stovyklautojų komandos orientavosi ir rungtyniavo miške naudojat QR kodus. Vaikams tai buvo naujas išbandymas, kurį visi sėkmingai įveikė.

Stovykloje apsilankę Panevėžio apskrities vaikų teisių apsaugos skyriaus Rokiškio rajone atstovai kalbėjo apie  vaikų teises ir pareigas, organizavo viktoriną.

Išvykoje vaikai susipažino su Panemunio kaimo istorija, kurią papasakojo bibliotekininkė Elena Baronienė. Edukacinės programos metu vaikai susipažino su pagonių apeigomis, žaidė žaidimus, vaišinosi namine duona su medumi, gėrė čiobrelių arbatą. Grįžtant namo sutikome  piligrimę Vilmą, einančią  Camino Lituano keliu ir ketinančią nakvoti bendruomenės patalpose. Pakviesta pasisvečiuoti stovykloje, moteris papasakojo vaikams apie Santjago de Kompostela  miestą Ispanijoje, labiausiai žinomą piligrimystės vietą, ir apie  piligrimų kelius esančius Lietuvoje. Vaikams kilo daug klausimų, į juos mielai atsakinėjo piligrimė Vilma.

Vaikai atlikdami kūrybines užduotis, dalyvaudami įvairiose veiklose, dirbdami komandoje, įgijo daugiau savarankiškumo, pasitikėjimo savimi, išmoko naujų žaidimų. Atsisveikindami su draugais, vieni kietiems linkėjo saugios, šiltos likusios vasaros ir sugrįžti kitais metais į stovyklą.

 

Parengė direktorė Nijolė Gužienė

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video